Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Jamesford tamamen şans

• Merhabalar bir sorum olacaktı. Kktc 'de 4 sene üniversiteden dolayı ikametim olmuştu. Sizce buradan da polis belgesi almam gerekir mi? Konsolosluğun sitesine de bakıyorum polis belgesi için ülke örneklerinde Kktc geçmiyor, Cyprus olarak rum bölgesinin ismi var. Bu biraz değişik konu hakkında bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

• @wsk234 İstanbul kktc konsolosluğuna gidip alabilirsiniz

• Teşekkür ederim

• @Emrah-Özdoğan kendim cevap vereyim bari balgam testi maili unganlardan geldikten sonra hiç beklemeden aya bir gün sonra pasaportunuzu ptt kurye yolu ile yollayın ve 1 hafta içinde geri alın

• merhaba, oğlum amerikan vatandaşı bir türk ile nişanlı ve türkiyede yaşıyor. k-1 vize başvuru kabul edildi. ama amerikada nişanlısı çalışmıyor. sponsorluk için banka mevduatı yeterli olurmu acaba veya başka öneri varsa yazarsanız sevinirim.

• @mmeder nişanlısının çalışmasına gerek yok. Oğlunuz yıllık 30k dan fazla kazanıyorsa yeterli

• Merhaba bir sorum olacak. K-1 vizesinde NOA2 onayı geldikten sonra Ankara’dan cevap geldiğinde bu bize mail olarak mı geliyor yoksa iletişim adresimize posta yoluyla kâğıt belge olarak mı geliyor?

• Arkadaşlar boşanma belgesi için yazıyorum 14 eylülde randevum vardı elimde boşanma belgesinin kopyası vardı ve memur bana bunları kabul etmediğini orjinal gerektiğini söyleyip elime sarı kağıdı ve pasaportu verdi nişanlım Amerika’dan bana orjinal boşanma belgesini fedex kargo ile gönderdi 5 gün içinde elime ulaştı bende sarı kağıt ve pasaportum ile gönderdim ve vizemi aldım yani boşanma belgesi kesinlikle orjinal gerekli bunun yüzünden 1 ayım boşa gitti kesinlikle riske atmayın..

• Merhabalar,

I-129f petition suremiz 31 aralikta sonlanacak fakat hala elcilikten randevu alamadim. Randevu alamama durumunda nasil bir yol izlemem gerekir? Randevu sistemi nasil calisiyor?

• @mysteriouspie süreye takılı kalmayın uzatıyorlar. Sürekli bakmaktan başka bir seçenek yok ne zamana denk gelirse artık geçende bir kaç kişi randevu aldı.

• Department of State sent case to USCIS for review

Arkadaşlar merhaba. 26 Eylül’de NOA2 aldıktan sonra NVC numarasını beklerken NVC’nin dosyayı USCIS’e geri göndermesi şokuyla uyandım. internette benzer şeyler yaşamış insanları bulmak çok zor sanırım çok nadir bir durum ve zaten onay verilen bir dosya neden tekrar kontrol için geri gönderilir anlam vermek zor. Nişanlım bu süreç için çalıştığımız avukata mail attı bugün düzgün bir yanıt gelmesini umuyoruz. benzer şekilde dosyası tekrar USCIS’e gönderilen oldu mu forumda? daha önce hiç böyle bir şey duymadım. Noa2 öncesi rfe almadık direk onay aldık. madem eksik bir şey var neden onay veriyorlar bir yıl beklettikten sonra gerçekten anlamak zor

• @BordeauxBro Birkaç ay önce bir sürü kişinin başına geldi bu durum. Spekülasyonlara göre özellikle Aralık 2021'de I-129F gönderenlerin dilekçeleri tam da USCIS'in yeni işe aldıklarının çalışmaya başladığı döneme denk geldi. Sanırım o süreçte işe yeni başlayan agent'lar bir sürü dosyayı NVC'ye eksik gönderdi ya da bazı sayfaları kaybettiler. Öyle olunca da NVC dosyayı USCIS'e geri göndermek zorunda kaldı.
    Nedenini hiç öğrenemedik ama bu durumu yaşayanlar bir Facebook grubu açtı, "K1 Fiancé Visa - DOS to USCIS" diye aratırsan bulabilirsin. Takip ettiğim kadarıyla çoğunun dosyası NVC'ye 1, 1.5 ay içerisinde tekrar gönderildi ve NVC aşamasında süreç hızlandırıldı. Umarım senin için de hızlıca sonuçlanır bu süreç.

• @serret yanıtınız için çok teşekkürler. dün çalıştığımız avukat da aynı şeyi söyledi DOS üzerinde bir hata olmuştur 1,5 ay içinde yeni haber alırız panik olmayın dedi. buna benzer bir olay hiç önce duymamıştım ama yaşayan varmış dediğiniz gibi. deneyim oldu bundan sonra yaşayan olursa ben de yardımcı olurum artık 🙂

• Merhabalar,

K1 vizesi icin yaptirilan medical examination icin pasaport goturulmesi gerekiyormus. Pasaport ayni gun tekrar teslim ediliyor mu? Medical exam sonrasinda yurtdisina cikacagim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mysteriouspie pasaport sizin o kişi olduğunuzu kanıtlamak için, pasaportu sizden almıyorlar sadece kontrol için.

• Merhaba herkese, dosya okumalarında Ekim Kasım Aralık aylarında hala okunmamış dosyalar varken Ocak ayından onay alan dosyalar var nasıl bir okuma sistemleri var bilgisi olan var mı?

• @yasmnksc Benim dosyam mayıs 2022 ve ben Eylül ayında onay aldım. benden 5 ay sonra başvuran kişiler benden önce onay aldı. Sistemin söylediği şey %80 normal zamanda onay alırken kalan %20 tamamen şansa belirtilen 16 aylık zaman diliminde onay alabilir. o yüzden siz çok oralara girmeyin ve sadece alıcağınız onaya odaklanın. 1 buçuk ay oldu ANK ile başlayan numaramı bekliyorum şuanda 18 ayım dolmak üzere başvurumda 🙂 Sabır sadece.

• 1 aydır randevu arıyorum yardımcı olabilecek kimseyi bulamıyorum

• Selam arkadaslar. Hazırladigim belgeleri sırt çantama koyacagim ve mülakata gidecegim. Konsolosluk sırt çantasını içeriye alıyor mu? Bununla ilgili bir yasak var mı?

Benzer Başlıklar

• 116
  • 57
  • 1476
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |