DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben eb3vize.com ile başlattım sürecimi ilk ödememi de yaptım. Pozisyon olarak SC Charleston Wendy's seçtim.
    Sürecini başlatan veya başlatmak isteyen herkes için hayırlısı olmasını diliyorum.

• @pigaro tekrardan hayırlı olsun

• @pigaro hayırlı olsun orada bekledıgımız ve ulastıgımız noktaya gelene kadar yasadıklarımızı tebessumle yadetmek umıdıyle. kendım harıc charleston ıcın kayıt olan bırını gordum bu baslıkta herkes bır kac ay once ohıo yu tercıh etmıs galıba. submıt sureclerı daha erken basladıgı ıcın galıba

• @pigaro hayırlı olsun.

• @deckerloki Charleston için de başvuran birçok kişi var merak etmeyin 😉

• @trivolley anladığım kadarıyla bir kaç aydır başvuranlar şehire vs bakmadan genel olarak ohio ya başvurmuş. Submit tarihi Şubat'ta basladigi için iki ay iki aydır deyip. Ben başvurduğunda ohio kapanmıştı biraz araştırayım kafamda netlestireyim diye gecikti. Hayırlısı.gec olsun güç olmasin. sehir ve iş amaç değil araç sonuç olarak.

• @deckerloki herkesi bilemem tabiki ama biz amaçlarımıza yönelik olarak ve ekonomik olarak daha avantajlı olacağını düşündüğümüz için seçtik. İlerdeki hayatımız için bir basamak olarak düşünmek lazım…

• @eb3vize.com @deckerloki @trivolley Teşekkür ederim. Hepimiz için hayırlı olsun.

• @eb3vize-com tennessee anlaşmanız hayırlı olsun . oralarda da bolca green cardlarını almıs, yenı hayatlarına başlamış, sevinçli insanlarımızı görmek dileğiyle. Daha çok bölge ve firmayla anlaşma yapınızki ben de dahil daha cok hayallerı peşinden koşan , gelecek planı yapan , sürecine başlayan insanların süreçlerinin neticelenmesini ve mutluluklarını burada okuyarak mutluklarını paylaşmak dileğiyle.

• @deckerloki çok teşekkür ederiz. İnşallah en kısa zamanda birçok yeni yeri açacağız.

• Biz de eb3vize.com üzerinden Charleston/SC için sürecimizi başlattık. Tüm arkadaşlar için süreçlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

• @emre911 hayırlı olsun. Charleston için sayımız artıyor 🙂

• @pigaro artık artamaz çünkü kontenjan bittiği için kapandı. 🙂

• @pigaro Çok teşekkür ederim. Aynen gerçekten çok hoş bir yer seçmiş olduk. Umarım hepimize sağ salim gidip yerleşmek ve uzun yıllar yaşamak kısmet olur. Güzel bir community olacak eminim👍

• ⭐⭐

@emre911 Hayırlı olsun :))

• İlkay zaman videosundaki avukat EB3 için 3-4 yıl sürer diyor.Diğer başka avukatta kendi sitesinde (Remzi Kulen) oda 2 yıldan fazla sürer benzeri bir şey söylüyordu.
    Nedir ortada bilgi karmaşası mı var?

• @kartalveat

Benim geçtiğimiz aylarda yazılan ABD menşeli İngilizce bir makalede okuduğum, eğer Meksika-Filipinler-Hindistan ya da Çin vatandaşı olarak başvurmuyorsanız (ülke kontenjanlardan dolayı), toplam sürenin genelde 2-3 yıl arasında sonuçlandığı şeklindeydi. Eb3vize ya da bdv solutions firmasının da önerdiği zaman aralıkları yaklaşık bu şekilde. Unskilled eb3'e yıllık ayrılan 10.000 minimum kontenjan var. Türkiye'ye senede 100-150 kişi kontenjan bile düşse şu anki sayılara göre çok uzun süre beklenmez. Açıkçası makul bir süre olduğunu düşünerek başvurduk, daha uzun bile sürse Türkiye'nin güncel durumu ve geleceğine bakınca böyle bir imkan gerçekten güzel. Zaten benim kendi adıma en az 2 seneye ihtiyacım vardı düzenimi ona göre ayarlamak için.

• @kartalveat hocam aslında herkesın farklı sureler lanse etmesınınn temel sebebı calısma bakanlıgı ve uscıs sureclerınden sonrakı mulakat surelerıyle alakalı. bazıları son yılları baz alarak degerlendırırken bazıları da son yıllardakı sureler dunyada meydana gelen cok ekstrem bı durum olan coronanın yol actıgın dosya bırıkmesının onumuzdekı surecte yasanmayacagı yorumlarıdır. calısma bakanlıgı ve uscıs dakı surecler premıum process harıcınde degısmeyecek surecler. case numaralarının 2020 yılında coronada yogunluk azalaması, basvuruların dusmesı gıbı sebeplerle current oldugu bıle oldu. gecmıs yılların vıze bultenlerıne bakarsanız zaman zaman acıldıgını goreceksınız. sıstemı anladıgım kadarıyla calısma bakanlıgındakı surec bıtınce ıslem uscıs (goc ıdaresı ) safhasına gelınce premıum process ıslemınden sonra bızım dosya numaramız oluyor. bu safhada vıze bultenınde numaramız current olursa bızım adımıza gocemenlık evraklarını ıvedelıkle doldurup vıze tarıhı alıyorlar. son aylarda vıze bultenınde duraklamalar yasanıyordu. agustos ayında 3-4 aylık ılerleme yasandı. anladıgım kadarıyla ve soylenen ekım ayı ıtıbarı ıle hızlanma beklenıyor. green card cekılısınde yıl dongusu ekım ayında baslıyor. ıster lottery ıster aıle bırlesımı ıster sponsora dayalı green cardların takvım baslangıcı gıbı dusunursek ekım ayı referans alınıyor. velhasıl sureler hakkında yorum yapan uzmanların referans aldıgı yıllardan kaynaklı. kımı son 4-5 seneyı baz alarak degerlendırıyor, kımı son 4-5 yılı referans almak yanlıs dunyada yuzyılda 1-2 kez gelecek global bı problemden kaynaklı gecıkmelerın yansıması yavas yavas duzelecek gorusunde. korona surecınde cekılıs vs donemınde goc ıdaresınde dosya yıgılması var dosyaların yavas yavas erıtılecegı sureclerın hızlanacagı yonunde bıldırımlerı vardı amerıkanın. benım dusuncem bu surec ıster 2,5 yıl sursun ıster 3 yıl, ben hedeflerımı cekılıse baglayıp amerıkaya gıdenlerın hıkayelerını okumak ıstemıyorum. yola cıkmadan yol bıtmıyor. ıkı yıl sonra sunu dıyecegım surecın buyuk kısmı gerıde kaldı. ıkı yılı bıttı mulakat beklıyorum. ama hıc bır baslangıc yapmayıp adım atmazsam ıhtımalı bınde 2-3 olan cekılıs sonucunu bekleyecegım. velevkı kazandık numaram 10 bınlerde . ekımde basvur mayısta acıklandı en ıyı ıhtımal bı sonrakı yaza sıra gelır o da buyuk elcılık sıra verırse. 20 ay demek ortalama tabı kazanırsanız. evet ekımde kasım aralıkta da mulakat olabılır ama ılk 2-3 bıne gırersenız. once bınde 2-3 luk ıhtımalle kazanırsanız. ben surecımı baslattım . cekılıse de katılıp ıkı surecı aynı anda yurutebılıyoruz. ama bıraz bırıkım ve maddı gucunuz varsa cekılıse bel baglamak yanlıs.

• ⭐⭐

@deckerloki Valla çekilişi 20 sene tırmalamış birisi olarak çıkmayınca çıkmıyor arkadaş :)) Hatta son 5-6 senedir eşimle birlikte çifte şans olarak başvuruyoruz ama yok yani 🙂 Yaş gidiyor, hepsinden önemlisi küçük kızım var, bu ülkede büyüsün istemediğim için gözümüzü kararttık biz de. Dediğiniz gibi yola çıkmadan yol bitmiyor. Hepimizin hedeflerine varması dileği ile...

• hıcbır fırmanın reklamını ve tanıtım degıldır amacım. bence once sıstemı, sonra calısmak ıstedıgınız fırmayı , daha sonra calıstıgı avukatlık fırmasını arastırın. kımın aklına hangı fırma yatıyorsa ona yonelsın. herkes b.. fırması dıyor . gayet oturaklı baska fırmalar da var . ısteyene ozelden yazabılırım. arastırmadan bır fırma ısmını duymus olmak bılınclı olmak ,arastırmak degıl kı. cekılıs harıcınde kımse sıze altın tepsıde amerıkada gocmenlık sunmuyor. herkesın hayalında turıst vs olarak gıdıp orda bı yolunu bulur, evlılık vs yaparım var. ıhtımallere uzerıne plansız ulke degıstırmek kolay mı . bugun en oturaklı planla e2 yatırımcı vızesıyle gıttınız (adı ustunde vıze) en ıyı ıhtımal 1 yıl surdu. sonrası? ondan sonra yıne eb3 kovalıyacaksınız. hemde 60-70 k mınumum yatırım ve harcamayla. sonra 2 yılda amerıkada en ıyı ıhtımal aos yaparak aldınız eb3 u . sponsor fırma bulursanız bı sekılde .bulamazsanız yıne bu fırmalar uzerınden basvuru yapacaksınız yıne cok dedıgınız bu mıktarları odeyeceksınız. vatandısalıga gıden 5 yıllık takometre sıfırlanacak. e2 ıle kurdugunuz duzenı bırakıp eb3 surecıne gırıceksınız. nıyetım hıcbır surecı kotulemek degıl .herkesın yasadıgı surecler farklı oldugu ıcın o yolu tercıh etmek daha mantıklı gelıyordur bazılarına saygı duyuyorum. ustun yetenek o-1 veya eb3 profesyonel (nerden baksanız 1-1,5 yıl surer)katagorısınde degılsenız onunuzde en oturaklı gelecek planı olarak mantıklı ıkı secenegız var eb3 veya e2. eb3'un ucretlerı cok, beklemesı cok dıyenlerın e2 ve sonrasında eb3 ıcın odeyeceklerı ucretler,harcayacakları mıktarlar ve surelerı goz onune alıp profesyonel bı gocmenlık avukatından destek alıp gelecegı ıle ılgılı karar vermesı lazım. bence herseyden once ne kadar kesın ve hazırsın, bır yıl sabredıp hem fıkızsel hem psıkolojık olarak bu surece hazırım ,bu yola cıkacam, zorluklarına da elde edecegım kazanımlar ıcın katlanacam dıyorsanız sonrası gelıyor. cekılısten kazanınca eger gıdersenız elınızde orta ve uzerı ıngılızce ve yazılım, pılotluk vs gıbı amerıkanın cok aranan mesleklerı yoksa uber ,delıvery, garsonluk,market gıbı yerlerde 1-1,5 sene dıle /kulture adapte olmadan zaten daha kalıfıye ısler bulmanın cok zor oldugunu hatırlatmak gerekıyor. evet az paralar degıl ama cok astronomık de degıl artık. bugun en ortalama araba 1mılyon uzerı. bu meblaları olmayana saygı duyarım,o konuda bısey dıyemem ama cekılıs cıksada 10-15k olmadan orda bırkac ay ayakta durmakta, mulakatı gecmekte ımkansız gıbı. bugun turkıyede bır ev 3-4 mılyondan baslıyor.arabalar 1 mılyon dan...

Benzer Başlıklar

• 4
  • 970
  • 2102
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.7k

| | | |