Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben Re-Entry Permit başvurusu yapacağım. Bu formu online doldurabilir miyiz? O zaman imza nasıl atabiliyoruz bilmiyorum.

• Öncelikle herkese bu başlık altında verdiği kıymetli bilgiler için çok teşekkürler. Ağustos ayında greencard mülakatım olumlu sonuçlandı ve 6 aylık vize sürecim başlamış oldu. Şu an sözleşmeli olarak bir bankada çalışıyorum ve sözleşmem 31 Mayıs 2024 tarihinde bitecek ve ağır şartları olduğunden (tazminat) işi daha erken bırakma şansım yok. 19 Kasım 2023 de abd ye ilk girişimi yapacağım ve gc nin gelmesini beklemeden tr ye geri döneceğim çünkü işten 2 haftalık izin alabildim ordaki arkadaşım posta yoluyla kartımı tr ye gönderecek. Benim sorum şu ki 180 günde bir girişten bahsedilmiş ben sözleşmemin bitiş tarihine göre 190-200 gün gibi bir süre sonra ancak bir daha abd ye giriş yapabilirim bu senaryoda 180 günü 2,3 hafta aşmak çok büyük sorun yaratır mı ikinci girişimde ve girişte sözleşmemi göstermem yeterli olur mu sizce? Akabinde ikinci girişimde re entry permit sürecimi başlatmayı düşünüyorum. Fakat bundan önce kafama takılan şey 180 gün kuralı oldu bu gün sayısını aşan ve sorun yaşayan var mı acaba aranızda ?

• @Ozan-Tanrikulu, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@haleluja Teşekkür ederim! Başvuruya giderken pasaport greencardım ve mail ile gelen formla gideceğim değil mi götürmem gereken farklı bir evrak var mıdır götürmem gereken ?

Maalesef neler götürdüğümü hatırlamıyorum:/

• Merhabalar, i131 re entry form un ücretini ne zaman ve ne şekilde ödemem gerekiyor? Teşekkür ederim.

• Merhabalar,
    16 aylik bekleyis sonunda, Re-Entry permitlerimiz onaylandi ve Istanbul konsolosluguna gonderilmis. Ancak konsolosluga telefon ile ulasamiyoruz. Evraklar konsolosluga ulastiginda bizi bilgilendirmek icin ariyorlar mi? Daha once teslim alan arkadaslar, nasil teslim aldiklari konusunda yardimci olabilirler mi rica etsem?

• Merhabalar,
    Sorumdan bir gun sonra konsolosluktan email geldi. Bilgi olarak buraya da eklemek istedim.

• @ahmetk38 hayirli olsun beyfendi.Bende basvurdum gecen ay.Size sorum,bu 16 aylik sure zarfinda statunuzu nasil korudunuz ? her 5.5 yada 6 ayi gecmeden giris yapip ciktiniz mi yoksa hep abd de miydiniz ? tesekkur ederim

• @crazycells Çok yararlı bilgiler gerçekten sağolun. Birkaç sey sormam gerekiyor izninizle. Alien Registration Number (A-Number), Class of Admission, In Care of Name ve 10. bölümde Preparer dediği biz kendimiz miyiz? Ayrıca Online doldurduğumuzda imza nasıl olacak anlamadım.

• @Henry-bloor basvuruyu esim ve oglum icin yapmistik. ve 16 ay boyunca Amerikaya hic giris yapmadilar. Basvuru sonrasi Turkiye ye donduler ve hep orada kaldilar.

• @gayemutlu, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, i131 re entry form un ücretini ne zaman ve ne şekilde ödemem gerekiyor? Teşekkür ederim.

Şu mesajım fikir verebilir 4 yılda değişmediyse eğer.

• Herkese merhabalar,
    Bir konuda bilgisi olanlara danismak isterim surecim biraz ic ice oldugu icin dogru baslik bu mu tam emin de degilim yonlendirebilirseniz cok sevinirim.
    Eylul ayinda geldim suan card ve ssn surecim tamamlandi. Nisanlim Ingiltere'de ve Ingiliz vatandasi o yuzden Ingiltere icin Nisanlilik vizesine basvurdum. Aralik sonu Ocak basi gibi Ingiltere'ye gidip 6 ay icerisinde evlenip Amerika disinda 6 ay kalma suresini doldurmadan Amerika'ye geri donecegim. Dondugumde 1 yillik re-entry permit surecimi baslatacagim. Oradaki surecimizi tamamlayip Amerika'ya yerlesmek istiyoruz. Re-entry permit sureci ile es zamanli esim icin greencard basvuru surecini evlilik vesilesiyle baslatabilir miyiz bununla ilgili danismak isterim bilgisi olanlara. 1 ile 1.5 yillik bir surec oldugunu okumustum evlilik ile greencard almanin yanlista olabilir bilmiyorum. Zaman kaybetmemek adina re-entry surecinde baslatmak istedim mumkunse
    Tesekkurler simdiden

• @Erdoğan-0, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Herkese merhabalar,
    Bir konuda bilgisi olanlara danismak isterim surecim biraz ic ice oldugu icin dogru baslik bu mu tam emin de degilim yonlendirebilirseniz cok sevinirim.
    Eylul ayinda geldim suan card ve ssn surecim tamamlandi. Nisanlim Ingiltere'de ve Ingiliz vatandasi o yuzden Ingiltere icin Nisanlilik vizesine basvurdum. Aralik sonu Ocak basi gibi Ingiltere'ye gidip 6 ay icerisinde evlenip Amerika disinda 6 ay kalma suresini doldurmadan Amerika'ye geri donecegim. Dondugumde 1 yillik re-entry permit surecimi baslatacagim. Oradaki surecimizi tamamlayip Amerika'ya yerlesmek istiyoruz. Re-entry permit sureci ile es zamanli esim icin greencard basvuru surecini evlilik vesilesiyle baslatabilir miyiz bununla ilgili danismak isterim bilgisi olanlara. 1 ile 1.5 yillik bir surec oldugunu okumustum evlilik ile greencard almanin yanlista olabilir bilmiyorum. Zaman kaybetmemek adina re-entry surecinde baslatmak istedim mumkunse
    Tesekkurler simdiden

Bence şimdi başlat 16 ay sürüyor zaten her 5.5 ayda bir gel git ama usa de de bir bağın olsun, kiraladığın ev utility iş okul vesaire

• @ahmetk38 Merhaba. Bilgiler için teşekkürler. Tecrübenizden dolayı sormak istiyorum. Form 131 i kendiniz mi doldurdunuz ve eğer öyleyse, online me çıktı alarak mı yaptınız? Online ise imza nasıl attınız? Sonrasında onayın geldiği bilgileri sıralamışsınız. Merak ettiğim oradaki bilgilerin ayrıntıları. Örneğin Vize mülakatı nedir? Sağlık Muayenesi? Bunları açıklayabilir misiniz acaba? Çünkü sadece haber geldiğinde gidip konsolosluktan alınacağını sanıyordum. Yanılıyor muyum? Çok teşekkür ederim.

• @dorstenevi
    Merhaba. Alien Registration Number (A-Number) nedir, nasıl alınır? Teşekkür ederim.

• @Asya Merhaba. Benim de bazı sorularım var. Cevaplarsanız çok memnun olacağım. Öncelikle formun çıktısını alıp doldurdunuz ve imzaladınız. Bu aşamada "Type or Print in Black Ink" , "Alien Registration Number (A-Number)" , "In Care of Name" , "Class of Admission" nedir? "Expected Length of Trip (in days) yani 2 yıl, 720 gün mü yazılacak? Teşekkür ederim.

• @Henry-bloor merhabalar tesekkur ederim yorumunuz icin. 16 ay suruyor dediginiz surec tam olarak hangisi onu anlayamadim maalesef
    Tesekkurler

• @Nenes
    "Type or Print in Black Ink" Eğer elle dolduracaksanız siyah mürekkepli kalemler doldurulması gerekiyor. Okunaklı olması ve hatalarınızı kontrol ederken rahat düzeltmeniz için formu bilgisayarda doldurabilirsiniz.
    "Alien Registration Number" Biz I-130 u online yükledikten sonra sistem A-Number oluşturmuş ve bunu sonradan bu formlara eklemiştik. Yanlış hatırlamıyorsam "if any" yazıyordu. Yani zorunlu doldurulması gerekmiyor.
    "In Care of Name" Adres yazarken vardı. Burada ben kendi adımı yazdım. İzlediğim bir youtube videosunda bunu öneriyorlardı. Adres adı gibi. Şirket olsa şirket adı yazacaktım. Ev adresim ve benim ev adresim olduğu için kendi adımı yazdım. Boşta bırakabilirsiniz.
    "Class of Admission" mevcut statünüz nedir? Ben bavururken "B2-VISITOR" olarak yazdım.
    "Expected Length of Trip (in days)" kısmında "TBD" yazdım. yani -to be determined- Benim sürem net olmadığı için. Planım 15 gün kadar ancak sizin 2 yıl çok uzun onu tecrübeli birine: Ne kadar süreler kabul edilebilir? sormak lazım. Geçerli nedenler hastalık, iş toplantıları vb nedenler kabul ediliyor. Amerikada yaşamadığınız izlenimi yaratmamalı benim bildiğim.

• @Erdoğan-0, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@Henry-bloor merhabalar tesekkur ederim yorumunuz icin. 16 ay suruyor dediginiz surec tam olarak hangisi onu anlayamadim maalesef
    Tesekkurler

Reentry sureci biometric verdikten sonraki bekleme süreci

• @frida_beau Çok çok teşekkür ederim bu ayrıntılı bilgiler için.

• Merhabalar, re enrty permit sürecinde biometrics randevu mektubum elime ulaştı ancak bu randevu tarihini daha ileri bir tarihe ertelemem gerekmekte, Bu mümkün mü nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bir bilgi verebilecek olan olursa çok sevinirim. İyi günler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |