Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Uçan-hollandalı kalıcı bir düşüş gibi durmuyor

• @symbi0te malesef öyle görünüyor 😞

• umarım geçen senelerde trump ın yaptığı gibi biden da dolar\tl haritasında resmini çizmeyi düşünmüyordur 🙂

• ⭐⭐

Şu dönemde dolar kazanmayı gerçekten çok isterdim

• ⭐⭐

@mikael abi gercekten yatkinligin varsa gel yazilimciliktan basla haddime degil ama muhendislik gerektirmiyor algoritma programcisi olsan yeter

• ⭐⭐

@celica, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@mikael abi gercekten yatkinligin varsa gel yazilimciliktan basla haddime degil ama muhendislik gerektirmiyor algoritma programcisi olsan yeter

Hocam bende diyorum phyton felan öğreneyim sonra işi nereden nasıl bulacağım kim bana neden iş versin diyip vazgeçiyorum. Bazı akıllı öğrenciler henüz okurken yurtdışından amele kodu yazarak kendilerine harçlık çıkarıyorlar 300 400 dolar kazanıyorlar onlar gibi olabileceğime emin olsam ben de başlarım bütün gün boş oturuyorum evde zaten

• @newbie97 bütün gün boş oturmaktansa işin ucundan değerlendir bu durumu en azından bir şey ögrenmis olursun kaybın yok

• ⭐⭐

@newbie97 Piyasanin icinde degilim cunku hala ogrenme asamasindayim fakat gozlemledigim kadari ile Python bilip de ilk isini bulan alayli yok denecek kadar az. En kolay iş almak icin front-end için html, css, js ve restAPI bilmek yeterli gozukuyor.

10 dolara arka plan silip gecinip giden Pakistanli gordu bu gozler 🙂 Kendi basiniza oturup site yapip ve API'leri sitede kullanmayi ogrendiginiz anda freelance is alma sansiniz var demektir.

• $1 = 27.56 TL

• @MySea akıyor maşallah

• durmak yok yola devam

• Yıl sonu için tedirgin olmaya başladım, aslında farklı bir sonuç beklemiyordum ancak bu hafta içinde 50 kuruş birden artış oldu...

• @Uçan-hollandalı tedirgin olma kanka, ben sana söyleyim yıl sonu 30'u görür.

• Israil'deki savasin uzamasi veya cevre ulkelere yayilmasi durumunda, doviz piyasasinin hareketlenecegini saniyorum.

Buyuk ihtimalle, petrol ve dogal gaz fiyatlarini da olumsuz yonde etkileyecektir.

Ve bu savasla birlikte buyuk bir multeci gocu veya gocleri beklenebilir. Istikametin Turkiye olma ihtimali de yuksek olabilir.

• $1 = 27.72 TL

• Dolar yılbaşında 18.72 idi. Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahmini; %58
    Piyasa katılımcı anketi %67,22 (eylül)

Doları açıkladıkları, hedef olarak söyledikleri enflasyon oranında arttırıp, sabitlemek için her şeyi yapıyorlar. Yani buna göre yıl sonu dolar kuru;29.57/31.30 aralığında olacak.

Doları enflasyona endekslemeyi büyük bir titizlikle devam ettiriyorlar. Bunu yerel seçimler bitene kadar devam ettirecekler.

Bence şu anda doların gerçek değeri 40 liradır.

Yazdıklarım tamamen benim matematiksel hesaplarıma ve şahsi öngörülerime dayanıyor. Yatırım tavsiyesi değildir.

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Israil'deki savasin uzamasi veya cevre ulkelere yayilmasi durumunda, doviz piyasasinin hareketlenecegini saniyorum.

Buyuk ihtimalle, petrol ve dogal gaz fiyatlarini da olumsuz yonde etkileyecektir.

Ve bu savasla birlikte buyuk bir multeci gocu veya gocleri beklenebilir. Istikametin Turkiye olma ihtimali de yuksek olabilir.

Yayilmis bir savas ve goc hareketi sonrasi, bizler belki Turkiye diyebiliriz ama torunlarimiz, belki Turkiye'yi tarih kitaplarindan okuyabilir... Demografinin degismesi savastan daha tehlikeli ulus devletler icin...

• ⭐⭐

@semavi Bir zamanlar Yugoslavya vardi. Bugun cogu kisi Avruoa'nin krtasinda Yugoslavya diye devletin oldugunu bolundugunu bilmiyor. Turjuye'ye de àynisi yàptirilmak isteniyor.q

• $1 = 28.02 TL

• ⭐⭐

Steam... Dijital oyun platformu. Yurt dışında yaşayan, çoğunluğu Amerika'dan olan Steam kullanıcıları, sırf daha ucuza oyun alabilmek için VPN ile hesaplarının cüzdanını enflasyondan dolayı ucuz oyun fiyatları olan Arjantin ve Türkiye olarak ayarlayıp Steam politikalarını uzun yıllardır çiğniyordu. Ve nihayet Steam, ucuz oyunları almamızı sağlayan TL kuru politikasını dolara çevirdi. Artık ABD mağazası ile eşit olacağız.

Greencard sen olayı biliyorsun 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

30

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |