DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@mehmet1 hayır, bütün ödemeler AIS sitesi üzerinden yapılıyor.

• @tufank bu sabah sadece mail atmışlar İstanbul’a uçak bileti almıştım tüm işlerimi de ayarlamıştım mağdurum en azından bir hafta önce haber verseler iyi olabilirdi.

• ⭐⭐

@mehmet1 evet biraz saçma olmuş ama yapacak bir şey yok sanırım . Yine de bir email atıp durumu belirtebilirsiniz isterseniz.

• Merhabalar,

4 senedir bizimle beraber olan çocuklarımın bakıcısı var. Kendisi Gürcistanlı. Ben kendisini bir süre Amerika'da yaşayan annemin yanına yardımcı olması için göndermek istiyorum. Artık yaşlandılar ve bazı konularda desteğe ihtiyaçları oluyor. Bakıcımıza turist vizesi almayı düşündüm Ancak turist vizesi için Türkiye'de ve Gürcistan'da bekleme süreleri 300 gün civarında. Hem de 6 ay ile kısıtlamış oluyorum bu durumda Amerika'da kalışını.
    Annem ve Babam Amerika vatandaşı. Ancak bakcı olarak çalışma vizesi almak istersek annem veya babam üzerinden maddi gelirleri yüksek olmadığı için kabul edilmez gibi. Acaba ben burdan bakıcıya sponsor olup, maaşını ben ödeyeceğim, yıllardır da benimle gibi bir gerekçeyle ailemin yanına çalışma izni ile gönderebilir miyim? Ya da bizim durumumuz için en uygun statü ne olur? B1 veya B2 tanımları da tam uymuyor gibi. Nasıl bir yol izlemek gerekiyor bilemedim. Bilgisi olan var mıdır?

• @tufank erteleme yapılmadan birgün önce ds 160 formunu güncelledim ve güncel ds 160 form numarasında randevu sitesinden güncelledim galiba sebebi bu

• ⭐⭐

@mehmet1 bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. öyle bir durum olsa güncellemeden önce bir uyarı vermesi gerekirdi. kaldı ki daha önceden belge tesliminde güncellenebiliyordu ( hala güncellenebildiğini aktaran kişiler var).

• @tufank sonuç olumlu olsunda gerisi önemli değil

Sizce nasıl olur
    Bekarım
    yaş 25
    Daha önce 6 ülkeye gittim
    Son işimde 5 yıldır çalışıyorum
    Aracım var
    Tapum var
    Annem benim bakımıma muhtaç
    Hesapta 200.000 civarı var
    Ayrıca hobi olarak 5 kovan arım var belgeli

Size göre nasıl

• ⭐⭐

@mehmet1 seyahat planınız önemli. ülkeye döneceğinize yönelik güçlü bağların olması ( uzun süredir aynı yerde çalışıyor olmanız) ve diğer ülke seyahatleriniz (özellikle avrupa birliği ülkeleri) size avantaj sağlayacaktır. Hobileriniz ve diğer varlıklarınız çok önemli değil vize almanız açısından. Görevliyi ülkeye geri döneceğinize ikna edebilirseniz vizeyi alabilirsiniz. Görüşmenizde bol şans.

• Selamlar,

vize randevusunu iptal etmeyi unutmuşum, kısa süre kaldığı için değişiklik veya iptal yapamıyorum.
    randevuya gitmezsem mazeret bildirme butonu çıkıyormuş kabul edilirse bir defaya mahsus tekrar randevu alınabiliyormuş, bu durumu tecrübe eden oldu mu? olumsuz yansır mı sonraki mülakatta veya mazeretin kabul edilmeme ihtimali var mıdır?

• ⭐⭐

@Mehmet-Can-0 mazeret bildirme butonunu bilmiyorum ama randevuya 3 gün kala iptal ve değişilik yapılabilir. randevuya katılamadıysanız 24 saat sonra randevuyu yeniden planla butonu aktif olacak. bir mazeret bildirme zorunluluğu var mı bilmiyorum, talimatlarda öyle bir bilgi göremedim. Mazeret sadece "acil randevu" taleplerinde isteniliyor diye biliyorum.

Screenshot 2023-10-02 at 10.45.51.png

• Merhabalar sevgili forum ahalisi,

Turistik vize başvurumu yapmak istiyorum. Ancak daha önceden hiç ABD vizesi almadım. Hali hazırda 1 yıllık schengen (birkaç Avrupa seyahayim var İsveç ve Yunanistan) ve Kanada (yakın zamanda iki kez giriş çıkış yaptım) vizem bulunuyor. DS-160 formunu da burada okuduklarından çıkarımlarımla aheste aheste dolduruyorum. Acaba bana ne öneriniz olur? Nelere dikkat etmem gerekiyor? İş deneyim kısmına çok takıldım kısaca özet halinde yapılan işi açıklamak yeterli oluyor sanırım?

Bu arada vizeyi alma amacım da Kanada’ya aile ve arkadaş ziyaretine gittiğimizde Niagara’nın aşağısına yani ABD’ye gitmek için almak istiyorum. Sizce mülakatımda bu konulardan bahsetmek olumlu bir etki yaratır mı? ABD’li ve orada yaşayan arkadaşlarım da var ancak onlarla 8-9 yıldır görüşmedim henüz DS-160 formumda da bahsetmedim. O arkadaşlarıma sorup onların isimlerini formuma eklemem başvuru sürecime olumlu bir etki yaratır mı?

Farkındayım çoklu sorular sordum, acemisi olunca çala kalem yazıyor insan. Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

DS-160 formu çok karmaşık değil, olabildiğince tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak girmenizi tavsiye ederim. geçmiş seyahatler kısmına mutlaka avrupa ve kanada bilgisini ekleyin. seyahat planı kısmını da doldurmaya çalışın. ABD için iyi bir seyahat planı yapmanızı tavsiye ederim. Niagara şelalesi ve onunla bağlantılı bir başka gezi olabilir. (örnekse new york ). Mevcuttaki işinizi veya okuyorsanız eğitim durumunu girdiğiniz alandan bahsediyorsanız; oraya görev tanımınızı ve sorumlulularını kısa bir cümle ile girebilirsiniz. Aşağı kısımda da son 5 yıl içerisindeki geçmiş iş deneyimlerini, lise ve üstü eğitim bilgilerini gireceksiniz. Son 5 senedir aynı yerde çalışıyorsanız geçmiş işleri boş bırakabilirsiniz. Arkadaşlarınızın yanında konaklamayacaksınız kendilerini formda belirtmenize gerek yok. İsimlerini eklemeniz bir fayda sağlamaz hatta kimi durumda olumsuz etki bile yaratabilir.

@quisquod, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar sevgili forum ahalisi,

Turistik vize başvurumu yapmak istiyorum. Ancak daha önceden hiç ABD vizesi almadım. Hali hazırda 1 yıllık schengen (birkaç Avrupa seyahayim var İsveç ve Yunanistan) ve Kanada (yakın zamanda iki kez giriş çıkış yaptım) vizem bulunuyor. DS-160 formunu da burada okuduklarından çıkarımlarımla aheste aheste dolduruyorum. Acaba bana ne öneriniz olur? Nelere dikkat etmem gerekiyor? İş deneyim kısmına çok takıldım kısaca özet halinde yapılan işi açıklamak yeterli oluyor sanırım?

Bu arada vizeyi alma amacım da Kanada’ya aile ve arkadaş ziyaretine gittiğimizde Niagara’nın aşağısına yani ABD’ye gitmek için almak istiyorum. Sizce mülakatımda bu konulardan bahsetmek olumlu bir etki yaratır mı? ABD’li ve orada yaşayan arkadaşlarım da var ancak onlarla 8-9 yıldır görüşmedim henüz DS-160 formumda da bahsetmedim. O arkadaşlarıma sorup onların isimlerini formuma eklemem başvuru sürecime olumlu bir etki yaratır mı?

Farkındayım çoklu sorular sordum, acemisi olunca çala kalem yazıyor insan. Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

• Merhaba tekrar,
    DS160 için "Have you made specific travel plans" NO işaretleyip neyworka gideceğimi yazmıştım.

genel olarak spesifik bir planı olmadan vize başvurusu yapmak kötü bi tercih mi? ne tavsiye edersiniz?

• ⭐⭐

@Mehmet-Can-0 Bir gezi planı dahilinde doldurmanız vizeyi almanıza olanak sağlar.Ama diğer ana etkenleride unutmamak lazım. ( Geçmiş ülke ziyaretleri, Türkiyeye bağlayıcı sebepler vb.)

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• Selamlar,

benim kafam iyice karıştı.
    Yarın sabah vize mülakat randevum var ama gidip gitmeme konusunda kararsızım. randevu iptal etme süresini kaçırdığım için tek seçeneğim randevuya gitmemek.

• eşimle kendim için ds-160 doldurdum ve başvuru yaptım, ds-160ta seyahat edecek kişiler olarak sadece ikimiz yazdım
    • fakat iki tane 14 yaş altı çocugumuz var, biz vizeyi aldıktan sonra onlara posta yoluyla alırız diye düşünmüştük ama şimdi mülakatta onlar gelecek desek bi türlü gelmeyecek desek bir türlü.
    • "Have you made specific travel plans" NO işaretlemiştik, gerçektende bir seyahat planımız yok, vize kenarda dursun ilerde gezmeye gitmek istersek 1 sene mülakat randevusu beklemeyelim diye başvuru yapmıştık.
    • Son olarak pasaport sürelerimizin bitmesine 10 ay civarı var.

Aslında profil olarak vizeye uygunuz, bundan 5-10 sene önce başvursak çok kolay alırdık. (10+ sene aynı kurumsal firmalarda çalışma, ingiltere ve schengen vizeleri, hiç DV Lottery vizesine başvurmama gibi.)

Son durumda yarın randevuya gidip şansımızı deneyeceğiz.
    Ya da randevuya kasıtlı olarak gitmeyip daha sonra yeni pasaportlar ve yeni ds-160 ile daha düzgün bir başvuru yapmak.

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-Can-0 bence randevuya gidin zaten şuanlık bi planınız yok vizeyi alırsanız çocuklara 1-2 ay sonra denersiniz veya gelip gittikten sonra denersiniz yani siz alın gerisi gelir gibime geliyo benim 👍

• ⭐⭐⭐

Şu sıralar mülakata giren olmadı mı? 16 ekimde sabah 07.30 gibi İstanbul konsolosluğunda mülakatı olan varmı? Varsa bana özelden yazabilir mi?

• @waterman mülakat detaylarını bekliyoruz hocam şimdiden başarılar.

• @tufank Detaylı ve bilgi dolu cevabınız için teşekkür ederim. Tüm aşamaları geçtim şimdi sırada randevumu yakın tarihe alma kısmı kaldı.

• Vize hakkında fazla forum sosyal medya v.s. okumayın bence. sonra benim gibi olmusuz deneyimlerden etkilenip vize randevunuza gitmezsiniz.

Evet bile bile vize randevusun kaçırdım, şimdi ilk tarih 2025e veriyor. 😞
    halbu ki sonradan öğrendiğim kadarıyla ds-160 tekrar doldurup sistemde güncellemden bile mülakat sırasında beyan verebiliyormuşsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |