Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dalailama @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@canaykarahan32 dini nikahın bu sürece hiç bir artısı yok bilginiz olsun. Kim size olumlu etkisi var dediyse yanlış bilgi vermiş. Tabi ki dini nikah yapabilirsiniz ama sürece + anlamda hiç bişey katmıyor. Amerika’da dosyanıza bakacak memur resmî olarak evli olup olmadığınıza bakar.

merhaba, nisan/kiz isteme seremonisi veya dini nikah yapmak(resmi nikah olmasa bile) k1 reddine sebep oluyormu? bircok yerde bunun evlilik olarak goruldugu yaziyor, bu sekilde yapip k1 da sorun yasayan olmusmudur ankarada?

• @brewer-halid hocam bir etkisi yok sürece ama şüpheniz varsa yapmayın. Yine son takdir memurun Buda bir gerçek.

• @ob16222 tesekkurler, suan icin k1 ne kadar suruyor? yada evlilik ne kadar suruyor? (tahmini olarak)
    evlilik vizesi genelde 2 yil gecmeden bitiyormu?

• @brewer-halid hocam ben artık süreçlerin hiç birini takip etmiyorum resmi siteden bakmanız daha doğru olacaktır ama çevremdeki insanlardan dolayı 17-18 ay sürdüğünü söyleyebilirim k1 için. Evlilik vizesi de o kadar sürüyordur diye tahmin ediyorum. ( Rakamlar sadece arkadaşlarımın bana söyledikleri resmi veriler değildir ) evlilik vizesi için cr1/ir1 sayfasına bakın forumda , orada ki arkadaşlar daha net bir cevap verebilir.

• @brewer-halid ben nişanımda gelinlik gibi elbise giydim ama rengi beyaz değildi ve baya kalabalık bir nişandı. Resimleride boy boy gönderdim. Sorun olmadı. Ama dini nikahı bilmeleri iyi olmaz. Adı üstünde nikah. Bazı ülkelerde nişanlarda dini nikah yapıyorlar, o yüzden red yiyor insanlar.

• Selamlar, NVC'den ANK kodu geldi. Elçiliğin sitesindeki talimatlara göre elçiliğe mail attık ama geri dönüş yapılmıyor. Randevu alabilmek için elçiliğin dönüş yapmasını beklemek zorunda mıyız?

• @enes-özcan elçilik size mail atmayacak hocam k1 vizesinde randevunuzu kendiniz alıyorsunuz şöyle , elçilik size sadece dosyanızın bir kopyası için mail atacak ya da dosya da bir problem olursa onun dışında mail beklemeyin , k1 randevusu için ais sitesinden k1 için gerekli yerden hesabınızı açın dosyanız ready olmadan açamayabilirsiniz beklemeniz gerekebilir , onun dışında hesabı oluşturduktan sonra randevu için gece gündüz saniye dakika saat başı PC başında randevu kovalamanız gerekiyor. Hesap oluştururken size ds160 form numarası soracak önce ds160 formunu doldurun eğer doldurmadıysanız. Doldurmanız da bir sakınca yok şu an doldurabilirsiniz. Süreçte başarılar bol sabır diliyorum

• @enes-özcan süreciniz nasıldı? 31 mayısta dosyamız onaylandı bizim de. Nvcden ne zaman yazı geldi dosya onayı sonrası Ankara’ya aktarım gibi süreçler ne durumda şu an bilgisi olanlar paylaşabilir mi 🙂

• @melike-iyigun ortalama 2 ay içinde dosya numaranız gelir. Ankara aktarım süreci dediğiniz numaranız size geldikten sonra ANK ile başlayan 2-3 gün sonra ankarada olur dosyanız. Ondan sonra yukarda belirttiğim adımları sizde uygulayıp devam edeceksiniz sürece. Başarılar

• @ob16222 Çok teşekkür ederim, bu devam eden süreci de case trackerdan takip edebiliyor muyuz acaba? Yoksa bundan sonrası yalnızca mail üzerinden mi ilerliyor?

• Merhaba herkese. Bir sorum olacak: NOA1 tarihimiz 28 Eylül 2022. Herhalde 1-2 aya NOA 2'yi alırız diye tahmin ediyorum. Benim pasaportumun süresi Ekim 2024'te doluyor. O zamana vizeyi alırım diye tahmin ediyorum ama yine de pasaportumu ileride Türkiye'ye girişte kullanıyor olacak mıyım? Ona göre yeniletmeyi düşünüyorum. Önerileriniz için teşekkürler şimdiden.

• Merhaba, NVC'den dosyanizin Ankaraya gönderildigi bilgisini iceren mail aldiktan ne kadar zaman sonra Ankara konsolosluk size vize randevunuzu alabilirsiniz seklinde email gönderdi acaba. Arada gecen zaman ne kadar tam olarak?

• @ob16222 Merhaba, 30 gün önce NVC'den Dosyamin ankaraya transfer edildigine dair mail almistim o zaman case status in transit olarak gorunuyordu, dün case is ready yazmaya basladi. simdi online sistem'den hesabi olusturdum, ankaradan mail gelmesini beklemeden eger uygun randevu gorursem alabilir miyim? sistemde su anda uygun tarih gorunmuyor gerci ama.

• @melike-iyigun USCIS onayı geldikten sonra NVC onayı gelmesi ve ANK numarasının verilmesi toplam en az 80-90 gün sürüyor artık. ANK numarası geldikten sonra vizenin In Transit olarak gözükmeye başlıyor. Sorgusu buradan yapılabiliyor. https://ceac.state.gov/
    Ankara'ya ulaşması ne kadar sürüyor bilmiyorum ama benim 5 gün oldu hala In Transit gözüküyor.

• @yaren-çelik ülkeye giriş yapmak isterseniz güncel pasaporta tabiki ihtiyacınız var , güncel olmayan pasaportla yine girerseniz ülkeye sonuçta türk vatandaşınız ama girdikten sonra çıkmak için yine güncel pasaport gerekiyor. Yerinizde olsam şimdiden yenilerdim.

• Bu ileti silindi!

• @Alper-tunga-Peker evet alabilirsiniz tabi ki sık sık kontrol edin sayfayı gördüğünüz ilk randevuyu alın ne zaman açacakları belli olmuyor tamamen şans işi o yüzden randevu sayfasında aktif olarak sık sık bakın. En son 27 temmuza vermişlerdi bundan 40 gün önce şimdi hangi tarihe verirler fikrim yok. ANKARADAN RANDEVU İÇİN MAİL GELMEYECEK. gelecek tek mail dosyasınızın kopyası veya bir sorun olursa dosya da onunla ilgili. Başka bir mail beklemeyin.

• Öncelikle herkese merhaba .Ben 1,5 yıl önce başvurduğum turist (B1-B2) vizesinden red aldım .Amerika’daki erkek arkadaşım bu ay Türkiye’ye gelecek ve nişan yapacağız .Kendisi ABD vatandaşı .Ve nişanlı vizesine başvuracağız .Önceden aldığım turist vizesi reddi nişanlı vizeme olumsuz bir etki yapar mı ? 2.sorum gözden 12 -15 ayı çıkardım .Max nişanlı vizesi ne kadar sürede çıkıyor ? Şimdiden teşekkürler

• Merhaba. Ödenmemiş nafaka borcundan dolayı tarafıma açılmış bir mahkeme var ise (ds160 doldurduktan sonra) vize alırken mülakat günü herhangibir sorun yaşanırmı?

• @xanthos 80 gün mü 😞 çokmuş ya!! bende NVC den welcome letter bekliyorum 1,5 ay oldu henüz gelmedi. ANK numarasını aldıktan sonra NVC sinin sitesinden mi hesap açıyoruz , bu transit işlemlerini oradan mı görebiliyoruz ? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 1
  • 116
  • 57
  • 1478
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

175

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |