Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Zeyno @sptnk01 cspa için herhangi bir başvuruya gerek yok. Hesap da şu şekilde yapılıyor. Priority date’niz current olduğunda size nir mail geliyor. Diyelim ki 10 ekim 2023 de geldi. 01 Ekim 2023 ten kızınızın doğum tarihi çıkarılıyor ve yıl ay gün detayında kızınızın yaşı hesaplanıyor. Ve bu yaş, sizin I-130 formunun onaylanma tarihi-priorty date’den çıkarılıyor. Priorty date bulmak çok kolay ama I-130 onaylanma tarihi bulmak zor gerçekten. Bizim priorty date 03 nisan 2007 idi mesela, I-130 onaylanma tarihi ise 6 haziran 2010muş, biz de konsoloslukta öğrendik, ben bizimkini bulamamıştım. Eğer bu hesaplama sonucunda kızınızın yaşı 21 den büyük çıkıyorsa vize alamıyor(ör:21 yıl 6 ay 15 gün). 21’den küçükse alabiliyor(ör:20 yıl 5 ay 14 gün) Hesaplamayı konsolosluk siz mülakata gelmeden yapıyor. Mülakkattan 3-4 gün önce son bir hatırlarma maili atıyorlar, orada eğer kızınızda not eligible yazarsa vize alamayacak. Ama sizinkinde yazdığı gibi getirmesi gereken belgeler yazıyorsa vize alabilecek. Not eligible yazarsa konsoloslukta konuşmak da fayda etmiyor maalesef. Süreci bizzat ben yaşadığım için genel bilgilendirme olsun diye detaylıca yazmak istedim. Sorunuz olursa yine yazabilirsiniz.

• @suzers teşekkürler🙏

• Merhaba @suzers mülâkatta hangi evraklarda güncelleme istendi .teşekkürler

• Arkadaşlar konsolosluk bana 31.08.2023 tarihinde randevu vermişti görüşme gerçekleştirdim f4 vizelerimiz onaylandı darısı sizlere arkadaşlar

• @Cihangir-Özer Hayırlı olsun vizeniz 🙂 Priority date 2005 olmasına rağmen neden bu kadar geç randevu verdiler acaba?

• @ori2006 merhaba, herhangi bir evrakta güncelleme istemediler. Ne için sormuştunuz?

• @suzers sponsor mali durumları ve bizim sisteme yüklediğim evrakları tekrar yenisini istediler mi ona gore hazirlikli olmak açısından sordum

• Yine ilerleme yok. Çok acaip.

• @ori2006 hem eskisini hem yenisini götürmek garanti bir yöntem olacaktır.

• merhaba 2012 yılında kardeşten dolayı basvuru yapmıstık
    G 1145 formuna yazdığımız mail adresi ve telefon numarası değişti bunları nasıl güncelleyebiliriz.

• Merhaba,

1. ablama başvuru yapmak istiyorum. Evli olduğu icin soy isimden dolayı red alma durumumuz var mi? Esi ve çocukları ile beraber gelmelerini istiyorum.
    2. kardeş başvuruların 10-12 yıl sürdüğünü hep duyuyorum. Daha kısa suren case'ler var mi? dosyamıza neleri eklersek daha kısa surede almalarına faydası olur.

• @ynus merhaba kardeşin evli olması bir sıkıntı oluşturmuyor. Kardeş olduğunuza dair belgeleri istiyecekler. Biz 17.yıldayız bekleme sürecinde. Gerekli belgelerin neler oluğunu onlar bildiriyor.Başvuru tarihinize göre sıranız geliyor. Yani kişiden kişiye vize alma süresi değişmiyor

• Bu ay da sabit.

• Şaka gibi 10 gün kaldı arada ama ilerleyemiyoruz aylardır.

• @crazycells merhabalar. Kızım için öğrenci vizesine(cc için) başvuru yapmayı düşünüyoruz artık. F4 başvurumuzun buna olumsuz bir etkisi olur mu?

• @Zeyno Bizim kategori oylesine onemsiz ki kimsenin umurunda bile degiliz , Her sey havada

• @oprmngr maalesef öyle

• Merhabalar, abime I-130 formu dolduruyorum da, nufus kayit orneklerini nereden tercume ettirebilirim, USCIS'in kabul ettigi bir tercuman mi olmasi lazim illa? Cok dilli nufus kayit ornegini alamadik abim ya da annem babam icin, o yuzden Turkcelerini indirdik. Baska ne gondermeliyim?

• @Bberturk merhaba hangi tercumana cevirttiniz acaba? USCIS certified olmasi lazim sanirim

• Noter sertifikalı olmasına gerek yok. Bir tanıdığınız yapabilir. Yalnız, tercümenin ilk sayfasına Certification of Translation Accuracy sayfası eklemelisiniz. Şu şekilde olabilir: https://www.justice.gov/sites/default/files/eoir/legacy/2013/09/30/certoftranslation.pdf, https://immigrantjustice.org/sites/default/files/Appendix J - Certificates of Translation for Foreign Affidavits and Documents.pdf

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |