Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2022 temmuz da baş vuruyu yaptım 2023 temmuzunda gc geldi. Biz abd de hallettik avuta gerek duymadık

• Merhaba.Yakın zamanda evlilik yoluyla Green Card alan var mı acaba? Mülakatsız veriliyor mu yoksa mülakat kesin var mı?
    Son dönemlerde mülakatsız veriliyor diye duydum ama emin olamadım

• @gastroNot tabi standart herşey

• @Candemir-Candemir Her basvuru icin durum farkli ve case'i inceleyen officera gore bile degisebilecek bir faktor.

• @Yıldırım Once 10 Yillik turist vizesi alip sonra amerikada mi basvuru yaptiniz GreenCard'a cunku yazdiklarinizdan tam anlasilmiyor. Onceki yazinizda konsoloslukla yaptiginiz gorusmeden bahsetmissiniz cunku bildigim kadariyla K1 vizesi 90 gunluk 10 yillik degil. Insanlari yanlis bilgilendirmemek adina aciklarsaniz sevinirim.

• Merhabalar, eşimle Amerika’da geçen yıl evlendik nihayet green card başvurusu yapacağız. Ancak şöyle bir sıkıntı var eşimin muhasebecisi tax return yaparken single olarak doldurmuş. Ancak married separated olarak doldurmadı gerekiyormuş. Biz bunu amend etmek istiyoruz ama şuan bütün muhasebeciler yoğun. 15 ekimden sonraya gün veriyorlar. Benim 90 günüm doldu başvuru yapmak için bu şekilde single tax return ile başvursam sorun yaşar mıyım? Kesinlikle amend mi etmek gerekiyor?

• Merhaba ben amerika vatandasi esim ile evlendim 9 ay sonra I-130 dosyam onaylandi mulakatsiz bir sekilde ama I-485 hala pending avukat evliliginizin gercek olduguna ikna olunmus ama is yuklerinden dolayi sanirim dosyalari ayri ayri inceliyorlar dedi. I-130 un direkt onaylanip I-485 in onaylanmamasi problem mi yoksa suanki durum iyi bir sey mi?

Hala I-485i bekliyorum travel permitim de daha gelmedi nasil bir yol izlemeliyim?

• Herkese merhaba eşimin uzerinden baslattigimiz green card surecinde tam sina geldik tıkandık herseyi kabul ettiler ama proof belgesinde sorun yapiyorlar adres icin bircok belge gondermemize ragmen hala esimin ikamet etmiyor olabilecegini ve ikamet belgesi istiyorlar napacgimizi bilmiyoruz yardımcı olabilirseniz cok sevinirim

• @MyLife-0 Eger ev kiraliksa lease agreement, herhangi bir fatura ikinizin adini iceren, yada ehliyetteki ayni ikametgah adresi yeterli olacaktir.

• @EfeNevada Teşekkürler, bekleyeceğiz artık o zaman

• @ali-karde GC gelmedi henüz doğru mu? Bir de hangi eyalette bu sürede tamamlandı

• @EfeNevada ehliyetindeki mevcut adresi verdik fakat kabul etmediler tekrar belge istediler esim suan Türkiye de orda ikamet etmiyor ama ailesinin adresini verdik ehliyettede ayni adresi var kabul olmadi nedense

• Esiniz size sponsor oldu ve Turkiyeye mi gitti? O da riskli eger Turkiyede yasadigina kanaat getirirlerse case reject edilebilir. Sizin ehliyetinizde de ayni adres mi yer aliyor ve de ? Onun disinda kira anlasmasi, fatura, vb gibi belgeler gonderin ikinizin de adini iceren.

• Merhabalar, Green Card sonrası vatandaşlık süreciyle ilgili bir sorum var.

K-1 vizesiyle ABD'ye gelip bir evlilik gerçekleştirdim. Sonrasında, 1 Haziran 2022 tarihinde Green Card'a sahip oldum. 1 Mart 2024'de, iki yılın bitimine sadece üç ay kalacağı için, on yıllık Green Card'a başvurma hakkı elde edeceğim. Bildiğim kadarıyla, 1 Haziran 2024 tarihi baz alınarak, on yıllık Green Card'ın bana teslim edilmesinde gecikme olsa bile, 1 Mart 2025 tarihinde, yani Green Card ile ABD'de geçirdiğim süresinin üç yıla ulaşmasına yalnızca üç ay kala, vatandaşlık başvurusu yapabileceğim. Buraya kadar olan bilgilerimde bir eksiklik varsa lütfen belirtin.

Anladığım ve bildiğim kadarıyla, Green Card ile üç yılın sonunda vatandaşlık başvurusu elde etme hakkı, yalnızca evlilik yoluyla sağlanan bir durum. Yani Green Card çekilisinden elde edilen bir Green Card'la vatandaşlık başvurusu hakkı elde etmek için gereken süre beş yıl. Problem yaşadığım durum, eğer on yıllık Green Card'ı elde ettikten sonra eşimle boşanma durumumuz olursa, bu süre benim için de mi beş yıla uzayacak, yoksa yine üç yılın bitimine üç ay kalan 1 Mart 2025 tarihinde bir başvurusu yapabilecek miyim?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• @crazycells hocam etiketlediğim için kusura bakmayın 1. mesajda ki bütün bilgiler güncel değil mi ? Yakında süreç başlatacağızda.

• @crazycells Merhaba, faydalı yanitiniz icin çok teşekkürler. 18 yaşından kucuk ve su an ABD'de olan cocuk icin sadece I-130 ve I-485 mi doldurmak gerekiyor? Yoksa full paket mi (yani I-131, I-864, I-765, I-130A mi?) Ve çocuğun formlarını annenin paketiyle mi postalamak gerekiyor yoksa once annenin paketi gönderilip I-130 receipt notice'ini bekleyip sonra ayrıca mi çocuğun başvurusu gönderilmeli?
    Simdiden teşekkür ederim!

• Merhaba
    Evlilik dosyasından dolayı çalışma izni, parmak izni gelip de seyahat izni gelmemiş olan var mı?
    USCIS webden baktığımda "seyahat izni" süreci devam ediyor görünüyor.Acil Tr'ye gidiş dönüş için nasıl bir yol izlenebilir.

• @greenlight Merhaba, bende sizinle benzer bir süreçteyim. Çocuğum için sadece 130 ve 485 i doldurdum ek olarak 131'i doldurdum. Forum da birlikte gönderildiğinde ücretsiz olduğu yazıyordu. Ek olarak 693'ü de doktordan aldık onun için.
    Benim dosyam ile birlikte göndereceğim.

• Herkese merhaba, turist vizesi ile Amerika’da bulunuyorum şu an ve kısmetse aralık ayında abd vatandaşı biri ile evleneceğim. Sadece evlilik için herhangi bir belge vs doldurmam gerekiyor mu? Evlilik sonrası değil de öncesinde yapmam gerekenler neler? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 8
  • 8
  • 51
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |