Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• benim bugun 81. gun - halen Your application is in progress. We will send you a message when we start reviewing your eligibility. daha incelemeye almamislar bile.

• kanada için turist vizesi başvurusu yapmaya çalışıyorum fakat invition davet eden bölümünü atlayamıyorum. beni davet eden kimsede yok. bu bölümü nasıl atlayabilirim?

• @Ahmet-Gümüş Sizden istenen gerekli belgeler kısmından önce bir çok soruya yanıt verdiğiniz kısımda davet ile ilgili kısımlara evet cevabını vermişsinizdir.Geriye dönün ve o sorulara hayır yanıtı verin.
    Soru şöyle formatta olabilir.
    Orada bir tanıdığınız mı var ya da o kişinin yanına mı gidiyorsunuz ?

• çok teşekkürler.seyahat amacı tercihini business yaptığım için öyle olmuş.düzeltince o kısmı atladı. ABD vizesine sahip olduğum için çok az evrak yükleyerek tamamlandı başvuru. başvurunun sonuçlanması ne kadar sürüyor ortalama ? bu konu ile ilgili bilgi varmı?

• @Ahmet-Gümüş şuan için 1-3 ay arası bekleyenler var. Belli bir sıralama olmadığı için nekadar sürede çıkacağını kimse kestiremiyor.

• merhabalar , TR ‘de bu süreç uzun sürüyor galiba, herhangi bir Avrupa ülkesinden Canada turist vizesine başvuran var mı?

• @Ahmet-Gümüş Pek işe yaramıyor Amerika vizesi de sonuç süresini kısaltmıyor, dediğiniz gibi daha az belge istiyor sadece. Şansa kalmış herşey 1 ayda sonuç alanda var 3 aydır bekleyen de var. Bizim 2 ayı geçti, az belge istenince çabuk sonuçlanır diye düşünüyor insan.

• 6 eylülde parmak izi verdim. Neredeyse 2 ay olacak. Halen ses yok. Geçerli abd vizem de mevcut

• @kugutex 31 Ağustos'ta verdik biz de bekliyoruz. Daha Ağustos ortalarında parmak izi veren arkadaşlar dahi bekliyor. Kasım ayı içinde bekliyorum ben şahsen. Abd, Çin, Schengen vizeleri mevcut pasaportta.

• ben 3 agustosta verdim parmak izi, abd vizem var aktif son bir yil icinde 3 kez giris cikis var, halen bekliyorum 😕

• Biz bu belgeleri yüklüyoruz ama çoğunun geçerlilik süresi 1 ay özellikle edevletten alınanların. 2-3 ay sonra dönüş yapacaklarsa nasıl emin olacaklar belgelerden..

• 20 Temmuz - 10 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapıp geri dönüş alan oldu mu? Bilgi verir misiniz?

• 1 Ağustosta verdik parmak izi hala bekliyoruz.Daha önceki sayfalarda Temmuz ortasında veren ve bekleyen birisini görmüştüm.

• hic konsolosluga ulasan oldu mu? 3 aydir bekliyoruz neden halen cevap yok gibisinden?

• @Forsted temmuz ortasında verenin 4 ay olmuş nerdeyse. Ben sorduğumda 1 hafta ile 4 ay arasında cevap gelecek demişlerdi. Çok bekletiyorlar ya.

• @bunebicimbahane
    Peki sizin depremzede ve davet durumu nedir? Ben haftaya parmak izi için Ankara'ya gideceğim süreç böyle ilelerse bizim pek şansımız görünmüyor.

• ben depremzede degilim, ABD vizem var sadece.

• Selam herkese,ben 19 yasındayim lise mezunuyum su an üniye gitmedim 2 yildir mezuna bıraktım istediğim gelmeyince bu ts2023 vizesini gördüm ve buna başvurmak istiyorum bunun genel olarak şartlari nelerdir?Ve 3 ocak 2024'e kadar kanada'da olan turk vatandaslarına calısma ıznı veriliyor şeklinde bir video görmüştüm bunun doğruluk payı nedir?TS23 ve normal turist vizesinin farkları var midir?Turist ile gidip orada çalişma iznine yine başvurabilir miyim?

• @Lunanc
    Kanada içinde turist, ögrenci v.b. statu ile bulunanlar için TS2023 olarak adlandırılan bir destek programı. 3 yıllık oturum ve çalışma iznine başvuru hakkı veriliyor.
    Müthiş bir tarihi fırsat.. Çok kolay şekilde 3 yıllık oturum ve çalışma izni alıyorsun. İstediğin işte çalışabilir ve yaşayabilirsin.

Herşeyden önce kanada'ya gitmen içinde bir turist vizesine sahip olman gerekir.

• Parmakizi Ankara'ya ulaştıktan sonra onaya kadar gerek ortalama sure su an 107 gün. Bu rakam her hafta güncelleniyor. son iki hafta 104 idi. Temmuz ortasında ise 45-50 civarındaydi. Bu sure, depremzede, ABD vizesi sahibi vs ayırmadan vize alanların ortalamasini veriyor. %80 bu surenin altında vize alıyor diyor. Temmuz ortasında başvuran birinin bile hala zamanı var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |