Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nhilalkoc, içinde söyledi: J1 waiver (2 years rule) - J1 vizesinin 2 yil kuralini kaldirmak

@sezerrenderr 6163e8f6-2b03-46ec-bf8a-f834393b4b96-image.png

Sezer Bey, ben ayın 31'inde mail gönderdim. Ayrıca evlilik belgemi de iliştirdim. Maile aynı gün geri dönüş yaptlar. Ertesi gün recommended e döndü. İsterseniz sizde benim gibi yapın. Mail template paylaşabilirim.

@nhilalkoc Hilal hanım rica etsem paylaşabilir misiniz? Zahmet olmazsa sizin için

• To whom it may concern,

I am, (Kendi adınız), writing this letter to request a waiver of the two-year home residency requirement under section 212(e) of the Immigration and Nationality Act for my J-1 visa status. I am presently in the United States as a J-1 non-immigrant exchange visitor and I am seeking a waiver of the two-year foreign residency requirement.

While experiencing my traineeship program at (Çalıştığınız yer) , I met my spouse (Eşiniz adı). My spouse is a U.S. citizen and has been employed as a (Job Title) for (çalıştığı süre) years at (çalıştığı yer). We got married on (evlilik tarihiniz) and our marriage has brought us great happiness and stability and we cannot imagine being separated from each other.

I respectfully request that the Waiver Review Division grant me a waiver of the two-year foreign residency requirement to start the immigration process with USCIS. I have attached proof of our marriage, including our marriage certificate.

I would like to kindly inform you that the Turkish Embassy has sent “No Objection Letter” on (gönderilen tarih) and my traineeship ends on (bitiş tarihi) as a J-1 non-immigrant exchange visitor.

Case Number:

Applicant Name:

Applicant DOB:

Applicant POB: TURKEY

Waiver Basis: No Objection

You may find an attached copy of NOL for your review.

Thank you for your time and consideration. I look forward to hearing back from you soon.

Sincerely,

@sezerrenderr Siz kendinize göre cümleleri düzenleyebilirsiniz.
    Mail Konu kısmı büyük harflerle ;
    Case numaranız,Soyisim,Ad,Doğum Tarihi,POB:TURKEY,NO OBJECTION şeklinde olacak.

Bana bu bilgileri bize sağlamanız gereksiz diye dönüş yaptılar. Sonra yüksek volume var diye de iliştirmişler. Ama görüldüğü üzere de etkili oldu. Evlilik sertifikasını da eklemeyi unutmayın. Umarım hemen sizinki de hallolur.

• @nhilalkoc, içinde söyledi: J1 waiver (2 years rule) - J1 vizesinin 2 yil kuralini kaldirmak

To whom it may concern,

I am, (Kendi adınız), writing this letter to request a waiver of the two-year home residency requirement under section 212(e) of the Immigration and Nationality Act for my J-1 visa status. I am presently in the United States as a J-1 non-immigrant exchange visitor and I am seeking a waiver of the two-year foreign residency requirement.

While experiencing my traineeship program at (Çalıştığınız yer) , I met my spouse (Eşiniz adı). My spouse is a U.S. citizen and has been employed as a (Job Title) for (çalıştığı süre) years at (çalıştığı yer). We got married on (evlilik tarihiniz) and our marriage has brought us great happiness and stability and we cannot imagine being separated from each other.

I respectfully request that the Waiver Review Division grant me a waiver of the two-year foreign residency requirement to start the immigration process with USCIS. I have attached proof of our marriage, including our marriage certificate.

I would like to kindly inform you that the Turkish Embassy has sent “No Objection Letter” on (gönderilen tarih) and my traineeship ends on (bitiş tarihi) as a J-1 non-immigrant exchange visitor.

Case Number:

Applicant Name:

Applicant DOB:

Applicant POB: TURKEY

Waiver Basis: No Objection

You may find an attached copy of NOL for your review.

Thank you for your time and consideration. I look forward to hearing back from you soon.

Sincerely,

@sezerrenderr Siz kendinize göre cümleleri düzenleyebilirsiniz.
    Mail Konu kısmı büyük harflerle ;
    Case numaranız,Soyisim,Ad,Doğum Tarihi,POB:TURKEY,NO OBJECTION şeklinde olacak.

Bana bu bilgileri bize sağlamanız gereksiz diye dönüş yaptılar. Sonra yüksek volume var diye de iliştirmişler. Ama görüldüğü üzere de etkili oldu. Evlilik sertifikasını da eklemeyi unutmayın. Umarım hemen sizinki de hallolur.

@nhilalkoc çok teşekkür ederim Hilal Hanım.

• @sezerrenderr rica ederim, güzel haberlerinizi bekliyoruz

• @nhilalkoc merhaba, hangi mail adresine gönderdiniz acaba ? paylaşabilir misiniz ? 🙂

• 4 ay oldu hala ses yok…
    Nosu ve belgeleri 22 mayısta teslim almışlar sizce ne kadar sürede favorable gelir?
    Ocak başı grace periodum bitiyor yetişir mi?

• @gastroNot yetişmesi lazım. Hatta normalde bu kadar uzun da sürmemesi lazım ama nedense şu sıralar işler yavaş ilerliyor. Waiver bekleyenlerden biri olarak elleri açtık semaya tüm bekleyenler adına dua ediyoruz. İnşallah herkesinki bir an evvel sonuçlanır.

• @nimble
    Umarım.
    Bu kadar uzun sürecek ne var anlamak zor 6 aydan önce geldiği takdirde yine yetişiyor fakar zaten yeterince stres varken bir de bunu düşünmek 🤣

• Benimde 2 Haziran’da bütün belgeleri almışlar hala bekliyoruz

• Selamlar, sonunda aylar sonra bi update aldım.

Department of State Advisory Opinion Finding: Favorable Recommendation
    Recommendation:Sent

bundan sonraki adım nedir ? bilenler aydınlatabilir mi acaba ?

• @sezerrenderr DOS favorable recommendation letter'ı USCIS'e göndermiş. 3-4 haftaya kadar USCIS de onaylamış olur, excel tablosunda sizin altınızda yazan kişilerden de görebilirsiniz. Sonra zaten onay belgeniz gelecek ve gerisi özgürlük. Darısı başımıza ama bu kadar uzun olmaması dileğiyle inşallah.

• @sezerrenderr
    Sezer selam belgelerinin teslim alınma tarihi ne görünüyor sitede?
    Benim mayıs ortası hepsi teslim alındı ama hala pendingdeyim.Senle karşılaştırırsam belki zaman tahmini yapabilirim.
    Ds-3035 ve nosun sistemde hangi tarihte gorunmustu ve favorable ne zaman geldi?
    Teşekkürler

• @gastroNot konunun en başındaki iletide excel var hocam, birçok kişinin ve @sezerrenderr in bilgilerini bulabilirsiniz. Siz de kendi bilgilerinizi eklerseniz yakın tarihteki diğer arkadaşlar için de faydalı olur.

• Bu ileti silindi!

• Dostlar selam!
    22 mayısta tüm belgelerim teslim alınmıştı.Bugün Favorable gelmiş!
    Benim gibi bekleyen herkesin süreci de kısa zamanda sonuçlanmaya yaklaşır umarım.
    Bundan sonra yapmam gereken/bekleme süresi hakkında bilgi verebilecek var mı?
    Teşekkürler!

• Selam, konu ile ilgili net bir bilgi bulamadım umarım bilgisi olan vardır. DS-2019 formumda 2 yıl kuralını tabi olduğum yazıyor fakat Pasaportumdaki vizemde iki yıl kuralımın olmadığı yazmakta. Her ihtimale karşı waiver sürecini başlattım ama haziran ayından beri bir gelişme yok. 20 haziranda No Objection Statement sisteme eklendi fakat hala pending aşamasında ve J1 vizem 20 gün sonra bitiyor. Geçen ay evlendim fakat evlilik işlemlerini 2 yıl kuralımın olup olmadığını bilmediğimden başlatamıyorum. Sizce pasaporttaki vizede yazan mı geçerli kabul edilir yoksa DS-2019 formu mu?

• @kubra9537 Bende durum tam tersiydi, pasaportumda 2 yıl kuralı varken ds-2019 formumda yoktu. Department of State bunun için advisory opinion hizmeti veriyor ücretsiz olarak, fakat 3-4 hafta sürüyor ve waiver başvurusu öncesinde yapılması daha mantıklı. Ben başvurdum ve sonuç "subject" olarak gelince waiver'a başvurmak zorunda kaldım.

Halihazırda bir dosyanız varken 2 yıl kuralı yokmuş gibi başka bir başvuru yaparsanız reddedilme ihtimalini göze almanız gerekir. Böyle durumlar için en baştan advisory opinion almak en iyisi, şahsen kurala tabi olduğunuz görüşündeyim ama inşallah bir an evvel sonuçlanır.

• @nimble teşekkür ederim cevabınız için beklemekten başka çarem yok gibi görünüyor umarım kaçak duruma düşmeden sonuçlanır waiver başvurum.

• @gastroNot @nimble sizin yazinizin bir ustunde cevap vermis ayni soruyor yukariya bakarsaniz gorebilirsiniz.

"DOS favorable recommendation letter'ı USCIS'e göndermiş. 3-4 haftaya kadar USCIS de onaylamış olur, excel tablosunda sizin altınızda yazan kişilerden de görebilirsiniz. Sonra zaten onay belgeniz gelecek ve gerisi özgürlük. Darısı başımıza ama bu kadar uzun olmaması dileğiyle inşallah."

• Arkadaslar J1 Waiver icin En güncel DOS adresi nedir acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |