DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş inşallah öyledir... zaten bana kalırsa yolunu bulan ailesini parasını toparlayan herkes gitsin... istemeleri yeterli 🙂

• @debbieLA77 tamam sizin için sorun yoksa turist gidip gc almak için çabalayacağım

• ⭐⭐

@simurg9492 deme öyle mutlaka bir yolu vardır sizin içinde

• ⭐⭐

@mesut1905 tabiki bu bana kalmadı... inşallah herşey gönlünüzce olsun... bu gidişle herkes öyle yapacak çaresizlik yılbaşından sonra giderek artacak... 🙂 beni yanlış anlamamanıza sevindim...

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 işe alımlarda sizin statünüz, yaşınız, cinsiyetiz vs kavramlar etkilemez, hatta şöyle söyleyeyim ayrımcılığa yer açabildiği için CVde bu tarz yaş, cinsiyet, fotoğraf gibi bilgiler konulmaz. Siz işe girerken lpr olup olmadığınızı belirtirsiniz sadece çalışma izninizin olduğunu belirtmek için. Ben şu yolla aldım greenkartımı vs gibi bir mevzu geçemez onun için

• ⭐⭐

@newbie97 arkadaş bir baksaydı kaçı türk acaba:)

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş bunların çoğunu biliyorum sadece kartta alış nedeni iltica yazmasa iyi diye düşünüyorum sadece... yoksa amerikada türkiyedeki gibi yaşa falan medeni duruma vs bakmıyorlar cvlerde de bu yazmıyor

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 bu arada ben çok öyle olduğunu düşünmüyorum. f1 veya turistten greencarda dönüş yapmak çok zor bir durum. Bir çoğu statütüsüz duruma düşüp yaşamaya devam ediyor, bazısı bu statüsüz durumdan bıkıp evlenecek birini bulmaya çalışıyor vs ama genelide uzun zaman alıyor bunların.

Bence bize biraz youtubedaki içerik üreticilerinden dolayı f1,j1,b1 gibi vizelerle gelip kolaylıkla kalıyorlarmış gibi lanse ediyorlar ama ne yazık ki bunların bir çoğu kaçak kalan veya ilticaya girip kendilerini açıklamaktan çekinenler

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş aynen öyle hepsinin zorluğu var bu bir gerçek green kart ile gidip orada tutunmak bile zor... herşey güllük gülistanlık değil hiçbir zaman ama en azından boşa kürek çekilmiyor... ama kontenjan yine aynı kontenjan... evlensende f1 de olsan b1 de olsan b2 de olsan sonunda göçmen bürosu bakıyor eninde sonunda sana gerek oturma iznine gerek statü değiştirmene vs... sürekli meşgul edicez bu büroları 🙂 herkes iyi olacaksa ve mutlu olacaksa sonunda edelim de zaten... ben cümlemin sonunda bende çalıcak gibi görünüyorum artık demiştim zaten bisiklet için...

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş bu arada turistten green karta dönüş yapılmıyor tabiki oradan statü değiştirip b1- b2 için yatırımcı olarak başvuruyorsun... o satatüde ve iş yerini kapatmadan 3- 5 yıl devam etmen gerekiyor sonrasında green kart geliyor... bu da uzun ve zorlu bir süreç işletmeni de ayakta tutman cabası diye biliyorum

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 B1 - B2 turist vizeleri kastın sanırım E1-E2 olacaktı, ancak onu da yıllarca da devam ettirsen 20-30 yıl da işi sürdürsen sonunda greencard yok, evlilik, sponsorlu iş dayanaklı , yada çekilişle greencard a yürünebilir. Yatırımcı ile greencard a sadece Eb5 ile yürünebiliyor onda da 800k dolardan başlıyor yatırım boyutu

• @tolgasatir 800 k dolar nakitim olsa yapacağım ilk şey prestijli bir üniversitede eğitim alırım 😀 ama ciddi ciddi tr den eb5 yapan var mıdır merak etmedim değil

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 kapıya bu yazıyı mı astın "kapalıyız şu anda forumda yazı yazıyorum." akşam üstü ekmek alacak insanlar aç kapıyı. Arka arkaya yazılar yazıyorsun

• İltica edenlerin çoğunluğu bence red alicak mahkeme sonucunda herkesi kolay kolay kabul etmiycekler gibi duruyo bana göre , geçen sene kandil ayında içki ile fotoğraf atan havayolu şirketi elemanı vardı işten kovmuslardi bı çok şey yaşamış videosunu izledim sonra iltica etmiş Amerika'ya kanitlarida baya var çok güzel bı insana benziyo konuşması vb bence iltica sebebi geçerli biri gibi duruyo bana oyle geldi ben olsam verirdim greencard 😀

• ⭐⭐

@Onurfidan Bende seyrettim onu. Kanıtları sağlam onun , devamlı ölüm tehditi almış.Bence alır.

• @debbieLA77 yani bence CoS yapanlar ile %0,001 ihtimalle çekilişi kazanma hayali kurup o çekiliş sonunda %25 ihtimalle GC alabilme hayalini kuranları birbirine rakip olarak belirlediğiniz görüşünüzü kendinizde saklamınız daha az kalp kırıcı ve suçlayıcı olabilirdi. Forumda şu an CoS ve Aos sürecini takip eden yalnızca benim bildiğim 25 kişi var ve bunların yanında ben daha "toy" sayılırım. ABD'de sürekli oturma ve çalışma iznine sahip olmanın bir çok yolu varken bunların arasında en kolayı DV, iltica ve kağıt üzeri evliliktir. Cos ya da AoS süreçleri bunlara göre daha zor, maliyetli ve uzun sürelidir.

Kendimden örnek vereyim, hiç DV başvurusu yapmadım, yalnızca bu sene eşim zaten geldik artık buradayız diyerek başvuru yaptı, benim adıma başvuru yapmasını istemedim. ABD'de yaşama kararı alınca hemen harekete geçtim, daha ortada kesinliği olan hiçbir şey yokken, evimi arabamı birikimimi sattım, işimden ayrıldım ve geldim. Düşük bir ihtimal için hayal kurmaktansa, plan yapıp gerçekleştirdim. Böylelikle ihtimali milyonda birden yüzde altmışlara kadar getirdim. Bunu yaparken de ABD'nin Avrupa'da yaşayanlar için ayırdığı 12.000 kontenjandan faydalanması muhtemel yaklaşık 1.000 tane yurttaşımın kontenjanını çok düşündüğümü söyleyemem. Zira matematik de bunu gerektirir.

Eğer yarın bir gün siz de CoS ya da AoS yoluna girme cesareti gösterebilirseniz, ki canına tak edenler genelde bu şekilde davranıyorlar, yine görüşlerine ve tecrübelerine başvuracağınız kişiler bu forumda "sizin kontenjanınızı yemekle itham ettiğiniz" kişiler olacaktır. Ayrıca, B1 vizesini ABD'de kalmak için kullanabilenlerin oranı %5'i geçmez, kimse %60 da olsa bir ihtimal için ülkesine geri dönememe veya ABD'ye tekrar girememe riskini kolay kolay kabul etmez, benim çalışacağım sektöre yatırım yapmak için B1/B2 vizesi alarak ABD'ye gelenlerin büyük kısmı şirketlerini kurup banka hesaplarını açıp geri dönüyorlar. Hemen hepsi süreci Konsolosluk üzerinden devam ettirecekler.

• @debbieLA77 Ayrıca bir yanlışınızı da düzelteyim, E1-E2 statüleri hiçbir şekilde 3-5 sene içerisinde sizi kendiliğinden GC sahibi yapmaz, yatırım yoluyla GC alabilmeniz için hedeflenen istihdam alanında iseniz 900.000 $, diğer alanlarda ise 1.800.000$ yatırım yapmanız ve bu yatırımları 5 sene içerisinde gerçekleştirmiş olmanız gereklidir. Emin olun B2-E2 değişimi ve sonrasında EB-2, EB-3 gibi yöntemlerle GC sahibi olurken yaşayacağınız zorluklar DV süreci ile asla mukayese edilemez. @Uçan-hollandalı Forumda vize randevusu bekleyen 2 arkadaşımız var diye biliyorum. O kadar para yatırıp yine de zorluk yaşayabiliyorsunuz 🙂

• ⭐⭐

@EasternStar biliyorum bunları özetle söyledim detaya çok girmek istemedim...yanlış yok eksik var diyelim...adam çalıştırman gerek hedefi tutturman gerek özetle orada işletmeni ayakta tutman gereklşi dedim bu süre uzayada bilir tabi

• ⭐⭐

@EasternStar tabi cnm sermaye gerekli herşeyden önce hemde iyi bir sermaye artı ek para da garanti için beklemeli ticaret sıkıntı yaratabilir ama yapanlar var mı var:)

• ⭐⭐

@EasternStar şunu belirtmek isterim dediklerimi herkes bir yere çekiyorda ben kimin ne yaptığına karışmam herkes istediğin yapmakta özgür.. kalp kırma vs yok buarada herşeyden önce diyorum ki bende yapıcam... neyin kalp kırılması allah aşkına durum bunu gerektiriyorsa yapacak birşey yok 🙂 olayları rica edicem püskürtmeyin 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |