Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İlk defa son günlerde başvuru yaptım. Baktım yarın bitiyor kendimin başvurusunu dedim yaptım hayır olsun. Ben ki açılır açılmaz yapardım..

• @JesusLord Valla başı, sonu, ortası hepsini denedim pek bir fark göremedim şu zamana kadar :))

• @sahraelif, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Merhaba başvuru ile iligli bir şey sormak istiyorum. Türkiyede intörn doktorum şuanda ve başvuru yapacakken hangi şıkkı seçmem gerektiğine emin olamadım. Ya da eğitim düzeyimiz bir önem arz ediyor mu başvuru düreci veya sonrası için? Bir sorun yaşamamak adına soruyorum çünkü başvurudaki seçimleri sonradan değiştiremem diye düşünüyorum.

Greencard başvurusunda lise üniversite yüksek lisans ve doktora şıkları var bildiğiniz gibi.

Avrupa ve amerikada TıpFak bittikten sonra intörnlük yapılıyor. Ben şuan intörnlük yapıyorum.

Başvururken lise mezunu mi diyeceğim üniversite mi diyeceğim? Ya da mezun olmuş olsam doktora mı diyecektim. Çünkü üniversite şıkkı için 4 yıllık ve 2 yıllık diye söyledi baktığım yerde.
    Kaldı ki TR’de bir kısım fakülteler yüksek lisans şeklimde veriyor tıpfak mezunlarına diplomayı.

Ne diyerek başvurduğumun bir önemi var mı? Yardımcı olabilirseniz çpk sevinirim.

"Some University Courses" sececeksiniz.

Eger mulakatlarin baslayacagi 2024 Ekim ayi itibariyle universite mezunu olacaksaniz, dilerseniz "University Degree" secin.

Her iki durumda da (zaten lise mezunu oldugunuz icin) sorun yasamazsiniz.Education.png

• iki yıllık meslek yüksek okulları '' Vocational School '' işaretliyordu değil mi?

• ⭐⭐

Başvurdum ben de.. normalde ilk günler başvururdum şimdi neredeyse son günü getirdim. Öyle bir hevessizlik.

Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Bu Amerika’nın ekmeğini Meksika’dan gidenler yedi biz de yasal yollar diye ömrümüzü Türkiye’de tüketiyoruz 🙂

• forma bağış karşılığı green kart başvurusu görmüştüm gerçekten çok kıymetli. acaba kazandıktn sonrada danışmanlık veriliyor mu? ki biliyorum formda çoğu şey mevcut ve birbirine yardım eden değerli insanlarda var ama bir tık daha birerbir ilgilenme için varmıdır böyle bir şey?

• @MrtGnr Hocam bu yan baktı sorunu ABD de daha çok değil mi ya? Orda da suç oranı yüksek bayağı.

Bizi ülkede sıkan şehir hayatı ve sağlıksız iş hayatı ve beslenme bence. Sorun güvenlik ise Abdde de çok güvenli değil bence

• @Chromium Ben onlara kızamıyorum. Çünkü çok büyük risk alarak gidiyorlar. Kimisi canıyla ödüyor kimisi yediği dayaklarla kimi de ödediği büyük paralarla.. Ne diyelim herkesin hakkında hayırlısı..

• @hasnotben son satır hariç hepsine katılıyorum, onlara bişey olmaz, eşinize ve size tebrikler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• selamlar arkadaşlar, green card başvurusunda mailing adress kısmında couny/province/district yazan kısma ilçe, city/town yazan kısma da il girdim. Sonra öğrendim ki tam tersi girilecekmiş bir sorun olur mu sizce. saygılar

• @Sharm çok teşekkğr ederim

• @defne evet doğrudur.

• @Blacksocks Bu tür olaylardan bahsedince aklıma direk güney amerika bölümü geliyor.Orası daha tehlikeli derlerdi,doğru mu yanlış mı bilmiyorum.Tek bildiğim şey artık duyumlar yerine gezerek kesfetmek istediğim😀

• @celica Amerika çok farklı bir rüya,umarım günün birinde gidebiliriz...

• ⭐⭐

@Blacksocks hocam orada ölme ihtimaliniz daha düşük bence. En basitinden bizim ülkemizde cafede otururken mafya kurşunları arasında kalabilirsiniz, yolda yürürken kafanıza cam düşebilir, düğünde sıkılan kör kurşuna gidebilirsiniz, yada bindiğiniz asansör düşer. En basitinden yani oturduğunuz binada ilk depremle de tahtalı köyü boylayabilirsiniz. Bu durumlara bakılırsa bence orada yaşama olasılığımız daha yüksek

• ⭐⭐

Toplam 6 arkadaş başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Başvuru süreci bizim için böylece kapanmış oldu. Hepimiz için hayırlı olsun 🙂

• Bu ileti silindi!

• başvuruyu yaptım mayıs 4 de görüşmek üzere

• Arkadaşlar iyi aksamlar, fotoğraf konusunda bir problemim var 620×620 olarak düzenlenmiş fotoğrafımız. Bu bir problem oluşturur mu? Yeniden düzenlemek mi gerekir 600×600 mü olmak zorunda

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |