DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Vatandaşlık için gider gitmez askere kaydolun hem deli artıları var hem parası iyi hem de bir yılda vatandaş olabiliyorsun

• ⭐⭐

@captain35 panelinizde ilk ekranda “summary” kısmında seçtiğiniz iş ve lokasyon gözükmesi lazım. oradaki bilgi de mi farklı? öyleyse sağlık olsun. içinize sinen bir lokasyon ise çok dert etmeyin, LC niz dolduruldu, sıraya girdiniz en azından. Excel listesinde de günceleme yapabilir misiniz uygun bir vakitte?

• BDV 30,5-38,5 ay'a çıkarmış süreyi gözümüzün önünde hayallerimiz batıyor şaka gibi..

• ⭐⭐

@drcfamily BDV ya da başka bir firma veya kişi süreç ile ilgili ancak ve ancak “tahmini süreler” verebilir. Bu süreleri azaltan ve yükselten başvuru sayıları, DOL PERM işlem süreleri, USCIS & konsolosluk performansları ve yıllık vize kotaları. Burada ancak mevcut bültene ve PERM işlem sürelerine bakarak bir tahmin yürütülebilir. Bu da AOS için 2-4 yıl , CP için 3-4 yıl arası. Mevcut duruma göre daha erken bir tarih beklemek ve planları buna göre yapmak hayal kırıklığı yaratabilir. Eğer süreç ile ilgili iyileştirmeler ve kota arttırımı yapılırsa o ayrı bir konu ama en kötüye göre plan yapmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐

@drcfamily Bu süreç konusunda yapılan tahminler suya resim yapmaktan farklı değil. Çok değişken var. Şahsen benim kafamda belirlediğim süre 3,5 sene gibi. Öncesi olursa ne ala. Ama bu süreyi çok da fazla geçeceğini sanmıyorum. Psikolojik olarak kendimi her zaman en kötüsüne göre hazırlarım. Şu yaşıma kadar bir kötülüğünü görmedim 🙂

• ⭐⭐

@drcfamily Günaydınlar. Ben de olaya şöyle bakıyorum.Önümde hazırlanmam için 3 sene daha var.Kendimce planladığım hazırlıklarım var. Kendime ekstra yetkinlik katma, çocuklara ekstra ingilizce dersi, ingilizcemi geliştirme, hanıma ek yetkinlik katma,daha fazla para kazanarak (çeşitli yatırım araçlarıyla) ilk girişe hazırlıklı olma, gideceğim şehirde yapılabilecek ticari faaliyetleri araştırma vb gibi.

Ev araba sonra bakarız. 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• @drcfamily Geç olsun güç olmasın. Zaten süreler hep tahmini iyileşme olursa işlem sürelerinde genel ortalama bu sefer de düşecektir. Çok takılmamak gerek hepimiz sağ salim gidelim de biraz daha bekleriz ne olacak. Olumlu tarafından bakalım süreç uzadıkça biz daha sağlam gideriz en azından maddi manevi 🙂

• @drcfamily , Aslında 3 yıllık bir süre, kendinizi maddi-manevi daha hazır hale getirmeniz için ideal bir süre. Bu sayede ideal bir birikimle gidebilirsiniz, Türkiye'de her şeyi gitmeden rayına oturtursunuz, ayrıca psikolojiniz ani bir değişiklik yerine kademe kademe hazırlandığınız bir göçmenlik sürecini daha iyi kaldıracaktır. Dan diye olan hiçbir şeyden hayır gelmez bu hayatta emin olun. Dan diye zengin bile olunmaz bu hayatta (loto-piyango vs gibi), ki olanların hali de ortadadır. O yüzden hayıflanmak yerine vakit kaybetmeyi bırakıp sürecinizi başlatın derim. Başlattıysanız da beklerken bir şeyler öğrenmenin tadını çıkarın. Biz burada bürokrasiyi tartışa tartışa bile 2 ayı geride bıraktık toplam süreçte 😃

• @emre911 MERHABA BİZİM SÜREÇ TEMMUZ AYINDA BAŞLADI BİZDEMİ 3,5 YILI BULACAĞIZ TEŞEKKÜR EDERİM.

• @emre911 Bu 3 yıllık süre zarfında B1/B2 niz varsa 2-3 kez gidip havayı koklayın ki ilk gittiğinizde yaşayacağınız kültür şoku min. insin, Tr de yazın 5 yıldızlı otele vereceğiniz yaz tatili parasına az daha ekleyin Us te tatillerinizi geçirin, ben ilk gittiğimde herşey acayip komplike gelmişti, 1 aya yakın kalmıştık, 2. Gidişimizde herşeye alıştığımız sistemi çözdüğümüz için dönerkende ailecek dönesimiz gelmemişti o kadar adapte olması kolay bir okadarda ilk etapta fazla kültür şoku yaratan bi ülke

• ⭐⭐

@Ebrulican bu konunun ilk iletisinde süreç ilgili detaylar mevcut. Yine ilk iletinin altında excel listemiz var dilerseniz oraya kayıt olabilirizsiniz ve sürecin içerisindeki diğer forum üyelerini görebilirsiniz. Temmuz 2023 de sürece dahil olduysanız çok büyük bir fark yok tahmini süreler açısından. Ama dediğim gibi bunlar tamamen tahmini süreler, birçok parametre var bunu etkileyen, önceki iletileri okuyarak süreç hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

• maksimum 3 yıllar konuşulurken 3 -4 yıl sözleri moral bozmaya başladı 😞

• @tufank teşekkürler eşim kaydoldu excel listenize o fazla giremiyor bu platforma (öner biçer) ben ara ara girip okuyabiliyorum .

• ⭐⭐

@mesut1905 bültenin ilerlemesine bağlı bu durum. Yeni mali yılda EB3 others kategorisi için daha iyi bir ilerleme bekleniyordu ama beklenen ilerlemeyi kaydedemedi. bu sürece giren kişiler en kötü senaryoya hazırlıklı olmalı. Şu aşamada önemli olan eğer bu vize kategorisi ilgimizi çekiyorsa bir yerden giriş yapıp Priority Date'e bir an önce sahip olmak. Ne zaman LC onayı gelir ve I-140 formu doldurulur o zaman bülten daha kritik olacak bizim için. Bugün başvuran bir kişi için yaklaşık 1 yıllık bir süre var ( LC audit durumuna göre biraz daha fazla olabilir ). O zamana kadar bültendeki ilerlemeyi ve konsoloslukların performansını takip edeceğiz. Yıllık 10k kotası olan ve kalan kotalar bir sonraki yıla devretmeyen bir vize türü için başvuru sayısı çok olmasına rağmen kotaları dolduramıyorlarsa burada bir sıkıntı var demektir ve bu sıkıntıyı çözmelerini umut etmekten başka yapabilecek bir şey yok. Umutsuz olup moral bozmaya gerek yok şimdiden yoksa bu süre geçmek bilmez.

• ⭐⭐

@Ebrulican tabloda eb3vize işlerinden Charleston için LC tarihi başladı gibi doldurmuşsunuz. O sizin işe internet üzerinden başvurduğunuz tarih olabilir mi? Eb3vize de Ohionun süreci önceden başladı.Daha o arkadaşlar LC tarihi yazmadılar. Bir yanlış olabilir mi?

• @selamibasaran Olabilir pardon biz o formları doldurduğumuz zaman zannedip yazdık

• ⭐⭐

@selamibasaran Evet ben de gördüm PWD tarihini girmiş arkadaş yanlışlıkla.

• ⭐⭐

@Ebrulican excel forum kayıt linkine tıklayıp bu tarihi düzenleyebilir misiniz? Sizin girdiğiniz tarih PWD için sanırım. LC'niz doldurulmadıysa o alanı boş bırakmanız gerekiyor.

not: ben şimdilik excel listeden sildim bu tarihi, LC doldurulduğu zaman forma bu tarihi girersiniz, teşekkürler.

• @tufank tamam değiştirelim başkaları da yazınca bizde yazdık yanlış oldu 😊

• @tufank teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 1
  • 1
  • 28
  • 2119
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

164

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |