Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim

• DV2020-v5.png

• arkadaşlar bu yıl vize almaya hak kazananlar ne kadar bir maliyete katlanacaklar 1 kişi için masraf ne olacak
    bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim.
    2020 waıtıng

• @hayalimdeki Konsolosluğun ön gördüğü bir tutar bulunmamakta ama genel olarak kazanan kişi için 10.000$ veya 15.000$ yanında götürdüğü her birey için 5.000$ ilk girişten itibaren göstermesi konsolosluk için uygun bulunuyor.Aynı zamanda genel kanı bu tutarları konsolosluğa banka dekontu aracılığıyla göstermek vize alma aşamasında önemli olduğudur..

Ancak ABD direk yaşayacak arkadaşlar için yaşanacak sorunlar göz önüne alındığında iyi bir yaşam şartını yakalaya bilmek adına yanınızda en az 15.000$ veya 20.000$ her yanınızda götürdünüz birey içinde 5.000$ en az olduğu bilmeniz önemli.Yanlışım varsa sayın @crazycells düzeltecektir :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hayalimdeki DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaşlar bu yıl vize almaya hak kazananlar ne kadar bir maliyete katlanacaklar 1 kişi için masraf ne olacak
    bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim.
    2020 waıtıng

mulakat deneyimleri konusunda maliyet bilgileri de var, o konuya da goz atmayi unutmayin.

• @crazycells teşekkürler 😇

• @barış teşekkürler

• @mrrobot sana aynen katılıyorum senin de dediğin gibi çok çok az bir kısmımıza çıkacak ki bizde bu şans varken (yani 100 kişi katılsa 99'una çıkacak olsa o çıkmayan tek kişi biz oluruz 😃 ) hayatta çıkmaz. başka yollar denemek gerek ama nasıl bir yol olabilir bilemiyorum. yine de hakkımızda hayırlısı bakalım.

• ⭐⭐ Yasaklı

atarsa 150

• @calibraturbo neden acaba? basvurulardan tam5-6 ay sonra sonuclar acıklanıyor..ne kadar basvuran varkı bılgısayar secım yapamıyor hemen 🙂

• ⭐⭐

@honesthope bürokratik işler işte :))

• @honesthope o arada sürekli giden göçmenler oluyor sırayla bu işler 😉

• ⭐⭐ Yasaklı

Zengin kalantorlara cıktıgı gibi yirmiki yasında çulsuza da çiktigini tecrübe ettim.o yüzden umut etmeye direniyorum.

• @calibraturbo yapcak bişey yok keşke 300 veya 500 $ gibi başvuru ücreti olsa gerçekten gitmek isteyenler başvurur o zaman bizler gibi

• Almanya hususun da ben de ekleme yapayım, geçtiğimiz ay 5 Yıllık bir Vize aldım Almanya dan, çalıştığım Şirket Alman, kendim Avusturya doğumluyum, Almanya gidip yaşanacak yer değil arkadaşlar, uzaklaşmak istediklerinizin beteri orada, Sistem süper her şey güzel ama Türk olarak çok sıkıntı yaşanılan bir yer Mutlu olunamaz yada ben Mutlu olmam orada yaşamaktan, Irkçılık tavan yapmış durum da, hep kendinizi kanıtlamak zorundasınız, benim şu an tek Planım Amerika yada Kanada, gerçi Kanada için ne bir araştırma nede başvuru yaptım, son olarak Avrupa yaşanacak yer değil benden söylemesi.

• @kirgizhan DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Almanya hususun da ben de ekleme yapayım, geçtiğimiz ay 5 Yıllık bir Vize aldım Almanya dan, çalıştığım Şirket Alman, kendim Avusturya doğumluyum, Almanya gidip yaşanacak yer değil arkadaşlar, uzaklaşmak istediklerinizin beteri orada, Sistem süper her şey güzel ama Türk olarak çok sıkıntı yaşanılan bir yer Mutlu olunamaz yada ben Mutlu olmam orada yaşamaktan, Irkçılık tavan yapmış durum da, hep kendinizi kanıtlamak zorundasınız, benim şu an tek Planım Amerika yada Kanada, gerçi Kanada için ne bir araştırma nede başvuru yaptım, son olarak Avrupa yaşanacak yer değil benden söylemesi.

@kirgizhan Bu konu hakkında çok fazla arkadaşımdan aynı görüşleri aldım Almanya konusunda herkes aşırı ırkçılıktan bahsediyor. ABD hakkında forum arkadaşlarımızın sadece birisinden ırkçılık hakkında duyum aldım. Birçok arkadaşımız ABD konusunda ırkçılığın olmadığını söylüyor. Bu konu aslında her Türk için önemli bir konu ama ben bir çok ülkeye göre ABD de ırkçıklık çok ciddi boyutta olacagını düşünüyorum.

• @barış Amerika da Siyahlara ve Meksikalılara yönelik bir Irkçılık olabilir ama Almanya da inanın çok daha fazla nüfusa oranla, Almanya ile Avusturyayı kıyaslarsak Avusturyalılar doğuştan Irkçı ve Türk düşmanı, Amerika da Irkçılık bu Ülkelere kıyasla çok hafif kalacaktır, bazen haksız da sayılmazlar, Kumarhaneler Türk dolu, her Türk Vatandaşını daha üstte görmek ister ama Almanya da maalesef böyle değil.

• @kirgizhan amcam (öz amcam babamın kardeşi) üniversite okumak için gittiği avusturyadan hiç dönmedi, yengem Avusturyalı. Amcamın en yakın dostları Avusturyalı. Rahmetli babaannem yıllar boyu senesinin 4 ayını orda geçirdi. Hiçbirinden bu bahsettiğiniz yönde bir yorum duymadım.

Irkçı insan heryerde olabilir ama bir kesimi olduğu gibi suçlamak doğru değil bence.

Tüm genellemeler gibi bu genelleme de yanlıştır. Sözünü hatırlatmak isterim 🙂

• @volkanu Bende Avusturya doğumluyum, Irkçılığın dibini Avusturya da okurken yaşamış birisiyim, çocukken Avusturyalı arkadaşlarımızın evine gittiğimiz de Adolf Hitlerin Resimleri duvarda asılı olanlar vardı, yani sana burada hikaye anlatmıyorum kıyaslama yapıyorum.

• @kirgizhan ben SİZe hikaye anlatıyorsunuz demedim zaten. Genelleme yapmak yanlış bence dedim.
    Irkçılık heryerde var, Türkiye çok mu masum bu konuda mesela? "Anladıysam Arap olayım" diye bir deyişimiz var ve bunun ırkçı bir söylem olduğunun bile farkında değiliz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |