Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, aylar önce burada paylaştığımız E2 vizesi ile ilgili ilk araştırma ve görüşmeleri yapmak üzere şuan Georgia / Augusta'dayım.

Youtube daki videolarını izledikten sonra tanıştığım Serkan Yürekli ile birlikte E2 başvuru sürecini ve sonucunu bir video serisi halinde paylaşıyor olacağız. Tüm adımları buradan takip edebilirsiniz. ilk videomuzu yayınladık linki paylaşıyorum.

• Türkiye'de kardeşimle 20 yıldır ortak çalıştığımız bir firmamız vardı. Bana green kart çıktı, ABD'de bir firma kurarak aynı şekilde çalışmayı düşünüyoruz.

• Kardeşime E2 ya da uygun bir vize almak için (green kart olmasa da olur) en kolay yol nedir?
    • Kuracağım şirkete onu da ortak gösterebilir miyim, yoksa benim önce şirketi kurmam, sonra onun vizesi çıktıktan sonra mı ortak olması gerekir?
    • Bir de ne türde bir şirket kurmalı?

• @taskin abd de bir avukat ile görüşün onun yönlendirmesi daha isabetli olur. e2 dışında da size önerebileceği durumlar olabilir.e2 vizesi green kart alma imkanı olmuyor işyerinin çalışması süresince abd de kalabiliyorsunuz.youtube da bu konu ile ilgli avukatların araştıranların ve vizeyi alanların videoları var izleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taskin E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

Türkiye'de kardeşimle 20 yıldır ortak çalıştığımız bir firmamız vardı. Bana green kart çıktı, ABD'de bir firma kurarak aynı şekilde çalışmayı düşünüyoruz.

• Kardeşime E2 ya da uygun bir vize almak için (green kart olmasa da olur) en kolay yol nedir?
    • Kuracağım şirkete onu da ortak gösterebilir miyim, yoksa benim önce şirketi kurmam, sonra onun vizesi çıktıktan sonra mı ortak olması gerekir?
    • Bir de ne türde bir şirket kurmalı?

Gecmis 20 yil beraber calistiginiz icin buyuk ihtimal firmanin gercekten is amacli kurulduguna ikna edebilirsiniz. Onemli olan kisim bu olur. %50-%50 ortak olup is acmanizda bir sakinca yok.

Bilen arkadaslar daha net cevap verir ama kardesinizi daha sonra sirkete calisan olarak almaniz oldukca zor olur kanimca, cunku is amacli degil duygusal bir secim oldugunu dusunebilirler.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@senay-sirin E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

@crazycells E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi: >%50-%50 ortak olup is acmanizda bir sakinca yok.

Bildigim kadariyla, kardesin %51 ya da ustu hissesi olmasi gerekiyor.

E2 alabilmesi icin mi?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@senay-sirin E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

@crazycells evet, E2 vizesine basvuracak kisinin %51 hissesi olmasi gerekiyor diye hatirliyorum.

genelde %50 ya da daha ustu bir ortaklik ariyorlar bildigim kadariyla ama dediginiz gibi belki sirket turune gore degisiyordur ve bazilari icin %50+ gerekiyordur.

• @crazycells E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

@crazycells evet, E2 vizesine basvuracak kisinin %51 hissesi olmasi gerekiyor diye hatirliyorum.

genelde %50 ya da daha ustu bir ortaklik ariyorlar bildigim kadariyla ama dediginiz gibi belki sirket turune gore degisiyordur ve bazilari icin %50+ gerekiyordur.

Uscis web sayfasindan simdi baktim, "at least 50%" diyor, benim hafizam onu 51 diye kaydetmis 🙂 Sorry. Yukaridaki entrileri sileyim bari.

"Be seeking to enter the United States solely to develop and direct the investment enterprise. This is established by showing at least 50% ownership of the enterprise or possession of operational control through a managerial position or other corporate device."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

Uscis web sayfasindan simdi baktim, "at least 50%" diyor, benim hafizam onu 51 diye kaydetmis 🙂 Sorry. Yukaridaki entrileri sileyim bari.

"Be seeking to enter the United States solely to develop and direct the investment enterprise. This is established by showing at least 50% ownership of the enterprise or possession of operational control through a managerial position or other corporate device."

hic dert degil 🙂 bilgi aktarimi icin tesekkurler. emin olmus olduk boylece 🙂

• Herkese Merhaba,
    Son mesaj uzerinden epey bir zaman gecmis ama E1/E2 hakkında kendi tecrubelerimi paylaşmak isterim. Belki birisine faydali olabilir.
    Oncelikle kesinlikle ABD'den bir avukatla anlaşmadan kendi başınıza bu işe kalkışmayın! Bin turlu proseduru var. Yaklaşık 3 aydir avukatimiza istedigi evraklarin teminini saglamaya calisiyoruz.
    ABD'de bir şirketin %70ini satin aldik. Satin aldigimiz sirket uzerinden E1 vizesine basvuru surecini başlattık. Randevu tarihimiz henuz belli değil. Avukatımızın yorumuna gore %99 vize alabileceğiz.
    Basvuru tarihimiz netleştiğinde ve vize mulakatı sonunda tekrar bilgilendirme yapacagım. Zira henuz vize almadığımızdan ilerlememizde hangi adımın dogru hangisinin yanlış oldugu hususunda kimseyi yanıltmak istemem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sutik bol sanslar 🙂 mutlu haberlerinizi bekliyoruz.

• @sutik merhabalar sürecinizde başarılar.
    maliyetler hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

• @birumut merhaba, 2 kisi icin avukata 7500$ verdik. Business Plan icin 1500$ odeme yaptik. Hazirlanan dosya cok kapsamli, muhtemelen konsolosluk gorevlisi "icindekiler" sayfasina baktiktan sonra geri kalanlara bakmaz! Toplamda 200 sayfaya yakin bir dosya olusturuldu. İlk mesajda da dedigim gibi surec olumlu sonuclanirsa adim adim herseyi anlatacagim.

• Bu arada İstanbul'dan bir avukatlik ofisiyle gorusmustuk. Bizden 50.000 $ (Ellibin Dolar)!!! istemisti tum bu islemler icin!!!

• @crazycells Tesekkurler, hayirlisi olsun bakalim...

• @sutik merhabalar sureç umarız olumlu sonuçlanır .somuç ne olursa olsun detaylı bilgi verirseniz bilgilenmiş oluruz.avukatlık üçreti çok farklılıklar gösteriyor.2 gün önce görüştüğüm bir danışmanlık şirket sadece şirket kurulumu için 1500 dolar istemişti.işlemler için tek kişi 4000 dolar artı olarak oluşacak olan tüm kargo posta ücretleri ekleneceğini söylemişti.iş planı için ve diğer aile fertleri için ayrı üçret olacağını söylediler.

• @birumut Danismanlik sirketlerine dikkat etmek gerekir. Ne kadar dogru soyluyorlar?!? Biz mevcut bir sirketin satin alinmasini gerceklestirdigimiz icin sirket kurulumuyla ilgili masraflar hakkinda bilgim yok. Avukatlik ucreti kisibasi 3-5 bin$ arasinda degisiyor. Biz 3750$/kisi seklinde anlastik. Ailem 4 ay sonra gelecek kismetse. Onlarin E1/2'ye basvurusu sadece form doldurmadan ibaret olacak. Sadece kisibasi vize ucreti odeyecegim. Baska bir masraflari olmayacak.
    Daha once E visa mulakatina giren var midir? Varsa mulakat hakkinda bilgilendirme yapabilir mi?

• Merhabalar, e2 vizesi icin kiosk satin almak e2 vizesi uygunmudur yoksa cafe restoran gibi daha buyuk yerler mi satin almak gerekli. Bir diger sorum green cardli birinden bu tarz bir yer yada yaptigi isine ortak olmak da e2 vizesi icin uygunmudur ?

• @yetonyali Konsolosluktaki gorevliler iyi bir iş planı istiyorlar. Hernekadar yatırım miktarı onemli değil deselerde elle tutulur bir miktar daha ikna edici oluyor (100k civarında). Kiosk yada restaurant fark etmez. Satın aldığınız yada ortak olacagınız yerin sizin yatırımınız sonrasında ne hale geleceğiyle ilgileniyorlar. Mevcut hali devam edecekse itibar etmezler. Ekstra iş imkanı sunabilecek misiniz ABD vatandaşlarına? Firmanın cirolarını yapacağınız yatırımla nasıl artırmayı dusunuyorsunuz? gibi gibi...
    Kısacası sadece bir işletme satın almak yeterli gelmiyor. O işletme sizin yatırımınızla buyumeli, daha cok istihdam sağlamalı, daha cok vergi vermeli. Tum bunları iş planınızda sunmanız lazım. Bunun içinde iyi bir avukatlık firması ile çalışmanız gerekir. Bu da kabaca size 6-7 bin $ masraf demektir.
    Bu arada benim E1 gorusmem onumuzdeki hafta. Oradaki tecrubelerimi de buradan aktarmaya calışacagım.
    Hayırlısı bakalım...

Benzer Başlıklar

• 1
  • 11
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |