Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, bu sıralar çalışma izni başvurusu yapan var mı? Varsa sonuç alma süresi ve sonuç durumları nasıl?

Bunun dışında bu sıralar pasaportunu VFS İstanbul'a teslim edip, elden alan var mı? Teslim alma süresi kaç gün sürüyor?

• 23 Ağustos parmak izi
    16 Kasım onay
    Abd vizem var
    Henüz pasaportu vfs ye yollamadım

• Vizenizin onaylandığını mail yoluyla mı öğrendiniz yoksa IRCC Panelde günlük kontrol ediyor muydunuz ?

Sorum vizesi çıkan herkese

• Bu ileti silindi!

• @Forsted mail yolu ile ogreniliyor, panelde de gorebilirsiniz

• @pirilparlak merhaba, cok tesekkur ederim tebriginiz icin. ben de sadece istenilen evraklari yukledim ABD vizem var diye. hic bir finans ve ya is yazisi eklemedim. ben de suphe duydum ogrendikten sonra bunlarin da yuklemenin iyi olacagini. ama bir problem olmadi. ayrica esim icin de hic bir extra evrak yuklemedim. sizin basvurunuz ne zamandi?

• @Forsted mail geldi daha sonra panelde güncelleme oldu

• Bu ileti silindi!

• Bu Kanada pahalı sözü olayı çok yanlış. Kaç sefer yazdım bu pahalı diyenler ya uzun süredir Türkiye ye gelmedi yada Kanada kimse gelmesin istiyorlar. Ben sürekli gidip geliyorum. Her iki taraftaki fiyatlara hakimim. Türkiye de yaşamak şu anda Kanada da yaşamaktan çok çok daha zor. Kanada da konut ve kira dışında ki buda bölgeye göre değişir diğer bütün kalemlerde Türkiye daha pahalı.

• @kubra01, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@eray96 bende parmak izi verdim veriliş tarihi, biyometrik id bile var fakat konsolosluk onaylamamış bende mail attım ama geri dönüş olmadı

aynı durumdayız. beklemek dışında yapılacak bir şey yok artık sanırım.

• @deepblue35 Konaklama ve kiralar pahalı. Onun dışında yeme içme v.s. orta segment diye biliriz..

Zaten önemli olan konaklama değil mi ? En yaşanacak şehirlerde merkezi konumda olan yerlerdeki evlerde yaşamak zaten yuksek bütçe gerektirir. Ancak merkezin dısında banliyö denilen lokasyonlarda ev kiraları bir tık daha ucuz. Kişiler bu nedenle merkezden uzak yerlerde ev kiralayabiliyor.

Örneğin vancouver sehrinde merkezde yale town veya granville island & kitsilano semtlerinde ev kiraları pahalı ve buralarda ev kiralamak zor. Paran varsa elbette kiralarsın ama yuksek rakamlar. Buralarda yaşamanında elbette pozitif yanları var. Ona görede yuksek rakamlar oluyor.

Genelde oda kiralama yapıyorlar butun ev kiralamak butceyi zorlar . Turist olarak gelip TS2023 ile 3 yıllık çalışma & oturum izni alanların coğu zaten geri dönüyormuş. Bütçeleri kısıtlı oluyor genelde ve iş bulmak ise zormuş. Ancak ögrenci olarak daha önceden gelenler daha planlı geldikleri için kalanlar genelde ögrenciler oluyormuş.

Diğer konuda yaşadığınız sehir / semt v.b. kriterler önemli.

• @grounddreamer

TS2023 ile 3 yıllık çalışma izni aldıgımızda pasaportumuzda yer alan TRV- Visitor vizemizin süresini etkiliyor mu ?

Yani 3 yıl sonra calisma izni süresi bittigi zaman aynı zamanda şu an 8 yıllık gecerli olan TRV- Visitor vizemizin geçerliliğide mi aynı anda bitiyor ? Yoksa devam ediyor mu ?

• @ultimate-ideas Merhaba,calisma vizesi ile turist vizesi farkli ikivize turu.Turist vizenizin suresi kadar ulkeye giris cikis yapabilirisiniz.Calisma vizenizin suresi doldugunda calisamazsiniz.

• @ikizbabasi Yani 3 yılın sonunda OWP süresi bittiginde TRV- Visitor vizeyi herhangi bir şekilde etkilemiyor. TRV- Visitor vizesinin gecerliliği devam ediyor değil mi ? Mesela 9 yıllık TRV- Visitor vizesi ile birlikte 3 yıllık OWP sahibi olursak. 3 yılın sonunda OWP gecerliliği bitse bile TRV - Visitor vizesi gecerliliği 6 yıl daha halen devam edecek ..Öyle mi ?

• TS2023'e Katılmak amacıyla bile olsa Kanada turist vizesi başvurumu yapmış bulunmaktayım 19 Kasım'da başvuru yaptım. Ve şuan bu iletiyi yazdığım saatlerde 20 Kasım tarihinde biyometrik için mesaj aldım Ve 21 Kasım için VFS Global'den Randevu Aldım. Yarın gidip biyometrik bilgilerimi vericeğim.

Muhtemelen yorumlara ve işlem sürelerine bakarsak TS2023 programına yetişemeyeceğim. Ama en azından pasaportumda bir kanada vizesi olması gibi ufak umutlarım var.

Başvuru Profilim:
    Yaş - 19
    Seyahat Geçmişi - Moğolistan,Japonya Ve Transit Olarak Çin
    Mali Durum - Banka Dökümü + Emekli Bir Baba
    İş Dudumu - Çalışmıyor

Profilim baya düşük ama seyahat geçmişimden ötürü yinede şansımı denemek için başvurdum. Yorumu olan veya tavsiyesi olanları dinlemeyi çok isterim. Herkese bol şans dilerim...

• @Ekto-Oktan bu yaşta girişimci ruhun için tebrikler. İnşallah olumlu sonuçlanır.
    Sonucu da burada bizimle paylaşırsan seviniriz.

• Bu ileti silindi!

• @kugutex Teşekkür ederim hocam umarım hepimiz istediğimiz sonuçları alırız 🙏

• Kardeşimin arkadaşı onun adına Kanada vizesi başvurusu yapmam için ricada bulunmuştu. Bugün 11 gibi correspondence letter, iki saat sonrada original passport request talebi geldi. Kendisinin yakın tarihli henüz kullanmadığı Amerika vizesi var. Evli ve çocukları var ama sadece kendi adına başvurdu. Kendine ait işi var. Yurtdışında iş yapıyor bolca yurtdışı seyahati var. Bütçe olarak 15 k Cad gösterdi. Türkiye'den başvurdu

10.10.2023- başvuru
    23.10.2023- biometric
    24.10.2023- bio onay
    24.11.2023- pasaport talebi
    vv.vv.vvvv - pasaport teslimi
    geçerli abd vizesi: var
    depremzede: hayır

Şu anda yurtdışında ve 5-6 Aralık gibi ülkeye dönecek, benim sorum pasaportu eşine gönderip Vfs ye teslim ettirebilir mi? Eşinin Vfs ye teslim etmesi için bir evrağa ihtiyacı var mı?

Yoksa 5-6 Aralıkta ülkeye dönüp kendisimi Vfs ye teslim etsin?

Tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.

• @Muhtaradana Sanıyorum kendisi, eşinin teslim edeceğini bildirdiği bir yazı(dilekçe) ile eşinin teslim etmesine olanak tanıyabiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |