Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana merhaba sorunu çözdünüz mü? paylaştığınız linki açamadım daha doğrusu herhangi bir form gözükmüyor.

• @hayali ülkeye giriş için turist vizeniz ailecek olması gerekiyor. Ts2023 sadece çalışma izni. Eslerden birine calisma izni cikmissa digeri esini sebep gostererek o da calisma iznine basvurabiyor. Calisma iznine basvurmak icin Kanada da olmaniz gerekiyor. Cocuklar 18 yas alti ise sizin calisma izninizden dolayi primary ve secondary ucretsiz oluyor.

• Arkadaşlar Merhaba,
    An itibari ile 3 yıllık çalışma iznini aldık. Tüm bu süreçte forumda paylaşılan tüm bilgi paydaşlarına teşekkür ediyorum. Her hangi bir sorunuz olması durumda her zaman bildiğimi paylaşırım. Herkese bol şanslar diliyorum.

• @ogün-burak hayirli olsun ogun bey, benim sorularim olacak gibi 🙂

• @ogün-burak hayırlı olsun sizde sorun olmamış dönmek. acaba neye göre olumsuz sonuç çıktı red gelenlere

• @ogün-burak hayırlı olsun. Süreci kısaca özetleyebilir misiniz ?

• Ret aldıktan sonra gidip başvuru yapan ve sonuç olumlu ya da olumsuz birini gördünüz veya duydunuz mu acaba? Döndüğüm için ret verdiler..

• Eşimle 24 eylülde yaptığımız başvuru bu gün 4 ekimde onaylandı, 3 yıl çalışma izni verdiler. hiç bir ek belge göstermeden, sadece minimum ister belgeleri sunduk. Yani danışmana vs ihtiyacınız kesinlikle yok.

Ne vize, ne de ts2023 için danışman hizmeti aldık.

• @A-K-0 Hayırlı olsun.

• Başvuruları ne sırayla değerlendirdiklerini anlamaya çalışıyorum ama bulamadım.Depremzede yada deprem bölgesinden başvuruların öncelikli olduğunu kabul edelim tamam fakat gerisi ? Bir bakıyorum Temmuz ortalarına yanıt vermişler tamam diyorum Temmuz sonuna doğru geliniyor demekki bir yazı okuyorum 5 Ağustostaki birisi yanıt almış.Kafam çok karıştı bu şekilde bekliyor olmak bazen can sıkıyor

• Merhaba, 3 yil calisma vizesi alan. serbestce ulkeden giris cikis yapabiliyor mu?

• hayırlı olsun. bir arkadaşım için soruyorum;
    çalışma izni için kanadaya gidip başvurmak lazım galiba?
    a-Kanadaya gitmeden TR den başvurunun imkanı varmıdır?
    b-Kanadaya gidip başvuru yapınca ordamı kalmak lazım?
    yardımcı olabilirseniz sevinirim.

@A-K-0, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Eşimle 24 eylülde yaptığımız başvuru bu gün 4 ekimde onaylandı, 3 yıl çalışma izni verdiler. hiç bir ek belge göstermeden, sadece minimum ister belgeleri sunduk. Yani danışmana vs ihtiyacınız kesinlikle yok.

Ne vize, ne de ts2023 için danışman hizmeti aldık.

• @aksinaletinsan

Kanada'ya gelmeden başvurmak diye bir durum yok. Başvuru geçerli bir vize ile kanada'ya giriş yapmanızın ardından yapılabiliyor. Kaçak yollarla giriş yapıldığında da mümkün değil.

Başvuru yapıp geri dönüş ile ilgili durumu bilmiyorum, biz 2 aylığına gelmiştik başka bir sebeple, gelmişken başvurduk.

• Herkese merhaba, bilgilendirme için yazıyorum. Halihazırda turist vizesi olan yakınım 20 eylülde kanadaya giriş yaptı, 22 eylülde owp başvurdu bugün mail geldi 4 ekimde başvurusu onaylanmış 3 yıllık çalışma izni çıkmış. Normalde uçak bileti 3 ekimeydi rötar yaptığı için 5 gün ücretsiz erteledi belki de çıkış yapsa red gelebilirdi. İmkanı olanların sonuçlanana kadar kanadada kalması sanırım en mantıklısı. Her şey dilediğiniz gibi olur umarım. İyi forumlar.

• @Seda-Uysal-Avcı hayır çözülmedi .Google da Imm 5257 schedule 1 araması yaparsanız canada.ca sitesinin linki hemen çıkıyor.Bilgisayara dosyayı indirip ,dosyanın olduğu klasöre gidip belgeyi bilgisayarda açmanız gerekiyor,belge mobil ve tablette açılmıyor
    Belge Eylül 2023 te güncellenmiş ve kesinlikle hatalı formun bazı kısımları çalışmıyor .Formu validate yapmadıkça site belge yüklenmesini reddediyor.Şu an en mantıklı seçenek şu an.Client information dan göndermek gibi duruyor.Ben hata bildirimi yaptım ama ne zaman dönerler/düzeltirler bilmiyorum
    YouTube videolarının altındada aynı durumdan müzdarip olan insanların yorumları var

• ts2023 basvurusu ile open work permit aldıgımızda ayrıca istedigimiz eğitim progmanı kayıt olabiliyormusuz ? Ayrıca study permit almak gerekmiyormus bununla ilgili bilgisi olan var mı ?

Diger konu : SIN numarası almak icin mutlaka posta ile gonderilen open work permit orjinal belgesi gerekiyor mu ? Service Canada ofisine gittiğimizde sadece pasaportumuzu gostersek sistemden work permit bilgilerini görup SIN numarası verirler mi ? Neticede open work permit iznimiz kanada hukumetinin online sisteminde kayıtlı..Belge olmasa bile sistemde gorunuyor...

• Vize başvurumuz neticesinde Pasaport isteği geldiğinde elden Vfs ye götürmek daha mı mantıklı ve bunun için ayrıca Vfs den randevu almak gerekli mi?
    Ve yine vize başvurusunda sanıyorum Vfs İstanbuldan yapanlar daha hızlı yanıt almış,ilginç.

• @Forsted randevusuz gidiyorsunuz pasaport teslimi için. VFS çalışanı bize 1-2 gün daha hızlı bizimle teslimi demişti.

• @Muhtaradana

Merhabalar .

Client informationa yüklemeyin . Her ne kadar optional bir döküman olsada bu şekilde yapmanızı önermiyorum.

Benim başvuru zamanımdaki formu hala saklıyorum. Bu form kontrol ettiğim kadarı ile hala validate edilebiliyor.

bunun üzerinden bilgilerinizi doldurup validate etmeyi deneyin. Eğer buda olmazsa son çare artık client informationa yüklersiniz..

imm5257b_1.pdf

• @grounddreamer merhaba, ben denedim şimdi ve sisteme yükledim.inşallah bir problem çıkmaz.çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 892
  • 35
  • 4
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

171

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |