DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@Uragan 700

EB toplam 750 daha doğru olabilir bunun da yaklaşık %40ı EB2 dersek, EB2 300 civarındadır bence.

• ⭐⭐⭐

@IKCIVIL-IKCIVIL bildiğim kadarıyla CEAC üzerinden submit ediliyor. Aşağıda süreç ile ilgili bütün aşamalar ve bilgiler mevcut.

edit: aşağıdaki iletilerde aktarılan bilgiye göre bu kategori için posta ile gönderim yapılıyormuş, hatalı bilgi vermişim.

• Kasım vize bülteni yayınlandı. Resmen bir hareketlilik yok. Reddit'teki yorumlara göre bu yıl EB2-NIW için current olması beklenmiyor. Planları maalesef buna göre yapmakta fayda var.

• ⭐⭐⭐

@nimble EB kategorilerinin tümünde aynı kalmış. Sadece EB-2 için A. FINAL ACTION DATES tablosunda 7 gün ilerleyerek 15JUL22'ye gelmiş.

• @nimble Gormesek daha mi iyiydi acaba ya. Gorunce cok moralim bozuldu. Ekim bulteniyle 1 yil 7 ay gibi bi ilerleme olunca kasimda da bir gelisme olur diye beklemistim. Resmen duruyor, yerinde sayiyor...

• @IKCIVIL-IKCIVIL size gelen mailde yollayacağınız adres yazıyor. EB kategorisinde elektronik evrak yollamak yok. Hardcopy olarak kargo ile adrese yolluyorsunuz. Hepimiz öyle yaptık. Elektronik yollama DV kategorisinde var.

• ⭐⭐⭐

@TOK EB-2 NIW özelindeki durumu bilmiyordum, yanlış bilgi kalmasın diye düzenledim iletimi. ama söylediğiniz durum tüm EB kategorilerini kapsamıyor. EB-3 özelinde konuşacak olursak gelen bildirime göre online processing ile CEAC üzerinden gönderiliyor dokümanlar. Ayrıca DV kategorisinde son 2 yıldır elektronik olarak doküman gönderme işlemi yok, belgeler doğrudan konsolosluk randevusuna götürülüyor. ( daha önce KCC'ye email olarak gönderiliyordu )

• @Uragan, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Selamlar. Eb-2 nıw mülakat tarihi bekleyen kaç kişi var fikri olan var mı? Hiç randevu tarihi alabilen oldu mu? Teşekkürler

Bunu hepimiz çok merak ediyoruz hocam. Keşke bu bilgiye ulaşabilsek

• @tufank Konu başlığı zaten EB2 NIW olduğu için diğer kategorilerin gereksinimlerini kastetmemiştim

• ⭐⭐⭐

@TOK Yorumunuzda DV kategorisinden bahsettiğiniz ve konu başlığının ilk iletisindeki excel tablosunda EB-2 haricinde EB-1 kayıtları da olduğu için düzeltme yapmak ve fikrimi paylaşmak istedim. peki, teşekkür ederim açıklamanız için.

• @TOK cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Okudugum kadariyla bazi kisiler dokumanlari ingilizceye cevirilmesi gerektigini bazilarinin ise cevirilmemesi gerekitigini soyluyor. Bu konudaki gorusunuz nedir? Bir de dogum belgesi olarak Vukuatli Nufus Cuzdanini mi almam gerekiyor. Vaktiniz icin simdiden tesekkurler

• @IKCIVIL-IKCIVIL
    Bazı belgeler e-devletten İngilizce olarak alınabiliyor. Onları yeniden çevirmeye gerek. Diğer tüm belgeler için çeviri gerekiyor maalesef.
    Daha önce de dediğim gibi ben evrakları Türkçe olarak aldıktan ilgili makamlardan önce çıktıları mühürlettim. Örneğin karara bağlanmış bir mahkemeniz var. Mesela boşanma davası. Hangi aile mahkemesi ise o mahkemenin kalemine gidip UYAP’tan aldığım kararı mühürlettim. Sonra o mühürlü evrakı çeviri ofisine verdim. Tasdik edilmiş olduğu belli olsun diye.
    Burada istisnai olarak üzerinde kare kod olan belgeler ayrı tutulabilir. Çünkü kare kodlu belgeler online olarak doğrulanabiliyor. Ama Türkçe ise yine de çevirmeniz gerekiyor
    Doğum belgesi çocuk içinse eğer ilçe nüfus müdürlüğüne gidip alıyorsunuz. Amerika için dediğinizde onlar veriyor
    Evet evrak toplamak biraz can sıkıcı ve yorucu ama inanın RFE almak daha da olumsuz. O yüzden bütün belgelerinizi titiz bir şekilde hazırlayın. En fazla 1 hafta fazla sürer. Oysa RFE gelmesi en az 1 ay daha uzatır süreci.
    Bol şans

• @TOK Peki bu durumda kendimizin ceviri yapmasi mumkun degil mi? ceviri ofisine vermesek olur mu?

• @IKCIVIL-IKCIVIL, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@TOK Peki bu durumda kendimizin ceviri yapmasi mumkun degil mi? ceviri ofisine vermesek olur mu?

Kendimizin değil ama bir arkadaşımızın yapması şeklinde olabilir ve ben bu şekilde yaptım. Her bir çeviriye ek olarak bir de aşağıdaki gibi bir döküman ekledim:

CERTIFICATE OF TRANSLATION

I, [name surname], state under the penalty of perjury that I am competent to translate from Turkish to English. I have completed the attached translation of the document titled [title of the document], from Turkish to English. This translation reflects a complete and accurate translation of this document.

Address:

Signature

Date

• @kelle Tesekkür ederim

• @IKCIVIL-IKCIVIL ben kendim çevirdim ve yukarıda bahsedilen gibi affidavit of translation belgesi ekledim. Sorunsuz geçti.

• @IKCIVIL-IKCIVIL ben böyle bir durumda risk almadım. zaten süreç çok kırılgan, tecrübesiz bir memura denk gelirseniz eğer dosyanıza rfe verebilir. Çeviri masrafı çok değildi ankara'da. yine de tercih sizin

• Selamlar,
    İngilizce seviyesi eb-2 niw için etkisi var mı acaba?

• @steve2021 süreciniz nasıl ilerliyor, mülakat almaya en yakın kişi sizsiniz sanırım
    EB-2 niw sürecini başlatmayı düşünüyorum, herhangi bir öneriniz var mı?

• @Darko Hocam net bir bilgim yok ama uzak arkadaşlardan vize mulakatında reddedildi ve nedeni de mulakatta yeterli ingilizce konuşamaması.

Benzer Başlıklar

• 35
  • 3
  • 28
  • 54
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.6k

| | | |