DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ReLoad Bu konuyu ben de sormuştum evet, eğer Green Card kazanırsanız ve DS260 formunu gönderirseniz konsolosluk bilgi sahibi olabiliyor. Diğeri loto olduğu için vizeyi etkileyen ya da belirtmeniz gereken bir durum değil.

• @selamibasaran ve @zeynep34 cevaplar için teşekkür ederim.

• Merhabalar
    Kasım ayında Ankara'da randevumuz var. 5 kişilik bir aileyiz. Merak ettiğim konu; görüşmede hepimizle ayrı ayrı mı görüşüyorlar yoksa sadece grup adına başvuran kişi ile mi görüşme oluyor?

• ⭐⭐

@fmaltun Bu başlık sadece mülakat deneyimleri ve görüşme detaylarını aktarmak için kullanılıyor. Bu ve benzeri sorularınızı şu başlık atlında sormanız daha sağlıklı olacaktır.

Görüşmeye katılan herkese soru sorulabilir. Yine de genel seyahat nedenini / planını anlatabilecek bir adet sözcü seçebilirsiniz. Görüşmeye katılacak diğer kişilerin de bu planı bilmesi ve soru gelirse cevaplaması gerekecektir. ( çocuklar hariç )

• @tufank Teşekkür ederim bilgilendirme için.

• @Kardesh selam, benim şahsi fikrim bu aciklamaniza karşı size sorulabilicek sorular arasında '2 ay balayı için uzun bir süre değil mi?' ve route 66 için de uzun bir süre değil mi? Bence 2 ay kalacağız/tatil yapacağız vs. demeyin, süreyi daha kısa tutun. Yinede siz bilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@fmaltun biz iki kişi girmiştik görüşmeye, ikimize de sorular sorulmuştu o yüzden hazırlıklı olmakta fayda var

• @waterman hocam özelden bir kaç soru sorabilir miyim mülakat ile ilgili eğer sorun olmazsa sizin için

• ⭐⭐⭐

@aristocrat tabi yazabilirsin

• Mrb
    Newyork içinde turist vizemi nasıl uzatabilir im biri bana destek olabilirmi? 10 senelik vizem ( subat 2024 ) tarihinde sona erecektir.

• ABD turist vizesi basımında, dv lotteryde olduğu gibi kota var mı? Annemin turist vizesi randevusunu Eylül 2024'e aldım. İnternette ay ay ret oranları diye bulmaya çalıştım ama böyle bir bilgiye ulaşamadım. Eylüle randevu almak turist vizesi açısından da risk mi?

• ⭐⭐

@gozdelymn bilinen yıllık bir kota yok. başvuru yoğunluğuna göre takvimde yer bulunamayacağı için zaten dolaylı yoldan bir kota oluyor, sıra beklemek anlamında. risk / avantaj takvimi yok. şartlarınız görüşme tarihinde ne kadar kriterlere uygunsa buna göre risk avantajı kendiniz belirliyorsunuz.

Bu başlık sadece mülakat deneyimleri ve görüşme detaylarını aktarmak için kullanılıyor. Bu ve benzeri sorularınızı şu başlık atlında sormanız daha sağlıklı olacaktır.

• @tufank Çok teşekkürler cevabınız için.

• Herkese merhaba bugün ankara’da görüşmemiz vardı. Onay aldık.

Profil olarak eşim ve ben özel sektörde yaklaşık 10 yıldır çalışıyoruz. 3 yaşında bir kızımız var onu görüşmeye getirmedik fakat onun pasaportunu da verdik. Bu yıl içinde 4 kez schengen ülkelerine seyahatlerimiz oldu.
    İlk olarak bir bankoda pasaportlarımıza bakıldı. Sonrasında parmak izimizi verdik. Biz çok pozitif bir görevliye denk geldik bugün holloween olması sebebi ekstra iyim severdi.
    Öncelikli olarak ingilizce biliyor musunuz diye sordular. Bende evet biliyorum fakat görüşmeyi türkçe yaparsak kendimizi daha rahat hissedeceğiz dedim tamam dediler.
    G: Amerika'ya niçin gideceksiniz?
    B: Nisan ayında Miami floridaya tatil yapmak için gitmek istiyoruz.
    G: Daha önce yurt dışı seyahatleriniz oldu mu?
    B: Evet bu yıl içinde İtalya, İspanya ve Yunanistan'a gittik.
    G: Ne iş yapıyorsunuz?
    B: Eşim ve ben ayrı ayrı işlerimizi söyledik.
    G: Daha önce summer worker olarak ABD ye gitmişsiniz. (Benim 2011 yılında Work and travel tecrübem var.)
    B: Evet
    G: tebrikler vizeniz onaylanmıştır.
    genel gözlemlerimde şöyle; Bizim önümüzde yaklaşık 8 kişi vardı ve sadece 1 kişi red aldı. Bugün çok pozitiflerdi. Hatta konferansa gidecek biri çok tutarsız cevaplar verdi ben kesin alamaz dedim fakat diğer kadın vermek için elinden geleni yaptı sonuç olarak aldı vizeyi.
    Deneyimimiz bu şekilde isteyen herkesin vizesine kavuşmasını dilerim.

• ⭐⭐

@mrwelif tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @tufank çok teşekkür ederim şimdi sıra Eb3 başvurusunda ☺

• ⭐⭐

@mrwelif tebrikler.Vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@mrwelif Bu arada bdv de charlottede paketleme işi var. Parasıda güzel. Charlotte ekibinin çoğalmasına katkı sağlayabilirsiniz . 😃

• @selamibasaran Teşekkürler ☺

• @selamibasaran çok cazip teklifmiş ☺️ kontenjanı baya var şimdilik biraz daha bekleyelim diyoruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |