Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evet sevgili forum sakinleri 🙂 başlıkta belirtilen işlerde tecrübeleri , fikirleri ve kazançları hakkında bilgisi olanları yoruma bekliyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ben genel girisi resmi link vererek yapayim 🙂

Su meslegin is bakanligindaki sayfasi: https://www.bls.gov/oes/current/oes533031.htm

saatlik ve yillik ucretlerin ortalama ve ortanca degerlerini bu sayfada bulabilirsiniz.
    Dogal olarak kalabalik buyuk eyaletlerde hem is olanagi cok daha fazla oluyor.

2018 yilina ait bilgi:

Burada da Morgan Stanley'nin online yemek teslimati yapan sirketlerin pazar payi arastirmasini bulabilirsiniz. Tabii yapilan isi ve sartlari kiyaslamak bunlarla mumkun degil; ama en azindan sirketlerin buyukluklerini gormus/kiyaslamis olursunuz.

alt metni

2020 yilina ait guncel bilgi:

2020 yilinda pandeminin etkisiyle yemek teslimati islerinde ciddi degisiklikler yasandi. 2020 yilinin Nisan ayina ait bir tabloyu su siteden aktariyorum https://trends.edison.tech/research/on-demand-food-delivery-sales-2020.html

Screen Shot 2021-01-17 at 6.52.58 PM.png

• Merhaba arkadaslar, Indiana eyaletinde yaklasik bir aydir Doordash ile food delivery yapiyorum. Oncelikli olarak USA ehliyetinizi alir almaz Doordash yapmaya baslayabilirsiniz. Ehliyet suresi diye bir olay yok. Her eyalette farkli delivery uygulamalari populer olabilir. Indiana eyaletinde Doordash epey populer, bir arkadasim ayni zamanda Uber Eats de kullaniyor ama cok az order geliyor. Food delivery ile ilgili is yapilabilen saatler oglen 10:30-1:30 arasi ve aksam 17:00-21:00 arasi. Bu saatlerde surekli order geliyor. Ucretler order buyuklugune ve mesafeye gore degismekle beraber genelde minimum ucret 4 dolar maksimum 7-8 dolar. Fakat eger 100 dolarlik bir order teslim etmisseniz ve %20 tip vermisse tek seferde 25-30 dolar para kazanabilirsiniz. Bir orderin teslim suresi ortalama yarim saat suruyor. Bir saatte 2 order teslim etmek mumkun. Bazen ayni yonden 2 farkli adresden siparis verilmisse arka arkaya 2 teslimat yapiyorsunuz, bu durumda daha kisa surede daha fazla para kazaniyorsunuz. Telefona is gelince toplam yapacaginiz mesafeyi ve parayi gorebiliyorsunuz. Benim genelde 10 mil uzerindeki isleri reddediyorum. Belirttigim saatlerde calisarak gunde en az 80 dolar kazanilabiliyor. Bu isin guzel yani Amerika daki restoranlari ve yemekleri ogreniyorsunuz. Oglen orderlari genelde is yeri ve hastanelere, aksam orderlari ise house lara oluyor. Doordash'e basladiginiz zaman size bir Red Kard veriliyor. Bu karti bazi restoranlarda odeme yapmak icin kullaniyorsunuz. Bazi restoranlarda siparisi sizin vermeniz ve odemeyi red kart ile yapmaniz gerekiyor. En guzeli ise gidip siparisi alip cikmak. Bu secenekler DD'in restoranlar ile anlasmasina gore degisiyor.Bu is icin biraz ingilizce bilmenizde fayda var. Cunku musteri app araciligi ile size adres tarifi yada order ile iligi kucuk notlar birakiyor. Yada sizin adresi bulamadiginiz zamanlarda musteri ile iletisime gecmeniz gerekebiliyor. Yada bazen sorunlar olabiliyor' bu durumda da DD Support ile iletisime gecip problemi cozmeniz gerekiyor. Benim bulundugum bolgede DD'i genc yasli gocmen Amerikali herkes yapiyor, kimse kimseyi yadirgamiyor. Sonuc olarak ilk gelindiginde yapilabilecek ve masrafinizi cikartabileceginiz bir is.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett elinize saglik sayin @mehmett , son yorumunuza istinaden birkac cumle soylemis olayim.

ABD'ye geldikten sonra ilk farkedeceginiz seylerden biri de her yastan insanin her turlu isi yapabilecegi. ABD'de calismak ayip degil, tam tersi insanlari surekli calismalari icin tesvik eden bir kultur var. Turkiye'de prestijli is, prestijsiz is diye agir bir ayrim varken, ABD'de bu ayrim daha gorunmez. Insanlar sizi yaptiginiz isten dolayi kucumsemez.

Aslinda bu onemli bir fark, ben bunu not edeyim kenara, daha sonra bu konuyu ayri olarak ABD'de kultur kategorisinde uzun uzun yazacagim...

• Doordash ile mil basina ortalama 0.7 dolar kazaniyorum. Bazen bire bir yada fazlasi da oluyor. Delivery yada ride share yapan arkadaslarin tecrubelerini de merak ediyorum.

• pizza delivery le kıyaslandığında hangisi daha karlı oluyor ? @mehmett

• @mehmett Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar, Indiana eyaletinde yaklasik bir aydir Doordash ile food delivery yapiyorum. Oncelikli olarak USA ehliyetinizi alir almaz Doordash yapmaya baslayabilirsiniz. Ehliyet suresi diye bir olay yok. Her eyalette farkli delivery uygulamalari populer olabilir. Indiana eyaletinde Doordash epey populer, bir arkadasim ayni zamanda Uber Eats de kullaniyor ama cok az order geliyor. Food delivery ile ilgili is yapilabilen saatler oglen 10:30-1:30 arasi ve aksam 17:00-21:00 arasi. Bu saatlerde surekli order geliyor. Ucretler order buyuklugune ve mesafeye gore degismekle beraber genelde minimum ucret 4 dolar maksimum 7-8 dolar. Fakat eger 100 dolarlik bir order teslim etmisseniz ve %20 tip vermisse tek seferde 25-30 dolar para kazanabilirsiniz. Bir orderin teslim suresi ortalama yarim saat suruyor. Bir saatte 2 order teslim etmek mumkun. Bazen ayni yonden 2 farkli adresden siparis verilmisse arka arkaya 2 teslimat yapiyorsunuz, bu durumda daha kisa surede daha fazla para kazaniyorsunuz. Telefona is gelince toplam yapacaginiz mesafeyi ve parayi gorebiliyorsunuz. Benim genelde 10 mil uzerindeki isleri reddediyorum. Belirttigim saatlerde calisarak gunde en az 80 dolar kazanilabiliyor. Bu isin guzel yani Amerika daki restoranlari ve yemekleri ogreniyorsunuz. Oglen orderlari genelde is yeri ve hastanelere, aksam orderlari ise house lara oluyor. Doordash'e basladiginiz zaman size bir Red Kard veriliyor. Bu karti bazi restoranlarda odeme yapmak icin kullaniyorsunuz. Bazi restoranlarda siparisi sizin vermeniz ve odemeyi red kart ile yapmaniz gerekiyor. En guzeli ise gidip siparisi alip cikmak. Bu secenekler DD'in restoranlar ile anlasmasina gore degisiyor.Bu is icin biraz ingilizce bilmenizde fayda var. Cunku musteri app araciligi ile size adres tarifi yada order ile iligi kucuk notlar birakiyor. Yada sizin adresi bulamadiginiz zamanlarda musteri ile iletisime gecmeniz gerekebiliyor. Yada bazen sorunlar olabiliyor' bu durumda da DD Support ile iletisime gecip problemi cozmeniz gerekiyor. Benim bulundugum bolgede DD'i genc yasli gocmen Amerikali herkes yapiyor, kimse kimseyi yadirgamiyor. Sonuc olarak ilk gelindiginde yapilabilecek ve masrafinizi cikartabileceginiz bir is.

Elinize sağlık Mehmet bey. Doordash ı ek iş olarak mı yapıyorsunuz!

• @metert Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak içinde söyledi:

pizza delivery le kıyaslandığında hangisi daha karlı oluyor ? @mehmett

Bunu bende merak ediyorum dogrusu 🙂 Yapan biri ile tanismadim henuz.

• @aklımagelmedi Su anda para kazanabilecegim en hizli yol bu oldugu icin yapiyorum. Hedefim bir sure sonra meslegim ile ilgili bir is yapmak. Ama kendi isimi yapmaya basladigim zaman bile arada sirada Doordash yaparim, bazi zamanlar gercekten guzel para kazanabiliyorsunuz. Ozellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar aksamlari, bir de yagmur yagarsa zaten 3-4 saatte 150 dolar kazanabilirsiniz.

• Arkadaşlar doordash için SSN şartmıdır?

• @haydar-belge Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak içinde söyledi:

Arkadaşlar doordash için SSN şartmıdır?

SSN ve USA ehliyeti sart.

• Doordash icin de 1 yillik ehliyet sart degil degil mi ? Tr de ehliyetim yok yani sadece us ehliyeti 1 yili doldurmadan oluyor sanirim arac marka modelinde onemo yok diye biliyorum

• @metert Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak içinde söyledi:

Doordash icin de 1 yillik ehliyet sart degil degil mi ? Tr de ehliyetim yok yani sadece us ehliyeti 1 yili doldurmadan oluyor sanirim arac marka modelinde onemo yok diye biliyorum

Evet, Doordash ve UBER Eats icin ehliyet suresi ile ilgili bir sart yok, ehliyeti alir almaz hesabinizi acabilirsiniz.

• ⭐⭐

floridada door and dash yapan varmı ? kazancı ıyımı?

• Silinmis Mesaj.

• Merhabalar. Eşim yaklaşık 1.5 ay San Francisco Bay Area bölgesinde postmates ve doordash yaptı, ama sadece east bay area’da (oakland-san jose arası). Kendisi forum kullanıcısı olmadığı için ben onun tecrübelerini aktarayım. İlk başta postmates ile başladı ve açıkcası o bölge için postmates biraz hayal kırıklığı. Bonus veriyor belli saat ve belli bölgelerde yoğunluğa bağlı olarak ama bonus için tamamlamanız gereken şartlar imkansıza yakın oluyor. 3 saat içinde 7 teslimat yaparsan şu kadar bonus vs. gibi. Bir diğer eksisi ise siparişler arası çok bekletiyor, yarım saat-45 dk otoparkta durup sipariş beklediği oldu. Daha sonra doordash yapmaya başladı. O bölge için doordash güzel işliyor ve fena para vermiyor. Özellikle cuma-ctesi-pazar akşamları bonus veriyor ve bonusla birlikte yaklaşık saatlik 20-23 arası kazanabiliyorsunuz. Bonus olmayan zamanlarda çok kazandırmasa da yine saatlik 10-13 dolara yakın oluyor. Eşim bi kaç hafta boyunca cuma ctesi pazar akşam 5-9 arası ve haftaiçi iki gün bi kaç saat yaparak haftalık 400-450 kazandı. Tabii benzin için sizin arabanız ne kadar tüketiyorsa onu da düşüp net kar hesaplamak lazım. Bu işler için en iyi arabalar herhalde hibritler olur. Ve bu 1.5 ay boyunca doordash hiç iki sipariş arası 10 dakkadan fazla bekletmedi ki çoğunlukla hiç bekletmedi hep arka arkaya verdi.
    Bir de doordash için şöyle bir şey varmış biz de yeni öğrendik, yeni sipariş verdiğinde bir garanti tutar gösteriyor. Atıyorum 10 dolar. Siparişi veren kişi de 5 dolar bahşiş verecek diyelim. Eğer bu kişi uygulama üzerinden bahşiş verirse doordash size 5 dolar ödüyor, 5 dolar da bahşiş alıp 10 dolar kazanmış oluyorsunuz. Eğer kişi bahşişi elden verirse doordash size 10 veriyor (çünkü garanti tutar), 5 de bahşiş toplam 15 dolar alıyorsunuz. Bu bilgi malesef dasher olarak bir fayda sağlamıyor ama biz bunu öğrendiğimizden beri sipariş verdiğimiz zaman bahşişi elden veriyoruz. Şirkete gideceğine emekçiye gitsin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey elinize saglik. bilgi paylasimi icin tesekkurler.

• detaylı ve güzel bir anlatım olmuş

• Arkadaslar merhaba. Bilmiyorum belki uygun degil ama bazi arkadslari daha once gormustum kupon kodu paylasirken. Doordash yapmayi dusunen yeni birileri varsa arkadas kodu gonderebilirim. eger kayit olan arkadas yolladigim kod ile kayit olur ve 2 ay icerisinde 150 paket tasir ise boylelikle ek olarak $1500 dolar gelmis oluyor. kisi icin 750$ gayet guzel gorunuyor. Sadece burdan paylasmak istedim. Eger uygun degil ise bu postu silebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

videonun 12:40 itibaren seyredin kazanca bakar msın. Ne kadar soğuk bir yerleşim yeri olursa insanlar dışarı çıkmıyor o kadar para 🙂

Benzer Başlıklar

• 3
  • 140
  • 10
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |