Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zeynepaydın aşı belgesi. Covid olduğuna dair. Ds-160 götür ne olur olmaz. Bide pasaport

• @mufasa hayır hiç aşı olmadım. Kan aldılar. Rönntgen ve doktor muayenesi

• Merhaba! Vizeyle ABD'ye giriş yapıp evlenmiş ve şu anda AOS sürecinde olanlar veya bitirmiş olanlara bir sorum var: Medical bittikten sonra kapalı zarfta verilen CD'yi yeşil karta başvururken USCIS'e yolluyor muyuz? I-485 yönergelerinde medical'da verilen aşı formunu istiyor ama CD'ye dair bir şey demiyor.

• Arkadaşlar 4 mayısta aldığım boşanma belgesi ve vukuatli nüfus kayıt örneğini mülakatta kullanabilir miyim yoksa yeni tarihli mi almalıyım ne dersiniz?

• @pelin-dikmen, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar 4 mayısta aldığım boşanma belgesi ve vukuatli nüfus kayıt örneğini mülakatta kullanabilir miyim yoksa yeni tarihli mi almalıyım ne dersiniz?

Boşanmayı bilemem ama vukuatlı nüfus kayıt örneğini e-devletten aldığınızda açıklamalarda şöyle bir ibare oluyor: "BU NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ WWW.TURKIYE.GOV.TR ADRESİNDEN 29.09.2023 TARİHİNDE ALINMIŞ OLUP, 29.10.2023 TARİHİNE KADAR GEÇERLİDİR." Yani bir aylık ömrü oluyor belgenin. İsterseniz konsolosluk randevusu öncesi tekrar çıkartın ne olur ne olmaz, 5 saniyelik iş zaten. Kaymakamlıkta apostile ingilizceye çeviriye falan da gerek yok, direkt çıktıyı götürebilirsiniz.

• Merhabalar, Green Card sonrası vatandaşlık süreciyle ilgili bir sorum var.

K-1 vizesiyle ABD'ye gelip bir evlilik gerçekleştirdim. Sonrasında, 1 Haziran 2022 tarihinde Green Card'a sahip oldum. 1 Mart 2024'de, iki yılın bitimine sadece üç ay kalacağı için, on yıllık Green Card'a başvurma hakkı elde edeceğim. Bildiğim kadarıyla, 1 Haziran 2024 tarihi baz alınarak, on yıllık Green Card'ın bana teslim edilmesinde gecikme olsa bile, 1 Mart 2025 tarihinde, yani Green Card ile ABD'de geçirdiğim süresinin üç yıla ulaşmasına yalnızca üç ay kala, vatandaşlık başvurusu yapabileceğim. Buraya kadar olan bilgilerimde bir eksiklik varsa lütfen belirtin.

Anladığım ve bildiğim kadarıyla, Green Card ile üç yılın sonunda vatandaşlık başvurusu elde etme hakkı, yalnızca evlilik yoluyla sağlanan bir durum. Yani Green Card çekilisinden elde edilen bir Green Card'la vatandaşlık başvurusu hakkı elde etmek için gereken süre beş yıl. Problem yaşadığım durum, eğer on yıllık Green Card'ı elde ettikten sonra eşimle boşanma durumumuz olursa, bu süre benim için de mi beş yıla uzayacak, yoksa yine üç yılın bitimine üç ay kalan 1 Mart 2025 tarihinde bir başvurusu yapabilecek miyim?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• @P4BLO bildigim kadariyla esiniz dogustan vatandaş ise green card aldiktan 3 yil sonra vatabdasliga basvurabiliyorsunuz, dogum yoluyla almadiysa vatabdasligi 5 yil sonra basvuruyorsunuz. Ayrilirsaniz da 5 yil sonra basvurabiliyorsunuz.

• 2 hafta icindr hic randevu alabilen oldumu?

• @dalailama 2 haftadir randevu hic acilmadi malesef

• @zeynepaydın bi telegram grubu kuralim randevu bekleyenler olarak acilinca herkesin haberi olmus olur

• @pelin-dikmen boşanma belgesi gerekli ve orjinali isteniyor ben çıktı götürdüm tekrar istediler yani nişanlınız Amerikadaysa size kargo ile orjinalini göndersin ıslak imzalı kaşeli olması şart.

• @dalailama merhaba bence iyi bir fikir turist vizemin randevusunu öyle almıştım.
    Bende randevu bekliyorum 😞

• @uğur63 çok teşekkür ederim

• Merhaba arkadaşlar.
    Amerikan vatandaşıyım. Nişanlım Lübnanlı ve șu an ikimiz de Lübnan'dayız. Nişanlılık vizesine başvuracağız ama kafamıza takılan bir soru var. Başvuruyu Lübnan'dan posta yolu ile yapabiliyor muyuz? Yoksa benim Amerika'ya gelip Amerika'dan mı işlemleri başlatmam gerekiyor?

• @dalailama peki 10 yillik Green Card'i aldigimda, esimle ayrilmamiz durumunda yine mi toplam Green Card süresi olarak 3 yilda basvurabiliyorum? Yoksa, o süre toplam GC süresi olarak 5 yila mi uzuyor?

• @Gül-Ağar gerekli şartları sağladıktan sonra başvuru yapabilirsiniz Lübnan’dan ancak size gönderecekleri onay formu için amerika da bir adres belirtmeniz şart. Başarılar

• @serret, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba! Vizeyle ABD'ye giriş yapıp evlenmiş ve şu anda AOS sürecinde olanlar veya bitirmiş olanlara bir sorum var: Medical bittikten sonra kapalı zarfta verilen CD'yi yeşil karta başvururken USCIS'e yolluyor muyuz? I-485 yönergelerinde medical'da verilen aşı formunu istiyor ama CD'ye dair bir şey demiyor.

Bunun cevabini bilen var mi 😞 ?

• @P4BLO 5 yil oluyor ozaman basvurmak icin sureniz 3 degil. Esiniz uzerinden almiyosunux artik cunkj

• @ob16222 çok teşekkür ederim geleli 2 hafta in transit oldu, ne kadar sürede ready oluyor?

• @serret hayır gerekmiyor

Benzer Başlıklar

• 116
  • 1476
  • 57
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |