DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @civilengineer_83 merhaba. Yani artık bir schengen, Uk veya diğer ülkeler vizesi gibi 3-4 hafta gibi belli bir prosedürden geçtikten sonra onaylanacağını anlamalıyız değil mi? Öncesinde mülakata gittiğinizde hiçbir belgeye bakılmadan onaylanıyor veya onaylanmıyordu. Nadiren de olsa AP ye kalıyordu. Şimdi o sistemi diğer ülkelerin yaptığı gibi belge teyidi üzerinden ilerlemek için uzatıyorlarsa iyi olur bence.

• @roccorocco merhaba. Ben de yazıdan öyle bir anlam çıkattım. Bu yeni durumu hızlandırmak için KCC nin gerekli belgeleri önceden istemesi bu süreci kısaltabilir.

• @civilengineer_83 öyle olması daha iyi gibi. Özellikle iş ve turist vizelerinde anında cevap veriliyordu ancak sağlıklı bir sistem değil gibiydi 🙂 İnsan 30 saniyede vize alır mı ? 🙂

• ⭐⭐

@civilengineer_83 aynı yazı bizede geldi (gençlik ve spor bakanlığına) neden böyle bir yazı gönderme gereği duydular anlamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar meraba. Bugün Dışişleri Genel Müdürlüğünden kurumumuza gelen yazıya göre özetle; ABD'nin yurtdışındaki temsilciliklerinin vize sisteminde yapılan güncelleme çerçevesinde bundan böyle tüm vize kategorilerinde ve tüm pasaport türlerinde daha fazla sayıda vize başvurusunun idare sürece(administrative proces) gönderileceği, idari sürecin yaklaşık 3-4 hafta veya daha uzun sürebildiği, resmi görevlilerin vize başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlanması için gayret gösterildiği ancak seyehat planlamalarında aksaklık yaşanmaması için başvuruların mümkünse en az 4 hafta önce yapılmasının yararlı olacağı bildirilmektedir tarzında bir yazı geldi.
    Bilgilendirmek istedim.

bilgilendirme icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@civilengineer_83 aynı yazı bizede geldi (gençlik ve spor bakanlığına) neden böyle bir yazı gönderme gereği duydular anlamadım.

soyle ozetleyebiliriz dediklerini: "resmi pasaporta sahip olsaniz da idari isleme kalma ihtimaliniz yukseldi, eger idari isleme kalirsaniz sonuclanmasi beklediginizden uzun surebilir, o nedenle sorun yasamamak icin erkenden basvuru yapin"

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@civilengineer_83 öyle olması daha iyi gibi. Özellikle iş ve turist vizelerinde anında cevap veriliyordu ancak sağlıklı bir sistem değil gibiydi 🙂 İnsan 30 saniyede vize alır mı ? 🙂

o dediginiz degismeyecek kanimca 🙂 sadece idari isleme kalanlarin sayisi ve orani artacak.

• @kürşat KCC ne gibi evrak istiyor. Sanırım sistemde değişiklik olmuş. Evraklar mülakat günü değil de önceden mi gönderilecek artık. Eğer öyleyse hangi yolla ne tür evraklar isteniyor. Aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler...

• Sayın @civilengineer19 Greencard sıra numarasına göre kcc tarafından mail gönderiliyor. Bu mailde hangi evrakları istediklerini söylüyorlar. istenilen evraklar 2019 mülakat https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri. Buradan bakabilirsiniz. Şu anda 12*** binlere mail gönderildi. sizde aynı şekilde evraklarınızı mail yoluyla kcc ye gönderiyorsunuz.

• @civilengineer19 pasaportun ilk sayfası, askerlik belgesi, nüfus kayıt örneği,adlı sicil kağıdı,eğer hakkınızda bir mahkeme kaydı varsa o belge

• @kürşat askerlik derken yapmadım yüksek lisans yapıyorum mesela tecil ettirip o tecilli belgeyi gönderebilirim değil mi ?

• Bir de submit yaparken gönderdiğim pasaport eski olandı. İstedikleri belgede yeni olanın mı fotoğrafını çekip göndereyim yoksa her ikisini de mi?

• Bildiğim kadarıyla o belge ama @crazycells daha bilgili olduğu için bir danışınız

• @crazycells Selamlar ; bu konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Ayrıca şimdiki sistemde pasaport fotoğrafı yolla deyince submit ettiğim eski pasaportumu yoksa yeni çıkarttığımı mı göndermeliyim. Ya da ikisini de mi ? Şu an bir mail gelmedi. Fakat bunu önceden bilmek istediğim için soruyorum. Teşekkürler...

• Bu ileti silindi!

• @katre Teşekkür ederim bu link çok faydalı oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Selamlar ; bu konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Ayrıca şimdiki sistemde pasaport fotoğrafı yolla deyince submit ettiğim eski pasaportumu yoksa yeni çıkarttığımı mı göndermeliyim. Ya da ikisini de mi ? Şu an bir mail gelmedi. Fakat bunu önceden bilmek istediğim için soruyorum. Teşekkürler...

guncel olani gondermeniz yeterli, belgeler ile ilgili ayrintili bilgileri mulakat deneyimleri konusunun ilk iletisinde bulabilirsiniz.

• Arkadaşlar dün akşam DS-260 Formunda her hangi bir problem var mı diye son kez bir göz attım ve eşimin doğum yerini girerken pasaporta göre bir harf eksik yazmışım (DOBRITCH yerine DOBRICH) sırf bu yüzden formu açtırmayı düşünmüyorum, mülakat esnasında konsolosa bizzat belirteceğim , sizce bir sakıncası olur mu?

• aralıkta mulakata gireceğiz, bizden istenen belgelerde askerlik belgesi yok , değişen sistemde mail yoluyla askerlik belgeside isteniyor galiba oyle değilmi?

• Evet @sash abi evrak listesi içinde askerlik belgesi de var. Hatta istenen belgeler şu şekildeydi;

. Pasaport biodata sayfasının kopyası (çeviri gerektirmez)
    . Doğum belgesi
    . Daha önce orduda görev yapmış olan herhangi bir başvuru sahibinin askeri kayıtları
    . Tüm ülkelerden 16 yaşında veya daha büyük olan adaylar için polis sertifikaları
    . Eğer bir suçtan mahkum edilmişseniz her mahkeme ve hapis kayıtlarının tasdikli bir kopyası

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |