DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @datanist baktigimda benim icin problem yok.her sey belirttiginiz gibi cok sukur 😁

• @kkaya Mülakatta bu konular ile hiç ilgilenmediler. Genellikle sizin verdiğiniz bilgilere güveniyorlar.

• @eceersök Bence size sıra gelir merak etmeyin. Fakat süreci de muhakkak takip edin. Benim case numaramda küçktü fakat geç submitten dolayı mülakat alamayınca dosya taşımak zorunda kaldım

• @ozzy22 bir soru daha sorabilir miyim. Mesela Almanya için dosyamı taşımak istesem Almanya’daki Türk konsolosluğuna mı taşımam gerekiyor. Ülke farketmeksizin Türk konsolosluğu olacak diye anladım ama biliyorsan bilgilendirebilirsen çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden 🙏🏻

• @Gokhan-Eke Zaten mülakat giderken yeni resim çekip götüreceksiniz ve vizenizde yeni resminiz olacak. Başvurunuzdaki fotoğraf da sizin olduğuna göre bir problem olmaz

• @Mesut-Isler Bu soruya kendimden örnek verebilirim. Case no küçük olmasına ve aralık ayında current olmama rağmen Türkiye'den mülakat alamadım ve dosya tasıdım

• @misha90 Formu doldururken o anki güncel bilgilerimizi dolduruyoruz. Formu açtırmanıza gerek yok hatta sizi son sıralara atar. Mülakata gittiğinizde, iş deneyimleriniz kısmında çalıştığınız yerlerin bilgilerini sunarsınız

• @eray26 okuduğum kadarıyla bahern de yaşıyorsunuz ve ilk başvuru yaptığınızda baherynde yaşadığınızı belirttiniz eğer öyleyse kazandığınız sayfada post kısmında Bahreyn yaziyordur. Eğer yazmıyorsa KCC ile nerede gireceğiniz sorgulayın. Eğer Ankara ise dosya taşıma işlemine başlayın oturumunuz varsa

• @rebul59 dediginiz gibi post kismi bahreyn

• @Mel-Demir Yanlış anlamışsınız sürecin Türk konsolosluğuyla hiç bir ilgisi ve bağlantısı yok. Dünyanın neresine olursa olsun; dosya taşıma talebinizi o ülkedeki US konsolosluğuna yapacaksınız.

• @Mel-Demir Tabi şuna da dikkat etmek lazım;

1. Talepte bulunacağınız ülke için vatandaşlığınız/oturum izniniz varsa; CNınız current olmadıysa KCC’ye, current olduysa o ülkenin US konsolosluğuna,

2. Vatandaşlık veya oturum izni yoksa direkt o ülkenin US konsolosluğuna (1 Ekim 2023’den sonra) mail atmalısınız.

• @eray26 tamam ozaman dert etmeyin numaranız cut-off içine girdiği zaman ilk mülakat alan siz olucaksiniz. Bol sans şimdiden 😎

• @ozge90 merhabalar Özge Hanım, sizinle aynı süreci yaşamaktayız. Bizde erkek arkadaşımla bu ay evlendik ve sürece birlikte devam edeceğiz.
    Dosyayı açtırmadan yapmak çok önemliymiş. Mülakat sıra numarasını geriye atıyormuş.

• @Mel-Demir Merhaba, dosyanızı hangi ülkeye taşımak isterseniz isteyin, o ülkedeki ABD konsolosluğunun immigrant visa birimiyle iletişim kurmanız gerekiyor.

• @rebul59 cok tesekkur ederim.Sabirsizlikla bekliyorum o zamani

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M maximtk 

• Dosyasını taşımak isteyen arkadaşlar için dünyadaki tüm USA elçiliklerinin iletişim bilgileri, e mail adresleri

linkinden öğrenilebilir.

• @qwe19 Case numaranız ve submit tarihiniz iyi fakat yine de süreci düzenli takip edip duruma göre davranmak lazım.

• @arjen13memis Bunlar küçük hatalar. Problem olacağını sanmıyorum. Öncelikle mülakat almaya bakın, mülakat tarihiniz belli olduktan sonra düzeltip düzeltmeyeceğinize bakarsınız

• @gorkem07 Mülakat tarihi aldıktan sonra bilgilerinizi güncellemeniz daha doğru olur. Daha önce bir şey yapmanız tavsiye edilmiyor

• @Mel-Demir Bütün US konsolosluklarının listesine buradan ulaşabilirsiniz. Taşımak istediğiniz ülkeye mail atıyorsunuz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |