Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@JesusLord 2025 içinde aynı haberler dönüyordu, olabilme payı var çünkü 50bin sınırına yaklaşmıştır diye düşünüyorum ben şahsen.
    Aklıma bazen şu da geliyor çekilişten çıkartmıyorlar ama onun yerine mülakatlarını kısıtlıyor ankaranın performansını aşağı çekiyor olabilirler diye düşünmüyor değilim

• ⭐⭐

@JesusLord Dolar arttıkça gidebilen sayısı da düşecektir muhakkak umarım bizi de o kategoriye koymazlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newbie97 sorun zaten başvuru yapmadan gitmek için paranın miktarı bilmemeleri ne zaman kazanıyorlar ozaman anlıyorlar anyayı konyayı ondan azalmaz.

• Arkadaslar merhaba ben ve eşim bu yıl ilk kez gc basvuru yaptık. İkimizde memuruz ortalama 75/80 k gelir var aylık ama rahat yasayamıyoruz . Bir poset seye 500 tl verince artık dedim ki yok olmaz bu ülkede bu kadar kazanıp herseyin bu kadar pahalı olduğu bir ortam daha yoktır galıba . Normalde gidip gitmeme konusunda bu kadar kararlı değildim ama umarım çıkar ve gideriz . Ülke yine bizim ülkemiz ama gercek anlamda iyi bir yasam sunmak istiyorım cocuğuma aileme . Yakıtın 40/45 birim olan yerde nasıl yasarız nasıl yasanır. Aldıgımız para belki ortalama bir ücret gibi gorunsede artık olmuyo basınızı ağrıtmak istemem bende bişiler eklemek istedim .

• ⭐⭐

@ayvalik10 Greencard yolu da kapanırsa sanırım b1b2 ve eb3 vizesinden başka seçenek kalmıyor. Turist vizesi için de pasaportu doldurmak lazım oda ayrı masraf, eb3 zaten malum tek başına bile çok masraflı hele doların 29 u gördüğü günlerde. Ekonomistler 40 olacak 50 olacak diyor kim bilir ne yapacağız bilmiyorum daha geçen gün yılbaşından sonra benzine 7-8 tl lik zam bekleniyor haberini gördüm

• Makul bir cografya olmaktan cikali cok oldu. Greencard yolu elle tutulur bir sey olmadigini kabul ettim... %2 sans ile olan bir sey asla reel bir kacis yolu degildir olamazda. E2 hatta EB3 en azindan onunu gorebilecegin bir durumdur. Ama herseyden basta b2 vizesi alip para harcayip amerikaya gitmek. Adamlar vize vermiyorsa o zaman c planini uygulamaya koymak lazim. Greencard muhalifi degilim ama seneler boyunca katilip cikmayinca geriye donup napmisim ben diyorum acikca soyluyorum. Emek olmadan hicbir sey olmuyor. Lottery bu yani talih kusu konarsa eyvallah cok guzel olur ama bir cok reel alternatif var bunu farkettim. Ama cok gec oldu benim icin. Yasimdan dolayi ailesel durumlardan dolayi simdi bunlara cesaret edemiyorum

• ⭐⭐

@simurg9492 Yaşınız kaçtı hocam?

• @simurg9492 GreenCard Çıkış Şans oranı Türkiye için 1000 de 1 olarak tahmin edilmekte; 0,001...

• ⭐⭐

@ytrbilgisayar Binde 1 sonucunu nasıl buldunuz acaba?

• @simurg9492 Birde çıktımı yüksek case number oldumu ozamanda uğraş dur başka ülkeye almaya başka ülke kabul etmez çıksa bir dert çıkmasa 😀

• @Atlantis00 44 hocam... Allahin izni ile kosar adim 45 geliyor...

• @ytrbilgisayar Zannetmiyorum katilimin 200 kat artacagini... Tek 1 adet kişinin gitmesi için gerekli para 20 bin dolar. Ayrica simdi ayni paraya adamlar sizi meksika sinirindan geciriyor... Bir de avrupa ulkelerinde de iltica olaylari artti. Kimse DV ye basvurayim lottery ciksin da 1 sene bekleyeyim de CN sirasi gelsin falan filan. Bence basvuru sayisi cok ciddi azalir bu sene... Youtuberlar sagolsun. Adamlar siniri gecenlere canli yayin yapmalarina az kaldi. Herseyi ogretiyorlar halkimiza

• ARKADASLAARR GÜNAYDIINNN herkes basvuru yapti mi 😃 kasim ayinda sormam biraz erken oldu gerci 😹 is güc anca bakabildim foruma nasilsiniz görüsmeyeli

• @simurg9492 ya bi arkadasim vardi o da kacak gitmis artik sasirdigim insanlardan geliyor bu haberler bu yil bende ciddi az basvuru yapildigini düsünüyorum.

• ⭐⭐

@EasternStar bu ciddi bişey mi arkadaşlar?

• @debbieLA77 DV uygulamasına başvuruların başladığı yıl itibarıyla bir ülke vatandaşlarından son 5 yıl içerisinde 50.000 göçmen alınırsa ilgili yıl düzenlenen çekilişe o ülke vatandaşları katılamaz. DV2025'e o yüzden Çin, Hindistan, Brezilya, Meksika, Venezuela, Bangladeş, Kolombiya gibi ülkelerin vatandaşları (dünya nüfusunun yarısından fazlası) başvuru yapamıyor. Tam sayıları bilmiyorum; ama Türkiye'nin de o listeye aday olduğunu, her gün sınırı geçerken video çeken insanları görerek anlayabiliriz. 2021 yılından itibaren organize şekilde sınır geçişlerinin başladığını ve iltica başvurularının ortalama 4 yıl sürdüğünü varsayacak olursak, vatandaşlarımız bu hızla sınırı geçmeye devam ederse ne yazık ki bu kural bizim de başımızı ağrıtabilir.

• ⭐⭐

herşeyde olduğu gibi yolsuzluk yapmak usulsüzlük yapmak kazanıyor demek kiğ bizim gibi sırasını bekleyenlerde avucunu yalıyor desenize... önce çalıcaksın sonra allahım beni affet diye dua edeceksin lafı tavan buaralar... allahım nolur bana ver diye dua etmekten daha iyi diyolar buaralar fazlaca, affet allahım demek... ne günlere kaldık tövbe tövbe...

• @debbieLA77 Tanrının çalışma mekanizması bu değil mi zaten 😀

Aklıma ilk gelen tam olarak şu oldu;

"Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı aynen bu hikayeye atıfta bulunarak yazdım zaten o yazıyı... yani turist vizesi ile giden ve bunu orada çevirenler ve parası olanlarda benim için kaçak yolla girenlerden sayılıyor onlarda bu listeye dahil edilerek green cart lottery hanesinden sayı azalmasına sebep olanlardan maalesef o yüzden onlarada alkış tutmayın lütfen gitmek giderek zorlaşırken onları görüncede kızıyorum artık sanırım... ama bende bisikleti çalmaya doğru gidiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

@EasternStar neyseki göçmen olmayan vize türleri sayılmıyor. Turist ile süresi dolmasına rağmen kalan yada f1a çevirenler dahil olsa çoktan ikiye bile katlamış olabilirdik 😄

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |