Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba benim abd turist vize randevum var öncesinde pasaportumu doldurmak için İtalya turuna katılacağım fakat katılacağım tur şirketi vizeyi İtalyadan alıp otobüsle giriş yapacağı için önce Yunanistandan geçeceğini orayı da gezeceğimizi söylüyor girişin Yunanistandan olması sonraki vize alışlarımı olumsuz etkiler mi lütfen acil cevap verir misiniz

• ⭐⭐

@krmnozlm gelecekteki schengen vizelerinizin akıbetinin B1/B2 vizesi ile bir bağlantısını kuramadım. Bunu turu satın aldığınız şirkete sormanız daha anlamlı olur. Ayrıca “acil” cevap beklediğinizi belirtmenizin cevap almanıza ekstra bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum.

• @tufank Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Son sorum olacak size cevap verirseniz mutlu olurum aiste 1 kere formu değiştirmiştim kontrol ederken ikamet adresinde yanlışlık yaptığımı fark ettim o formu geri çağırıp onun üstünden değişiklik yaptım aiste güncelleyemedim 1 defa hakkım olduğundan dolayı eski form numarasıyla mülakata girebiliyor muyum silinmiyor değil mi form bilginiz var mı

• @tufank sonuçta abd vizesi alırken pasaportun dolu olup olmaması hangi ülkelere gidilmiş olduğu önemli

• ⭐⭐

@Hardwell İsteğiniz kadar yeni DS-160 formu doldurabilirsiniz, ama AIS üzerindeki DS-160 form numarası ve pasaport bilgisini randevuyu iptal etmeden 1 kereye mahsus güncelleyebilirsiniz. Bu bilgiden yola çıkarak, randevuya kısa bir süre kala bu güncelleme işlemini yapmanız en sağlıklısı olacaktır. Siz bu hakkı kullandığınız için girişteki görevliden güncellemesini rica etmeniz gerekecek. İmzalanmamış yani tamamlanmamış formlar 30 gün içerisinde otomatik olarak silinir ancak imzalanan ve tamamlanan formlar sistemde kalır.

• ⭐⭐

@krmnozlm sizin sorunuz B1/B2 vizesi ile ilgili değil, yanlış anladıysam düzeltin lütfen. Siz schengen vizesini yunanistandan almanızın sonraki schengen vize başvurlarınıza olumsuz bir etkisi olur mu diye soruyorsunuz..

• Abd b1/b2 vizesi için başvuru yapacağım pasaportumda Kanada vizesi var bşak vize yok memurum 8 yıllık bekar olmak bu şartlarda durumu zorlaştırmakta mıdır öncesinde bir de schengen vizesi mi almalıyız önerileriniz nelerdir.

• ⭐⭐

@nbbyr aceleniz yoksa bir kaç avrupa giriş çıkışınız olsun. Kanada vizesi olması artı ama bekar olmanız eksi.

• @tufank hocam sizin özelinizde herkese merhabalar, forumu çoğunu okudum ama anlayamadığım bazı konular var rica etsem bilgilendiren olursa sevinirim. Öncelikle ds160 formunu doldurmaya başlasam orada kalacağımız yer süre bilgileri isteniyor orada herhangi bir yer mi (rezervasyon yaptırmadığım otel,airbnb )yazacağım sonucta kalacağım yer bilgisi başvuru esnasında belli değil daha ,yani seyahat ile ilgili plan şuan için kesin değil hangi tarihte gideceğimiz ne zaman ne kadar nerde kalacağımız. Suan aklımızda olan plan başvuru evraklarını dolduralım ne zaman ne kadar kalcağımızı sonra planlarız. ikinci sorum ds160 formunu doldurmaya başlasam tamamlamadan o basvuru numarasıyla randevu için gün alabilir miyim ? randevu aldıktan sonra ödeme yaptım diyelim ds160 formunu kaldığım yerden tamamlayabilir miyim ya da sıfırdan yenı ds160 doldurabilir miyim ? son sorum çok cevap verilmiş ama anlayamadım. ds 160 formumu doldurduktan sonra kaydetmeden ıstediğim kadar değişiklik yapabiliryormuyum ? benim anladığım şöyle ds160 doldurduk kayıt ettık sonra tek bır degısıklık hakkımız oluyor onu da mülakat gününe yakın vakitte değiştirmek mantıklı. pasaportumda 4 schengen var ve en son son olarak yakın tarıhte bitmiş olan ingiltere vizem var bunlar kolaylık sağlar mı sizce. herkese çok teşekkürler

• ⭐⭐

@enveryldrm seyahatiniz için plan oluşturmanız ve bu planda gezeceğiniz temel bazı turistik yerleri belirtmeniz faydanıza olacaktır. Gerçek otel / uçak rezervasyonları yapmanız şart değil, hatta sizden beklenen böyle bir şey yapmamanız. Gidiş dönüş uçak seferine ait uçuş kodunu girebilirsiniz, uçak bileti satın almanız gerekmiyor. Vize onayı aldıktan sonra bu planda belirtilen tarihlere uymak zorunda değilsiniz. Önemli olan seyahat amacınızı ve kapsamını görevliye anlatabilmek . DS-160 form id si veya rastgele bir bilgi ile randevu alabilirsiniz. Randevu adımı ile DS-160 birbirinden bağımsız. DS-160 form numarasını almak için tüm formu doldurmanız gerekmez. Ancak bir formu 30 gün boyunca tamamlamazsanız otomatik olarak silinir. Formu tamamlamadığınız sürece istediğiniz kadar düzenleyebilirsiniz. Ancak form tamamlandıktan sonra artık güncellenemez. İstediğiniz kadar yeni form doldurabilirsiniz. Görüşmeye yakın tamamladığınız formda bir değişiklik olursa yeni bir form doldurarak bu form ile görüşmeye gireceğinizi AIS üzerinden belirtebilirsiniz. Bu işlem randevuyu iptal etmeden 1 kez yapılabilir.

• @tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@enveryldrm seyahatiniz için plan oluşturmanız ve bu planda gezeceğiniz temel bazı turistik yerleri belirtmeniz faydanıza olacaktır. Gerçek otel / uçak rezervasyonları yapmanız şart değil, hatta sizden beklenen böyle bir şey yapmamanız. Gidiş dönüş uçak seferine ait uçuş kodunu girebilirsiniz, uçak bileti satın almanız gerekmiyor. Vize onayı aldıktan sonra bu planda belirtilen tarihlere uymak zorunda değilsiniz. Önemli olan seyahat amacınızı ve kapsamını görevliye anlatabilmek . DS-160 form id si veya rastgele bir bilgi ile randevu alabilirsiniz. Randevu adımı ile DS-160 birbirinden bağımsız. DS-160 form numarasını almak için tüm formu doldurmanız gerekmez. Ancak bir formu 30 gün boyunca tamamlamazsanız otomatik olarak silinir. Formu tamamlamadığınız sürece istediğiniz kadar düzenleyebilirsiniz. Ancak form tamamlandıktan sonra artık güncellenemez. İstediğiniz kadar yeni form doldurabilirsiniz. Görüşmeye yakın tamamladığınız formda bir değişiklik olursa yeni bir form doldurarak bu form ile görüşmeye gireceğinizi AIS üzerinden belirtebilirsiniz. Bu işlem randevuyu iptal etmeden 1 kez yapılabilir.

Öncelikle teşekkürler, hocam peki şunuda sormak isterim, randevu tarihi en erken bir yıl sonraya verildiğini varsayarsak seyahat tarihlerini bir yıl sonrasına mı yazmak daha mantıklı olur ?

• ⭐⭐

@enveryldrm şimdilik kabataslak bir form doldurarak randevu alabilirsiniz. Hatta form doldurmanıza bile gerek yok. Planınız netleştiğinde yeni bir form doldurmanız gerekecek zaten. Bu arada yazmayı unutmuşum, DS-160 konaklama ile ilgili bir bölüm yok sadece US CONTACT INFORMATION kısmı mevcut. Tanıdığınız bir iletişim bilgisi yok ise ABD’de ilk giriş yaptığınız veya en çok konaklayacağınız otelin iletişim bilgilerini girebilirsiniz.

@enveryldrm şimdilik kabataslak bir form doldurarak randevu alabilirsiniz. Hatta form doldurmanıza bile gerek yok. Planınız netleştiğinde yeni bir form doldurmanız gerekecek zaten. Bu arada yazmayı unutmuşum, DS-160 konaklama ile ilgili bir bölüm yok sadece US CONTACT INFORMATION kısmı mevcut. Tanıdığınız bir iletişim bilgisi yok ise ABD’de ilk giriş yaptığınız veya en çok konaklayacağınız otelin iletişim bilgilerini girebilirsiniz.

hocam anladığımı yazsam doğru mu anladım acaba ? ben başvuru formunu üstünkörü doldursam ya da doldurmadan geçsem başvuru numarası alıp onunla randevu alabiliyorum daha sonra başvuru formunun günü geçtiği için ( 30 günlük süre) tekrardan ds160 doldurup ( onayladıktan sonra istersem tek seferlik değiştirme hakkımız bulunuyor) cıktısını randevu günü alıp randevuya gidiyorum. eşimle birlikte başvuru yapacağımız için onuın içinde aynı şekilde başvuru yapıp birimiz üzerinden grup başvuru yapıcaz. Umarım sizi çok yormamışdır

• ⭐⭐

@enveryldrm evet dediğiniz şekilde. eşiniz için de bir form doldurmanız lazım. Randevuyu tek bir AIS hesabı üzerinden grup şeklinde almanız gerekiyor.

@enveryldrm evet dediğiniz şekilde. eşiniz için de bir form doldurmanız lazım. Randevuyu tek bir AIS hesabı üzerinden grup şeklinde almanız gerekiyor.

çok teşekkürler desteğiniz için, iyi akşamlar

• @tufank evet hem onu merak ediyorum hem de ileriki süreçte b2 vizesi alırken pasaportum kontrol edildiğinde İtalya vizesi aldığımı görüp İtalya damgası görmediklerinde oraya girmediğimi gezen biri olmadığımı düşünürler mi böyle bir problem yaşar mıyım diye merak ettim

• ⭐⭐

@krmnozlm Schengen vizesini hangi ülkeden aldıysanız o ülkeden giriş yapmanız lazım zaten. Abd vize mülakatındaki görevli sizin gezi rotanızdaki sıralama ile ilgilenmiyor. hangi ülkeleri gezdiğinizi soruyor ve pasaportunuzdaki vize sayfaları, giriş çıkışlarınızı kontrol ediyor hızlıca. DS-160 formunda son 5 yıl içinde gezdiğiniz ülkeleri belirtebilirsiniz. Birkaç farklı ülkeden vize alıp pasaportunuzu doldurursanız avantajınıza olacaktır.

• Merhaba,

Haftaya randevum var ama iptal edip yeni ds-160 doldurup yeniden randevu alıp almama konusunda aşağıdaki nedenlerle kararsızım.

1. Intended Date of Arrival:(giriş tarihi) ile pasaport bitiş süresi arasında tam 6 ay süre var, bu konu sıkıntı olabilir mi?
    2. plan v.s. hiç bir şey net olmadığı için ds-160ta newyork ve neyworkta bir hotel ismi var başka hiç bir şey yok bu konuda sanki ciddiyetsiz gibi oldu.

ne yapayım?

• Haklısınız fakat başvurduğum tur şirketi İtalyadan vize alıp girişi Yunanistandan yapıyormuş ve ben bunu bilmeden ön ödeme yaptım

• @tufank
    Randevuyu erkene alırken İstanbul Ankara değişikliği yapsak sıkıntı oluyor mu?
    En son en erken nerede bulursak DS-160 ona göre güncelleriz

Benzer Başlıklar

• 6
  • 5
  • 7
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |