Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @charon pasaportu almanın cok avantajı yok. Sadece vizesiz schengen ulkelerine seyahat saglıyor. Zaten vize alma sorunun yoksa kanada pasaportuda almak cok önemli değil.

3 yıllık work permit ile zaten istedigin gibi oturum / calısma hakkına sahip oluyorsun

• @Erdem-AKDEMİR Kanada' da yasamak istedigimden degil, ben kanada' ya tamamen turistik amacli basvuru yapmistim. ikinci sebep ise pasaportumu guclendirmek ve kendime B secegi olusturmak. Hepsi bu. Deprem oncesi ve deprem sonrasi iki basvurum var. Maalesef ikiside red. Red sebebi olarak ABD de gecici calisma vizemin olusu.

• @Mehmet-8, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@cruelboys bu cok iyi bir sure bana 14 gun verdiler

arkadaslar, vfsglobal (passport and visa service) denen bir yer var. Orada verdim parmak izimi. cok hizli.

• @orhanozbekk abd den calisma vizesi olması ret nedeni mi oluyormuş ? Eminmisiniz ?

• Turist vizesi için bir çok evrakımı yükledim.Bir evim ve arabam var. Ev tapusunu da yükledim. Banka dekontu göstermesem red mi yerim.

• @lastdays46 şöyle; benim sezonluk H2B çalışma vizem var. Altı aylık periyodlarla uzatıyorum. İş yerinden letter almama rağmen bulunduğum ülkede çalışma süremin kısıtlı olması ve geri döneceklerine inanmamaları sebebi ile red verildi maalesef. Davetiye letterı ekleseydim farklı olabilirdi. Zaten abd içinde onay alanlarım çoğu ya turist vizesinde yada F1 vizesinde olanlar.

• @Forsted merhaba, ne yaptınız soruşturdunuz mu? Bende hala bir yanıt yok 😞

• @orhanozbekk Galiba kanada'da yaşam amerika'dan çok daha iyiki o nedenle amerikada olanlar bile TS2023 basvurusu yapıyorlar.

• @lastdays46 Beklentilerinize gore degiskenlik gosterir bana kalirsa. Kanada sosyal bir devlet ve gocmen surecleri cok hizli ilerliyor. ABD bunun tam tersi ama business seceneklerinin kanada' ya gore daha iyi oldugunu dusunenerdenim. Bana soracak olursaniz asla kanada' da yasamak istemem. Tercihim ABD den yanadir. Dedigim gibi herkesin planlari ve beklentileriene gore degiskenlik gosterdigine inaniyorum.

• @baharlıbahceli ne yazıkki bekleyişimiz sürüyor.birkaç kişiyle daha iletişim halindeyim dün 4 Temmuzda biyometrik veren birisine pasaport istemi geldi yani olumlu sonuçlandı. düşünüyorum 4 Temmuz'a daha dün döndülerse bize daha 1 ay var 😞

• Arkadaşlar... TS2023 basvurusu ile open work permit aldım ve hali hazırdada 8 yıllık visitor - trv vizemde pasaportumda var.

Şu an kanada dısındayim ve yakın zamanda kanadaya gidecegim.
    Bu durumda girişte kanadaya geliş amacını ne göstermem gerekiyor.

• Normal turist / visitor olarak giriş yapabilirmiyim ?
    • Yoksa work - çalışma için giriş yapacagım diye belirtmek zorundamıyım. Farkı nedir ?

Kişisel fikrim her ne amaçla giriş yaparsam yapayım farketmez diye dusunuyorum.
    Neticede resmi olarak çalışma iznim var ve ayrıca trv- visitor vizeside var. Farketmez değil mi ?
    Turist / visitor amaçlıda giriş yapabilirim veya work - çalışma amaçlıda olabilir diye dusunuyorum.
    Work olarak giriş amaçını belirtirsem bir soru yagmuruna alırlar diye supheleniyorum.. Nerede calısacaksın ? Ne kadar sure kalacaksın ? İş buldun mu v.b. tonlarca soru sorabilirler..
    Ama turist olarak tatile geldim desem cok kolay sorunsuz girerim diye dusunuyorum. Bu konuda deneyimli arkadasların tavsiyesini bekliyorum

Lutfen acil yardım

• Arkadaşlar merhaba,
    Ben eşimle 18 Temmuzda biyometrik verdik. Turist vizesi için başvurmuştuk. Deprem vizesi değil yani. Normal bir başvuru. 9 Kasım'da(bugün) onaylandı. Umutla bekleyen diğer arkadaşların da vizelerinin onaylanması umuduyla hoşça kalın.

• @Forsted Gruplardaki geri donuslere gore, degerlendirmeler basvuru tarihine gore gitmiyor maalesef. Gec basvuru yapip erken sonuc alanda var, tam tersi olanda var. Haliyle planlarinizi buna gore sekillendirmenizi oneririm.

• @orhanozbekk Mesela vancouver / kanada dünyada en yasanılacak, yasam kalitesi yuksek yerler arasında ilk üçte her zaman. Yani teorikte amerika'dan çok daha iyi görünüyor. Hatta bir çok amerikalı kanadaya gelip yaşıyor. Kaldıki amerikada yasayan birçok kişide TS2023 basvurusu yapabilmek icin kanadaya gelmiş. Bunlar kanada'nın daha iyi oldugunu göstermiyor mu ?

Ayrıca kanada pek çok kişinin yaşamayı hayal ettiği bir yer gibi. Üst segment bir hedef denilebilinir. Eğitimli donanımlı kişiler genelde kanadayı tercih ediyor.

• @orhanozbekk Haklısınız belli bir standartı yok ama bu haliyle epey karamsar havaya büründük.Böyle beklemek(belirsizlik) can sıkıcı.

• Merhabalar dv 2024 talihlisiyim. Ve kanada turist vizesini başvurmayi düşünüyorum amcam uzun yıllardır orda yaşıyor davet mektubu yollayabilir yada sponsor olabilir seyahatime dv2024 talihlisi olmam bi dezavantaj mi amerika vizesinde olduğu gibi daha önce bu durumda vize alan oldu mu. Ve son olarak 24 bin cn Ankaraya guvenmeyen ve dosya taşımak için yol arayan biriyim. Daha önce bi schangen reddim var Bi kez yurtdisi olarak misir seyahatim mevcut kendi is yerim var uzun yıllardır. Konu ile ilgli cevap verebilcek varsa merakla bekliyorum.

• @bigthinks Ben kanada' yi kotuleyecek birsey demedim ama 🙂
    Bende cevremde H2B calisma vizesi ile gelen cok kanada' li gordum. Sizin mantiginiza gore benimde kanada' yi kotulemem lazim. Dedigim gibi bne kotuleycek birsey demedim. Her insanin beklentisi ve planlarina gore farklilik gosterir demistim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@bigthinks Ben kanada' yi kotuleyecek birsey demedim ama 🙂
    Bende cevremde H2B calisma vizesi ile gelen cok kanada' li gordum. Sizin mantiginiza gore benimde kanada' yi kotulemem lazim. Dedigim gibi bne kotuleycek birsey demedim. Her insanin beklentisi ve planlarina gore farklilik gosterir demistim 🙂

Şöyle bir yorumla iki tarafı da daha iyi anlayabiliriz.
    Amerikada j1 f1 ve ya b1 gibi, geleceği muallak bir vize türüyle bulunan kişiler, ülkelerin bir birine karşı avantajından ziyade kanadaya geçip 3 yıllarını garanti altına alıp belki de ilerleyen süreçte kanada vatandaşı olabilme ihtimalini elde etmek istiyorlardır. Sonuçta 2 ülke de iyi ülkeler. Her birinin eyalet ve şehirlerinde yaşanacak ve yaşanmayacak yerler var. ikisinin de sağlık, eğitim, barınma, maaş, doğal zenginlikler yönünden, kişilerin tercihine yönelik artı ve eksileri vardır. Biri daha iyi, diğeri daha kötü demek komik.

• @ibrahimasar şu an bu kadar kolay oturum ve çalışma izni veren başka bir gelişmiş ülke yok. Tek bir basvuru ile direk oturum ve çalışma izni alıyorsun. Normalde bu oturum ve çalışma iznini almak kolay değil ve uzun bir süreç. Kısaca tarihi muthiş bir fırsat. Bu nedenle insanlar bu fırsatı degerlendirmek amacında olabilir. Cunku bunun gibi fırsatlar her zaman olmuyor

• @mrt-gkce Bu saatten sonra Kanada vizen 3 Ocak'a yetişmez. Hem sen ABD Green Cart kazanmışsın hayırlı olsun. Bence ABD daha mantıklı Kanada'dan. Hemen bir ABD göçmen avukatıyla iletişim kur sana yapcaklarını söylesin. Umarım her şey istediğin gibi olur.

Benzer Başlıklar

• 884
  • 2
  • 9
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |