Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@beceke bende buralardayım valla 🙂

• ⭐⭐

@ayvalik10 siz ne yaptınız var mı bir gelişme açıklanabilir telafuz edile bilir... yoksa aynı tas aynı hamam devam mı bizim gibi 🙂

• ⭐⭐

daha önceki senelerde hiç güzel foto çektirmiyordum gidip öyle saçım başım olduğu gibi makyajsız üstümdekilerle foto çektiriyordum bu sene ipek kirpik full makyaj saçlar fönlü üzerinde de en sevdiğim sweat ile fotoğraf çektiricem... belki de daha önce kim lan bu moldova'lı bakıcı kılıklı diyip almıyorlardı bu sene şansımı böyle deniycem :))

• ⭐⭐

heeeyyyy houston mangal ekibi nerelerdesiniz... hepiniz mangalı alıp turist vizesi ile ülkeye giriş mi yaptınız ne yaptınız 🙂 yoksunuz ortalarda:) gelin artık tatil bitti yeni sezon başlıyor

• @GizemYılmazz, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Sabri-FT Ya bence en büyük sıkıntı bu. Hani çok fazla kolaymış gibi söylüyorsunuz. Daha geçen gün Houston'a giden bir ailenin 3 ay boyunca kredi skorları olmadığı için ev tutamadığı o biliyoruz mesela. İngilizce bilmelerine rağmen, akıcı konuşamadıkları için uzun süre iş bulamadıklarını biliyoruz. Ki bu anlattıklarım Amerika'nın diğer eyaletlere göre en ucuz eyaletlerinden biri. Kaldı ki biz Ohio gibi bir eyaletten bahsediyoruz. Öyle direkt gidip bir oda kiraladım, scooter aldım olmuyor ki. Gidenlerin çoğu zaten 35-50 yaşında insanlar. Çoğu evli. Zaten 20 yaşında ki adamın cebinde 20 bin dolar + 20 bin dolar para yok ki. E 35-50 yaşında ki adam da oturup tek oda kiralayamaz çoğu evli olduğu için. Hani bazı şeylere toz pembe bakmamak gerekiyor. Zaten o Amerika'ya giden çifti de çok linçlediler gerçekleri yazdığı için.

Munferit ornekler size fayda saglamayacak... Son 3 ay icerisinde en az 20-30 aile ile iletisimim oldu. Iclerinden ne ev tutamayan oldu nede akici ingilizcesi olup is bulamayan...

Herseyin kolay gosterilmesine bende karsiyim ama 30da 1 ihtimal yasanan aksakliklari da genele yaymamak lazim...

Elinizde greencard ve SSN olacak, ingilizceniz az cok olacak ve kapi kapi gezip is bulamayacaksiniz... Imkansiza yakin bir durum. Ya is begenilmiyordur, yada farkli bir geri durma sorunu olabilir.

Ev konusunda da, eger kiralama yapilamadi ise, depostioyu karsilayamamis olabilir aile. Insanlarin ozelini bilmedigim icin 'yapamamislar, becerememisler yada Houston zor' diye yaftalamak onlara saygisizlik olur. Lakin, dugmenin yanlis yerden iliklendigi belli...

400-500 ailenin hikayesine sahit olmus birisi olarak, verdigim oranlari referans alabilirsiniz. Munferit olaylar disinda buraya gelen insanlarin tamamina yakini 15 gun icinde ev isini cozer, 2-3 ay icerisinde de is konusunda adim atmis olur...

selamlar

• @Sabri-FT, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@GizemYılmazz araba yerine bisiklet yada scooter ile idare edersiniz, ev kiralamak yerine ucuz bir oda kiralarsiniz buda maliyetinin yarıya indirir hata daha fazlası
    Ve emlakçı ya hiç gerek yok Facebook girerseniz eğer ABD'de bir çok ev sahibi evini bu yoldan
    kiralıyor ve daha ucuza gidiyor
    Gıdayı da en asgari tutarda tutarsan tamamdır iş

Gideceginiz yer onemli...

Mesela bulundugum yerde gunduz yoldan gecen bisiklerlilerin buyuk cogunlugu ya homeless yada akli dengesi yerinde olmayan insanlar... Yoksa kimse +40larin uzerinde bisiklet kullanmaz...

Maddi, ailevi, iklime karsi tolerans,mental vs. durumlari goz onunde bulundurarak yer secmeli...

• @Riethian, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Oraya gidince zaten en büyük sınav psikolojik sınav olur. Evet herkes sosyal medyada her şey süper, her şey güllük gülistanlık imajı çiziyor ama ilk yerleşmenin kolay olacağını kimsenin düşünmemesi gerek bence. Tek giden için süreç daha kolay ama psikolojik olarak daha zor olabilir. Aile olarak gidildiğinde de süreç daha maliyetli ama psikolojik olarak aile bir arada durduğu sürece daha rahat geçecektir. Burada adil bir sistem yok evet. Genç bir bireyim o kadar parasının olması ancak aile kaynaklı olabilir. Ama dediğiniz gibi 40-50 yaşındaki insanlar zaten bu yaşa kadar biraz birikim yapmış halde oluyorlar. Yapılan birikimi bu yolda harcamak bile ne kadar rahatsız edici olsa da genelde çocuklar için bu külfetin altına giriyoruz, yani şahsen benim bakış açım bu. Umarım herkes için hayırlısı olur.

Bakis acinizi degistirmeyin... Gayet iyi yoldasiniz 🙂

• @Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@debbieLA77 Türkiye'de sürünmektense ABD'de sürünmeyi tercih ederim, kaybedecek bir şeyim yok. Gidersem iş kayırmam nereden para kazanabilirsem oraya yönelirim hiç affetmem. Acı çekmeden başarı olmadığı için kaçınılmaz senaryo tam olarak bu.

ABD'nin aradigi insan tipi 🙂

Sansin yuzunuze gulmesi dilegiyle 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 kürkçü dükkanı işyerine devam yukarıdakiler tarafından güdülmeye devam

• @semavi Oo Kadir beyciğim sizi buralarda görmek ne güzel. Amerika ile alakalı Youtube'daki abartısız en kaliteli ve gerçekçi içerikler için tekrar teşekkürler. 🙂 O yazdığımda sizin yorumlarınızdan da süzülmüş ayrıntılar var.

• @debbieLA77 Elinize sağlık çok güzel yazmışsınız.

• Selamlar arkadaşlar umarım herkes iyidir. Ben yıllardır bu forumda takılan ancak üye olmamış birisiyim. Okuyucuyum diyebilirim. Sonunda yeni üyelik açtım ve artık bende aranızdayım. 🎉
    Bende çoğumuz gibi yıllardan beri GC'ye başvuruyorum ancak talih bir türlü yüzüme gülmedi ve artık umudumu yitirmeye başladım 😞 Sizler umudunuzu diri tutmak için ne yapıyorsunuz ? yoksa rastgele çıkarsa diye mi başvuruyorsunuz ?

• Merhabalar en son dv2023 de şansımı denemiştim dv2025 de bir kez daha deneyeceğim her şey gönlünüzce olsun

• @Riethian, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@semavi Oo Kadir beyciğim sizi buralarda görmek ne güzel. Amerika ile alakalı Youtube'daki abartısız en kaliteli ve gerçekçi içerikler için tekrar teşekkürler. 🙂 O yazdığımda sizin yorumlarınızdan da süzülmüş ayrıntılar var.

Yogunluktan dolayi daha az girebiliyorum ama ara ara yazmaya calisiyorum...

Tesekkurler guzel dusunceleriniz icin.

Abarti paylasimlarin , paylasimi yapandan baska kimseye faydasi yok, hatta zarari var. Dikkatli olmak lazim. Ozellikle son donemde "Amerika'da iki ayda zengin oluyormusuz" beklentisi ile gelen ve maalesef yuzune umutsuzluk cokmus yeterince insanla tanistim...

Kimin Amerika'sini dinlediginize cok dikkat edin... 🙂 Belki sizin ki o Amerika degildir 🙂

• ⭐⭐⭐

@semavi katılıyorum kredi skoru yok diye kimse ev kiralayamaz durumda değil sonuçta. Her yıl sırf DV ile bile 55bin kişi geliyor bunların hepsi skorsuz oluyor.

Ben bu konuyu ev bakarken emlakçılara sordum bizim skorumuz yok yeni geldik amerikaya vs diye. Sorduğum 2 emlakçıda şunu söyledi kötü bir skora sahip olmaktansa skorunuzun olmaması daha iyi bunu açıklayabilirsiniz çünkü dedi. Kimisi daha fazla depozito ister, kimisi bir kaç ay peşin ister, kimisi garantör ister ama bir şekilde ev bulursunuz. Ha ama siz hepsine yok derseniz tabii ki aylarca dolaşabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@beceke daha erken ya 12 ay boyunca Lottery düşünmüyorlardır onun için başvuruya yakın biraz hareketlenebilir

• @NYC aramıza hoşgeldin, lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. Ben bir arkadaşımın önerisiyle öylesine başvurmuştum. İlk başvurumda dosya numaram yüksek de olsa çıktı. Asıl süreç çıkınca başlıyor. Erkenden bilgi toplanması faydalı olabilir tabi ki. Umarım istediğiniz olur

• @semavi 😀Umarım yüzüm güler yalnızca ben değil canı gönülden isteyen herkesin yüzünün gülmesini istiyorum, bundan sonra Mayıs ayını beklemek kalacak

• ⭐⭐

@debbieLA77 herkes buralarda 🙂

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@semavi katılıyorum kredi skoru yok diye kimse ev kiralayamaz durumda değil sonuçta. Her yıl sırf DV ile bile 55bin kişi geliyor bunların hepsi skorsuz oluyor.

Ben bu konuyu ev bakarken emlakçılara sordum bizim skorumuz yok yeni geldik amerikaya vs diye. Sorduğum 2 emlakçıda şunu söyledi kötü bir skora sahip olmaktansa skorunuzun olmaması daha iyi bunu açıklayabilirsiniz çünkü dedi. Kimisi daha fazla depozito ister, kimisi bir kaç ay peşin ister, kimisi garantör ister ama bir şekilde ev bulursunuz. Ha ama siz hepsine yok derseniz tabii ki aylarca dolaşabilirsiniz

Arkadaşlar aylardır dv çıkarsa bu ev tutma konusunda kafa patlattım ne yapa bilirim araştırdım. Bu konu daha önce forumda RV - Trailer Park'ta yasamak başlığında tartışılmış.Aşağıdaki linkini paylaştığım rv pahalı yeni bir model , biraz daha ucuz modelleride var.bütcenize göre .sadece örnek olması için paylaştım.rv park yerleri 300-500$ arası aylık ücreti.elektirik,su bazılarında da Wİ-Fİ DAHİL OLANLAR YERLER VAR.GÖL VEYA GÖLET KENARI OLAN YERLER VAR.RV SEHİR İÇİ BİR PARKTAN BAŞKA YERE ÇEKİM ÜCRETİ 100$ civarı.beğenmediğin parktan taşınma problemin yok.ev taşıma derdi yok.kaplumbağa misali evini istediğin yere taşı.güvenlik en önemli problem. rv lerde hırsızlık çok olduğu söyleniyor.güvenli parklarda kalınırsa o da problem olmaz gibi geliyor.şuç oranları düşük yerler araştırılmalı.ben şahsen böyle yapmayı düşünüyorum.rv ye verilen para bir kaç yılda kendini ev kirasına göre kendini amorte eder.Rv ye verilen para satıldığında tekrar nakit olarak geri döner.ozamana kadar da kredi skor oluşturulur.ilk etepta emlakçı ve ev sahibi ağız kokusu çekilmemiş olur diye düşünüyorum. https://houston.craigslist.org/rvs/d/katy-bh-cherokee-by-forest-river/7654051315.html

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |