Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos çok teşekkür ederim. Ben de extended yapmıştım da, onun da şartları olduğunu (onlar da aşağı yukarı işte küçüklere eğitim, küçüklerle çalışma gibi işlerde çalışacağına ve bu sebeple genişletilmiş adli sicil belgesine ihtiyaç duyulduğuna dair yazı istemi), bu şartları sağlamadığım için (herhangi bir yazı göndermemiş olmam- green card başvurusunda kullanacağımı söylemiştim de-) ya para iadesi ya da basit adli sicil belgesi talebinde bulunmam gerektiğini yazdılar. (emaillara 2 haftada 1 dönüş yaptıkları için kısmet)
    O nedenle sormak istemiştim. Ama gördüğüm kadarıyla zaten en fazla kaydı yoktur gibi bir yazı geliyor, genişletilmiş ya da basit adli sicil belgesi gibi bir ibare yok gönderilen belgede de. Vallahi umutsunuz Tuğba Hnm 🙂 Ben de 14 Mart 2023'te konsolosluk onayımı alıp hemen gönderdim. 20 Mart 2023'te ellerinde olduğunu biliyorum. Hayırlısı. Tekrar teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@sebnem_ Rica ederim,onemli olan kayitlarda bir durumun olmamasi bence de, icinizi ferah tutun. PTT'yi ve komsularinizi siki takip edin (:

• KKTC'den adli sicil kaydi (Karakter Belgesi ) süreci

14-16 Haziran 2023 tarihlerine İstanbuldan Kuzey Kıbrısa bilet aldım. Pazartesi erken saatlerde Lefkoşadaki Polis müdürlüğüne gittim. Pasaport ve kimlik fotokopilerini çektirdim. Polis merkezinin karşısındaki kırtasiyede fotokopi çekiyorlar , gerekli pulları da ordan temin edebilirsiniz, 91 tl ödedim pullar için.
    Başvuru sırasında yanınızda güncel pasaportunuz, 2 adet fotoğraf, fotokopiler ve harç pullarının olması yeterli.
    Size bir başvuru formu veriyorlar, burda belgenin nereye verileceği ve KKTC'ye ilk giriş tarihinizi belirtmeniz gerekiyor, yaklaşık bir tarih olabilir. Ben hem kimlik hem de pasaport fotokopisini verdim ve alcağım belgede ikisinin de yazılmasını istedim.Belgeyi ingilizce olarak talep ettim. 16 Haziranda uçuşum olduğunu ve belgeyi hızlı almam gerektiğini ilettim ve 1 gün sonra Salı günü 12.30 da belgenin hazır olacağını söylediler.
    Ertesi gün belgeyi almaya gittiğimde pasaport bilgilerinin dökümana eklenmediğini gördüm özellikle belirtmeme rağmen 🙂 , ordaki memur ile konuştum belgeyi hızlıca güncellediler . Süreç bu şekilde , umarım herkes vizesine kavuşur.

KARAKTER (SİCİL) BELGESİ:

Başvuru Formu
    2 adet fotoğraf
    KKTC Kimlik Kartı ve/veya T.C. Nüfus Cüzdanı.
    KKTC Pasaportu ve/veya T.C. Pasaportu
    Harç -91 TL

• @Paniccio, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

KKTC'den adli sicil kaydi (Karakter Belgesi ) süreci

14-16 Haziran 2023 tarihlerine İstanbuldan Kuzey Kıbrısa bilet aldım. Pazartesi erken saatlerde Lefkoşadaki Polis müdürlüğüne gittim. Pasaport ve kimlik fotokopilerini çektirdim. Polis merkezinin karşısındaki kırtasiyede fotokopi çekiyorlar , gerekli pulları da ordan temin edebilirsiniz, 91 tl ödedim pullar için.
    Başvuru sırasında yanınızda güncel pasaportunuz, 2 adet fotoğraf, fotokopiler ve harç pullarının olması yeterli.
    Size bir başvuru formu veriyorlar, burda belgenin nereye verileceği ve KKTC'ye ilk giriş tarihinizi belirtmeniz gerekiyor, yaklaşık bir tarih olabilir. Ben hem kimlik hem de pasaport fotokopisini verdim ve alcağım belgede ikisinin de yazılmasını istedim.Belgeyi ingilizce olarak talep ettim. 16 Haziranda uçuşum olduğunu ve belgeyi hızlı almam gerektiğini ilettim ve 1 gün sonra Salı günü 12.30 da belgenin hazır olacağını söylediler.
    Ertesi gün belgeyi almaya gittiğimde pasaport bilgilerinin dökümana eklenmediğini gördüm özellikle belirtmeme rağmen 🙂 , ordaki memur ile konuştum belgeyi hızlıca güncellediler . Süreç bu şekilde , umarım herkes vizesine kavuşur.

KARAKTER (SİCİL) BELGESİ:

Başvuru Formu
    2 adet fotoğraf
    KKTC Kimlik Kartı ve/veya T.C. Nüfus Cüzdanı.
    KKTC Pasaportu ve/veya T.C. Pasaportu
    Harç -91 TL

Bilgileri paylaştığınız için teşekkürler. Bu belgeyi bende almaya gideceğim. En iyi ihtimalle 1 gün sonra çıkar diyorsunuz değil ? Ona göre uçak bileti ve kalacak yer ayarlamaya çalışacağımda. Birde özel değilse pasaport bilgilerini neden belge olmasını istediniz özel bir nedeni var mı?

ben de 7 ağustos'a bilet aldım. dönüşü artık belgeyi alış durumuna göre alıcam. tecrubelerimi buraya yazarım dönüşte.

DÜZELTME: Şimdi baktımda aynı gün bilet almaya kalkarsan sanırım koltuk yerine havayolunu direk üstüne yapmaya çalışıyorlar 🙂 o sebeble illa dönüşü almak lazım geliyor. 2 gün'de alırım sanırım. 7'si sabah orada olsam başvursam 8'i akşama kadar cıkar sanırım yanılıyor muyum?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   O ozzgedenizz 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • ⭐⭐⭐

@yusufalak sadece karakter belgesi almak için gidecekseniz boşa gitmeyin türkiyedeki kktc konsolosluklarından alabilirsiniz

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@yusufalak sadece karakter belgesi almak için gidecekseniz boşa gitmeyin türkiyedeki kktc konsolosluklarından alabilirsiniz

@Emre-Kurtulmuş hocam doğru diyorunusuz antalya'daki konsolosluk ile görüştüm. 1-2 aya ancak gelir bazen ptt yüzünden evrak kaboluyor felan dedi. Bence siz gidin 1-2'e alırsınız hemde gezersiniz dedi. Bu sebeble bugun Lefkoşa emniyet müdürlüğünü aradım. maksimum 2 iş gününde çıkar dedi. 7 ağustos'da gidip alıcam artık.

• Merhaba,
    1990-1995 yılları arasında KKTC'de öğrenci olarak yaşadım. Adli sicil kaydı almam gerekiyormu?
    Teşekkürler.

• @Erhan-2, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba,
    1990-1995 yılları arasında KKTC'de öğrenci olarak yaşadım. Adli sicil kaydı almam gerekiyormu?
    Teşekkürler.

16 yaşından küçüksen hayır. 16 yaşından büyüksen evet. Tabi daha bilgili arkadaşlar yanlışsa düzeltebilir.

• @yusufalak doğru bilgi, 16 yaş ve üzeri için alınması gerekiyor.

• @yusufalak 1 gün sonraya öğlene aldım belgeyi, durumun aciliyetini belirtin 1 gün sonrasına teslim ettiler bana . Bu belge Türkiyedeki KKTC konsolosluklarından da alınabiliyor fakat aradığımda 1 aydan önce gelmeyeceğini belirttikleri için ordan gidip elden aldım belgeyi.

• @Paniccio, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@yusufalak 1 gün sonraya öğlene aldım belgeyi, durumun aciliyetini belirtin 1 gün sonrasına teslim ettiler bana . Bu belge Türkiyedeki KKTC konsolosluklarından da alınabiliyor fakat aradığımda 1 aydan önce gelmeyeceğini belirttikleri için ordan gidip elden aldım belgeyi.

Belgenin bir geçerlilik süresi olmaması gerekir diye düşünüyorum. Çünkü belirli bir tarih aralığında yaşadığınız ve artık yaşamıyorsunuz. Yaşamadığınız yerde bir suça karışma olasılığınız yok. Yanlış mı düşünüyorum?

Burada şöyle bir bilgi buldum.

"Important: Police certificates expire after two years, unless the certificate was issued from your country of previous residence and you have not returned there since the police certificate was issued."

Eğer taşınmış ve geri dönmemiş isem 2 yıl geçerliliği vardır diyor.

Daha bilgili arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

• ⭐⭐

@yusufalak Belgeyi aldiktan sonra mulakat gununuze kadar gitmezseniz aldiginiz ulkeye, erken almanizda sakinca yoktur.

• @yusufalak merhaba,
    Antalya'da ki KKTC konsolosluğunun yerini tarif edermisiniz.

• @Erhan-2, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@yusufalak merhaba,
    Antalya'da ki KKTC konsolosluğunun yerini tarif edermisiniz.

Düden şelalesinin denize döküldüğü yerin orada. Kime sorsan gösterirler. Spa merkezi var yakınında

• Herkese merhaba eşim 2024 green card talihlisi foruma yeni üye oldum. Kazanan arkadaşları şimdiden tebrik ederim. Diğer arkadaşlarında darısı başına. Benim bir sorum olacaktı. 2016 yılında 6 ay Polonya' da dil eğitimi için kalmıştım. Galiba kaldığımız ülkelerden hiç bir suça karışmadığımıza dair adli sicil belgesi almamız gerekiyormuş. Bu doğru mu? Eğer doğru ise bu belgeyi nasıl temin edebilirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @ibrahimumut doğru, ilgili konsolosluğun sayfasında “police certificate” sekmesinde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

• @tolga-a çok teşekkür ederim. 👍 bahsettiğiniz sitede şöyle bir yazı var; “Polis Belgesi: Herhangi bir başvuru sahibinin, söz konusu ülkede ne kadar uzun süre önce yaşadığına bakılmaksızın bir polis belgesinin verildiği veya herhangi bir sebeple tutuklandığı herhangi bir başka yabancı ülkede 12 aydan uzun süreyle yaşamışsa.” Yanlış anlamadıysam bu durumda benim almam gerekmiyor değil mi? Çünkü Ben 6 ay kalmıştım.

• @ibrahimumut eğer bahsettiğiniz ülke ile ilgili 12 ay deniyorsa almanıza gerek yok. bazı ülkeler için 6 ay isteniyor.

• @tolga-a tamam çok teşekkür ederim 👍🙏

• @UnluEmre

1. almanızda fayda var, eğer 6 ay olayı 1 yıl olmadıysa
      2.ilgili konsolosluğa mail atıp gc için gerekli olabileceğini söyleyebilirsiniz,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |