Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@sunrisesunset henüz yeni bir karar yok, olacağınıda sanmıyorum

• ⭐⭐⭐

@newbie97 katılıyorum adamların, yok çok isteyenin şansını arttıralım veya daha nitelikli göçmen getirelim diye bir düşüncesi olmadığı için gelişmesini beklemekte pek gerçekçi değil

• @newbie97

Hocam e-devlet uygulaması ile siber güvenlik ya da sistem ve veritabanı güvenliği birbirinden bağımsız ve ayrı konular tamamen. Dünyanın en güzel, en kullanıcı dostu, en hızlı ve en işlevsel uygulaması da yaratsanız (frontend+backend+devops) yine de sistem genelinde birçok güvenlik açığı olabilir. Bunu denetleyip inceleyen ekipler ne kadar etkili ise güvenlik açığı o kadar az olur.

Bunun için en etkin ve basit yöntem, telefon-ad-soyad-parola-email-kredi kartı vs gibi verilerin DB üzerinde hashlenerek ya da maskelenerek korunması. Bu sayede veritabanına istenmeyen bir erişim olsa dahi ele geçen veriler bir işe yaramayacaktır. Ancak bunu yapmaktan aciz binlerce firma var piyasada, ve bunlarla paylaştığınız datalar her ay çalınıyor neredeyse. E-devlet bu konuda baya geliştirdi kendini, ama eskiden açık çok fazlaydı. Şu an son endişe edilecek kaynaklardan biri e-devlet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunrisesunset amerika hükümeti başvuru yapacak o da yapmıyor. Bir gelişme yok

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@newbie97 katılıyorum adamların, yok çok isteyenin şansını arttıralım veya daha nitelikli göçmen getirelim diye bir düşüncesi olmadığı için gelişmesini beklemekte pek gerçekçi değil

Puanlama sistemi de saçma olur doğrusu o kadar puanlama sistemiyle göçmen alan ülke varken neden insanlar abd yi seçsin ki? Adamlar kaldırım dizecek eleman arıyor hiçbir amerikalı kaldırım dizmek yada mcdonalds da çalışmak istemiyor ama meksikalı adam istiyor bu yüzden göçmene ihtiyaç duyan bir ülke

• ⭐⭐ Yasaklı

@hdemircanusa varos jargon sefalet care sizlik torbacı edebiyatı ezan super tam turkıe olmus xd

• ⭐⭐⭐

@newbie97 o sisteme geçilecek veya geçilsin diye demedim zaten adamların bu programda herhangi bir güncellemeyle uğraşmayacaklarından bahsetmeye çalıştım

• @newbie97

ABD puanla vs alım yapsa insanlar en çok ABD'yi seçer hocam. Sadece Türkiye'den yüzbinlerce başvuru olur. Diğer hiçbir ülke sağladığı imkanlarla ABD ile yarışamaz. Sadece Almanya var, onun da avantajı Türk nüfusu ve Türkiye'ye yakın olması. Gerisi hikaye.

• ⭐⭐⭐

@emre911 kanada amerikaya göre çok daha avantajlı bu konuda aslında yaşam standartı, sosyal devlet anlayışı vs daha yüksek amerikaya göre bence

• @emre911 Küresel ekonomide ilk dört arasında olan ve sosyal devlet anlayışı ile ilerleyen Almanya halen daha parlayan bir yıldız konumunda. Amerika Birleşik Devletleri ile kıyaslarsak kendimce ABD'nin daha önde olacağı karşılaştırma olacaktır ve puanlama sistemi gelmesi durumunda dediğiniz gibi işi önde götürebilir.

• @Emre-Kurtulmuş

Doğrudur hocam bakış açısı tabi. Kanada çok soğuk bir ülke iklim olarak. İkincisi evler ABD'ye kıyasla çok pahalı. Genel anlamda maaşlar ABD'den daha düşük ve vergiler daha yüksek. Sağlık sisteminin de sosyalizm kafasında oluşu bence kötü, kaliteyi beyaz yaka çalışanlar ya da varlıklı insanlar için düşüren bir etken. Türkiye'den iyi tabii ki ama ABD'yi tercih ederim ben.

• @Uçan-hollandalı

Almanya'nın da dezavantajı çok hocam. Genel anlamda izole bir toplum Almanlar. Dilini İngilizce gibi öğrenmesi ve kültürüne adapte olması da kendi adıma zor. Ayrıca milyonlarca Türk var, ve bu kitle de çok üst seviyede eğitimli bir topluluk da değil ne yazık ki. Ayrıca maaşlar çok düşük. Ben Almanya'daki maaşı Türkiye'de de kazanıyorum zaten. Vergiler Türkiye kadar olmasa da ABD ye göre çok yüksek. Ev fiyatları korkunç pahalı ve evler genelde çok dandik çok eski. ABD ye göre iki avantajı Türkiyeye yakın oluşu ve suç oranları bence. Onun dışında ABD ile kıyaslanmaz.

• @emre911 Ev bulması ve dil konusunda kesinlikle katılıyorum, bunlara istinaden milyonlarca Türk olması da cabası 😀 İnsanlar beni yanlış anlamasın ancak çoğu Türk yüzünden Almanya'nın itibarı zedeleniyor, kendi aralarında bile Türk gördükleri zaman muhatap olmak istemiyorlar. Geçen gün bir videoya denk gelmiştim adamlar düğün günü silah sıkıp konvoy yapıyorlar. Ne denir ki bunlara?

Bu arada ABD her zaman ilk tercihim olarak kalmaya devam edecektir. Yolumuzdan şaşmayacağız...

• @Uçan-hollandalı

Bu oradaki Türklerin seviyesiyle de alakalı maalesef. ABD ve Kanadaya giden Türkler ile Almanya arasında Grand Canyon kadar fark var. Almanya'da seviye yerlerde. Ben Kadıköyde yaşıyorum ve kendi mahallemi Berlin'e, Köln'e, Dusseldorf'a falan yeğlerim. Bir de bu kitlenin seviyesi ve biraz da Türk düşmanlığı sebebiyle Avrupadaki ırkçılık da cabası. İyi kazanıyorsanız her türlü Türkiye daha iyidir Avrupadan, kendinizi yordugunuza hayat düzenini bozduğunuza değmez. İnsanoğluna layık bir hayat içinse en mantıklısı ABD zaten.

• ⭐⭐⭐

Selamlar.
    Konu dışı bir şey danışmak isterim. Diş hekimi ya da impalant hakkında bilgisi olan varsa özelden yazabilir mi lütfen? 😊

• https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/update-on-diversity-visa-dv-program-2023.html
    Benden kazananlara tavsiye yılbaşına kadar havayı koklayın, baktınız sıra numaranız yukarıda, dosya taşımaya başlayın.

• ⭐⭐⭐

@Murat-4 evet maalesef DV23 için verdikleri son randevularıda iptal ettiler bir çok arkadaşımız bugün konsolosluktan geri çevrildi

• Bu bir imza denemesi ve uzun süredir takip ettiğim forumda ilk iletimdir. Merhaba Dünyalılar.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş bu ilk defa mı oluyor? gerekçe ne acaba? bence böyle böyle sayı azaltıyolarlar gibi geliyor 😞

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 gerekçe verilebilecek vize sayısına ulaştıklarını söylüyorlar. Daha önce bu sayıyı aştıkları oldu normalde ama bu sene durdurdular

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |