DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ocak ayinda 2 kisi almisti. basvuru tarihleri yaklasik agustos 2020 civari ya da biraz daha oncesiydi.

• @acgx PD Ağustos 2020 yılbaşında vize aldıysa çok iyi 2.5 sene gibi bir bekleyiş şanslıymışlar diyelim biz 3 ü devireceğiz tık yok.
    Sanki Ocak şubat gibi musluklar açılıyor yıl başında daha çok randevu geldiğini görüyoruz tablolarda

• Herkese merhaba arkadaşlar, son konuşmaları okudum ama açıkçası bu konuları çok detaylı bilmediğim için bazı noktaları anlamadım 🙂

Ben f2a ile green card başvurusunda bulundum Mart 2023 gibi, her şeyi hallettim hatta 7 kasımda intrrview da başarı ile sonuçlandı ama görevli date current değil green card için beklemeniz gerekiyor dedi. Bazen bir ay bazen bi sene sürer gibi bi şeyler anlattı. Aranızda bu bekleme sürecinde olan arkadaşlar var mı? Ne kadar bi bekleme süresi bu konuştuğumuz 😅

Bi de seyahat izni başvurumu yaptım ama bir o sonuçlanmadı, tekrar bunu öne nasıl çektirip onaylatabilirim? 🙂

Teşekkürler✨

• visa bulettinde PD'inizin aktif olmasini bekleyeceksiniz.

basvuruyu ne zaman yaptiniz?

• @burcub sizin tarihleriniz bizim icin cok onemli 7 kasimda randevu aldiginiza gore siranin merde oldgunu anlayacagiz.
    Bize ilk basvuru tarihinizi soylermisiniz nvc de priority date olarak geciyor birde nvc de evraklariniz ne zaman onaylandi?
    Sizin sorunuza gelince ustte yazildigi gibi buletin acilinca sizi tekrar cagiracaklar ne kadar surecegini kimse bilmiyor bence yilbasinda alirsiniz

• @acgx Merhaba, dosyalarım 23 şubatta teslim edilmiş, receipt numberlarımı 24 Martta almışım. 9 Eylül de bi 3 aylık aksama oldu bi RFE letter aldım, 3ay da tamamlayıp bunu gönderdim. Sonrasında 10 Ekimde interview scheduled diye sistem güncellendi. Sonra 7 Kasım sabah 7.15de interview gerçekleşti 🙂

• @patron3535 Merhaba, şimdi baktım dosyalarım 23 şubatta kargoda teslim edilmiş, receipt numberlarımı 24 Martta almışım. 9 Eylül de bi 3 aylık aksama oldu bi RFE letter aldım, 3ay da tamamlayıp bunu gönderdim. Sonrasında 10 Ekimde interview scheduled diye sistem güncellendi. Sonra 7 Kasım sabah 7.15de interview gerçekleşti 🙂

Herkesin durumu farklı anladığım kadarıyla tek bi kurallı bekleme sırası yok gibi.

• @burcub F2A olduğunuza emin misiniz? AOS yapmış olmayasınız? Bildiğim kadarıyla F2A'de travel permit yok çünkü. Zaten ülkeye giremiyorsunuz

• @memol1994 evet başvurmadık, ret almadık. Abd, kanada ile vize ve göçmen bilgilerini paylaşıyor. Hatta 5 ülkenin dahil olduğu bir program var. Bahsettiğim, gizli bir bilgi değil, google’da en başta çıkacaktır.
    Kanada, abd’den ret aldınız diye sorgusuz sualsiz ret vermeyecektir. Birinden ret alıp diğerinden vize alan çok insan görüyorum. Makul bir niyet mektubu ve destekleyici evraklar sunmanızı tavsiye ederim.

• @ICu kusura bakmayın arkadaşlar, terımlerı karıştırdım bı an ve evet AOS yaptım. Ben su an los Angeles ta yaşıyorum zaten esımle. Kusura bakmayın yanlış bılgılendırmıs oldum.

• @burcub Aslında sizin kategoriniz de F2A olarak geçiyor. Ama AOS yaptığınız için süreç konsolosluklardan biraz daha farklı işliyor. Umarım kısa zamanda bir sonuç alırsınız. Ben de sizin gibi Amerika içinde F2A için bekliyorum.

• @lavita sız ne kadar zamandır bekliyorsunuz? Interview verdiniz mi? Umarim bekleyen Herkes en kisa zamanda guzel haberler alir.:)

• @burcub Benim priority date’im 7 Ağustos. EAD ve I-130 onaylandı ama henüz interview de vermedim advance parole da onaylanmadı. Ancak medical exam RFE’si geldiği için interview’ın waive olduğunu düşünüyoruz.

• @lavita benim de rfe geldi, 3 ay ugrastim. Sizin de mutlaka gelir mulakat ya kinda. ☺

• Green cardılı olarak F2A vizesine başvurduk. Bekleme sürecindeyiz. Bu arada turist vizesi aldık. Süreç sona erene kadar yada interview ABD ile değiştirme veya eşini ABD de tutmanın yolları var mı acaba?

• @burcub merhaba anladığım kadarıyla eşiniz ABD vatandaşı değil ama greencard sahibi. Tam tarihleriniz nedir acaba? Ben de kız arkadaşımı turist vizesi ile getirip AOS yaparak evlenmek niyetindeyiz Amerika içinde. ABD içinde evlendikten sonra seyahat ve çalışma izni ne kadar sürede geliyor?

• @kfreeman turist vizesini hangi aşamada aldınız? F2A başvurunuzdan sonra mı?

• @patron3535 evet aldilar, ancak bir ay sonra basvuran biz 3 yili devirdik, 3 yil 2 ay oldu, ve hesaplarima gore daha 3 yil var. Vatandaslikla one cekmek mumkun olabilir o da 3-4 ay farkediyor.

• @patron3535 siz hiç olmazsa her aşamayı geçip mülakat bekliyorsunuz benden 1 ay önce başvurmuşsunuz bize uscis onay bile gelmedi vatandaşlık kategorisine geçtiğimiz halde yani beterin beteri var malesef ,en kısa zamanda cümlemizin mülakatları çıkması ümidiyle ama ümidim bitti gibi benim🥺🥺🥺😭😭😭

• @ilker92

Şu an filling date 1 september 2023.

Bu ilerlemezse turist vizesi yetersiz olabilir.

Benzer Başlıklar

• 30
  • 2
  • 2
  • 1206
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

179

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |