Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mehmet-Can-0

Merhaba bu hangi konsoloslukta oldu?
    Ben DS160 onay sayfasını çıkaramıyorum. Ankara 12 Aralık randevu var. Acaba onay sayfası olmadan mülakata alıyorlar mı? sadece talimatlar sayfası var elimizde.

• Merhaba , babamla birlikte başvuru yapacağız b1b2 için randevu aşamasında nasıl aynı tarihleri alabilirim . İkimizin ayrı ayrı siteye kayıt olup mu randevu alması gerekiyor?

• ⭐⭐

@dilaradrk tek bir ais hesabı üzerinden grup oluşturup beraber girebilirsiniz.

• @selamibasaran çok teşekkürler bilgi için . Peki randevu tarihlerini erkene çekme işlemlerinde otomatik babamında o tarihe alınıyor değil mi?

• @cenkduzum merhabalar nasıl bir hata alıyorsunuz acaba? Başka bir cihazdan almayı deneyin birde. Bazen cihazlardan veya ctrl+p kısa yolundan kaynaklı da olabiliyor. Uyumsuz tarayıcıdan kaynaklıda olabiliyor. Tüm yolları denemenize rağmen çözülmezse konsolosluğa mail atmanızı ve durumu detaylı bir şekilde tek mailde açıklamanızı öneririm size.

• @yunus-emre-çeçen
    İlk ds160 doldurduğum numarayı girdiğimde eşleşme yok hatası alıyorum. Her türlü tarayıcıyı denedim.Hata hep aynı AA ile başlayan numarayı giriyorum sürekli eşleşme bulunamadı hatası veriyor.

Bir kaç yerde tekrar ds160 doldurup aisten güncelleme yapın diyenler var.

Kısa bir süre kaldığı için mail atsam da cevap yetişmeyebilir diye düşünüyorum.

Ya tekrar ds160 dolduracağım ya da sadece talimatlar sayfasınının çıktısıyla gidip şansımızı deneyeceğiz.

Sadece tekrar formu doldurursam doublicated olmuş olur mu acaba?

• ⭐⭐

@dilaradrk grup üzerinden işlem yaparken,randevuyu yeniden tanımla dediğinizde grupta olan herkes çıkıyor, hazır seçili geliyor, seçimde oynama yapmadığınız müddetçe yeni seçtiğiniz tarih gruptakiler için yeni randevu olacaktır.

• ⭐⭐

@cenkduzum daha önce değişiklik yapmadıysanız ais üzerinden bir defaya mahsus yeni form ve yeni id ile güncelleme yapabilirsiniz.
    Doldurduğunuz formu submit ettikten sonra ulaşamazsınız zaten. Submit öncesi çıktı alabilirdiniz.

• @selamibasaran

Submit öncesi pdf olarak kayıt ettim. Ama üzerinde
    “DO NOT BRING THIS TO YOUR INTERVIEW” yazıyor.

1. bir form doldurmadan bu belge ile gitsem problem yaşar mıyım?
  • ⭐⭐

@cenkduzum doğru. Form doldurms-mülakat süreleri çok açık olduğu için yazdıklarınızı unutmama adına pdf almanız iyi olmuş. Değişiklik yapmadıysanız ve yapmayacaksanız talimatlar sayfasını çıktı alıp gidebilirsiniz.

• @selamibasaran

Ama mülakatta gerekli belgeler arasında ds160 onay sayfası diye belirtiyor onu alamıyorum. O olmadan gitsen oluyor mu?

• @cenkduzum

Merhaba,
    Bu bahsettigim istanbulda oluyor ama siz bile bile boyle bi risk almayin.
    Confitmation page niye ulasamiyorsunuz? Teknik bir sorun ise farkli bilgisayar vs deneyin.

Eger olmuyorsa zaman kaybetmeden yeni bir ds-160 formu doldurup guncel ds-160 numarasini aisten, ais izin vermiyorsa iletisim mail adresinden mail atip talep edebilirsiniz.

• Arkadaşlar selamlar, Ds160 formunu doldururken pasaport türü seçimi kısmında muhtemelen bir hata yaptık (Yeşil pasaport karşılığı olarak official işaretledik) bunun yanlışlıkla yapıldığını ifade etsek oradaki memur bunu günceller mi yoksa direk ret mi yiyeceğiz. Teşekkürler.

• @ahmet76
    Hic dusunmeden yeni form doldurun derim.

• @selamibasaran teşekkür ederim bilgi için

• ⭐⭐

@cenkduzum gitmesi gereken ana evraklardan ,o olmadan giderseniz mülakata giremeyebilirsiniz. Yeniden ds160 doldurmanız daha garanti bir yöntem olur.

• ⭐⭐

@cenkduzum https://ceac.state.gov/genniv/ adresinden "retrieve an application" butonuna tıklayarak ve belirlediğiniz güvenlik sorularını cevaplayarak doldurmuş olduğunuz forma ait confirmation sayfasına ulaşabilirsiniz. bu bilgileri girdikten sonra ekrana "view confirmation page" ve "create a new application" seçenekleri olan bir popup çıkacak.

retreive-an-application.jpg

• @tufank

Evet hocam tam olarak bunları yaptım.denemek isteyene Aplication id de verebilirim 😬

Edge
    google
    firefox

tarayıcılarında ayrı ayrı denedim. Olmadı.

Mülakatıma 9 gün var. Yeni bir ds160 doldursam sorun olur mu?

• Merhabalar, şu anda hali hazırda devam eden f2a sürecim varken turist vizesi için de başvuru yapmak istiyorum. Sormak istediğim bir konu vardı;
    Ds-160 formunu doldurdum ama henüz imzalamadım, formu imzalamam için 30 gün zamanım olduğu yazıyordu form doldururken. Detaylı olarak ilerlemek istiyorum ve araştırma yaparak değiştirmem gereken yerleri de bu süreçte değiştiriyorum. Ama bu 30 günlük süreçte henüz imzalamamışken formun id numarasını girerek randevu tarihi alabilir miyim? Yani formu imzalamadan randevu tarihi alsam daha sonrasında imzalamış olmam herhangi bir sorun teşkil eder mi? Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@cenkduzum mülakat yeri seçimi doğru mu? ilk formu doldurduğunuzda ( çıktısını da aldığınız bilgilerde mülakat yeri ne olarak gözüküyor?) bu seçimi doğru yaptıysanız formunuzu görmeniz lazım.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 1
  • 3
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

186

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |