Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar randevuyu cok erken saatlere verdilar 8'de. Konsolosluk erken vakitte aciliyor mu ne yapmamiz gerekiyor deneyimi olan varsa aktarabilirmi? 7'de konsolosluga giris mi yapmamiz gerekiyor?

• @wsk234 ne zaman gitmistiniz ve sizde mi kıbrısa gidip aldınız belgenizi? Gorusmenızı iptal mı ettiler yoksa işlemleriniz alındı mı?

• @edanurhk size verilen kapali saglik formunu giriste memura veriyorsunuz o kadar baska bisey yok, CD yaninizda bulunsun ama almiyorlar.

• @ilginsuetirpanci bilgilendirme emaili gelmiyor , basvuruda vermis oldugunuz amerikada ki adrese noa1 ile ilgili bir mektup gelmesi lazim normalde 15 gun falan aliyororada dosyanizi takip edeceginiz wac numarasi olacaktir , eger cep telefonuna bildirim izni verdiyseniz sms de atiyorlar , cok dusuk bir ihtimal hala dosyanizi sisteme giris yapmamis olabilirler , yerinizde olsam uscis in musteri hizmetlerini arayip bilgi almaya calisirdim , robot cikiyor ilk basta onu gecip canli insana baglanmak icin , info pass ya da reschedule my appoinment deyip robotu gecebebilirsiniz.

• @Halid-Yasin-Avgın hocam gidin 1 saat onceden evraklarinizla birlikle siraya girin baska bisey yapmaniza gerek yok , sabah 5te de gitseniz giriste ki memur sesleniyor su araliktaki randevulari olan gelsin diye,

• @ob16222 Ben Amerika vatandasiyim ancak Turkiye’de ikamet ediyorum, Amerika’da herhangi bir adresim yok ve basvuruda da vermedim. Bu bir problem teskil eder mi? 😕

• @Joshua-Vanberg evet Kıbrısa gidip almıştım. Oradaki içişleri, dışişleri ve Tc konsolosluğundan onaylatmıştım. Belgeyi aldılar ama kendileri tarafından da teyit edilmesi gerektiğini söyleyip, gönderecekleri maili beklememi söylediler. Yani işlemler tamamlandı sadece belgenin kontrolünü bekliyorum.

• @ilginsuetirpanci bildigim kadariyla bu evraklar icin amerikada bir adres vermelisiniz yurtdisina gondermiyorlar evraklari , zorunlu olup olmadigini bilmiyorum ama size gonderecekleri evraklari amerikada ki bir adrese gonderiyorlar diye biliyorum en azindan bir tanidiginiz varsa amerikada onun adresini veriniz , adres degisikligi yapabilirsiniz

• @wsk234 KKTC hic bir ulke tarafindan taninmadigi icin biraz sureciniz uzamis buyuk ihtimalle kendileri irtibata gececek soylediginiz gibi.

• @ob16222 teşekkür ederim. Acaba herhangi birşey doldurmam gerekiyor mu? Konsolosluk sitesinde idari işlemler için ds-5535 isimli form doldurup gönderin diye bir ibare var. Ama mülakat görevlisi herhangi birşey doldurmam gerektiğini söylememişti. Mail gelecek onu takip edin denilmişti sadece.

• @wsk234 Ekstra bir evrak isterlerse mail ile iletisime geciyorlar merak etmeyin. Beklemekten baska yapacak bisey yok maalesef.

• @ob16222 mülakata giderken askerlik belgesinin İngilizce tercümesine gerek var mı?

• Arkadaslar mulakatta istenen I-134 belgesi abd den nisanli tarafindan doldurulup bastirildiktan sonra islak imza atilip tekrar faxla bize gonderilince kabul oluyor. Kabul oluyor yaziyor uscis de bunla ilgili sorun yaşayan varmi?

• Merhabalar , sistemde halen açık randevu görünmüyor. Sizde de aynı şekilde mi ?

• @pınar-pınar-0 evet maalesef aynı durumda bizim de hep beraber konsolosluğa mail atarsak açma ihtimalleri olabilir.

• Herkese Merhabalar,
    Burada olan olmayan herkesin vize surecleri umarim en kisa zamanda olumlu sonuclanir,Allah herkesin yardimcisi olsun.
    Benim sorum K1 Nisanlilik vizesi No2 Approval kagidini 2 hafta once aldik. Bu onay bildiriminden sonra dosyanin NVC (National Visa Center) a ulasmasi ve bizim bundan haberdar olmamiz ne kadar zaman aliyor ? Bununla alakali malumati arkadaslar varsa bilgi verirse cok sevinirim.

• Merhaba herkese, ek kanıt talebi alanlarınız varsa ek kanıt olarak neler istendi sizden paylaşabilir misiniz?

• @pınar-pınar-0 randevular geçen hafta açıktı. Bir daha ne zaman açılır bilinmez. Yapmanız gereken randevu sayfasını mesai saatleri içerisinde 3-5 dakikada bir kontrol etmek yoksa randevular açılınca şansınızı kaybedersiniz. Ben randevuyu aldığımda sadece 22 dakika açık kaldı.

• @Munzurlu-24-62 benim 25 gün sürmüştü sanırım bu duruma göre değişiyor.

• Merhaba, forumu geriye doğru 100 sayfaya yakın okudum, birbiriyle çelişen bilgiler olduğu için sormak zorunda hissettim. Mülakatta teslim edeceğimiz I-134 formunun ıslak imzalı mı olması gerekiyor? Yani ABD'li nişanlımız tarafından imzalanmış esas belgeyi mi beyan etmeliyiz yoksa scan edilmiş bir kopya da kabul edilir mi? Son bir soru olarak da, nişanlımın boşanma belgesinin orijinali elimde ancak orijinal kopya yok. Mülakata giderken hem orijinal belgeye hem de orijinal kopyaya mı ihtiyacım var?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1
  • 1478
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |