DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan türk pasaportuyla dvye başvuramazlar hemen telaşa gelmeyin. Kazansalar bile hakları yanar hangi ülkenin vatandaşı olduğu önemli değil doğum ülkesi önemli. Ha ama burada doğan çocukları bundan 10-20 sene sonra başvurabilir o ayrı 😄

• @Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@seroler Aslında değerlendirecek bir şey de yok evlilik konusunda birini bulursanız direkt gidin en kolayı, eb3 deseniz eğer ki 700-900 bin TL gibi bir rakamı gözden çıkarırsınız o da çok kolay 😄30-35 bin ABD doları ya da 50 bin Kanada doları ile Kanada ve ABD vatandaşlığı almak o kadar kolay ki aslında 😄

Selamlar, bu iş nasıl oluyor? biraz açabilirmisiniz?

• ⭐⭐ Yasaklı

@orhancengizk Merhaba. 35 bin dolar gibi bir rakamı gözden çıkarabilecek durumunuz var ise forumda eb3vize yazıp aratıp bakabilirsiniz ama dediğim gibi 35 bin dolar gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor.

• ⭐⭐

Merhabalar arkadaşlar. Geçmiş bayramınız kutlu olsun.Çalışmaya başladık bir mesaj atıp kendimi hatırlatayım dedim.İyi haftalar,Türkiye simülasyonunda başarılar. 🙂

• ⭐⭐

@debbieLA77 instada paylaşım yapıyorlar. Yatırımcı vizesini alınca detay paylaşırlar bence.

• ⭐⭐ Yasaklı

@selamibasaran Instagram adresleri neydi acaba?

• @selamibasaran Sizin de geçmiş bayramınız kutlu olsun hocam, arada gelip kendinizi gösterin tabii ki 😀 simülasyon zor gidiyor ama bir şekilde yuvarlanıyoruz

• ⭐⭐

@Atlantis00 ikicocuklaamerika hesabında paylaşım yapıyorlar.

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı çok şükür kötü günler geride kaldı daha kötü günler göreceğiz. 😁 Malesef tl nin değer kaybı bir yandan, ekonomik olarak bazı insanların çok ciddi hissedeceği fakirleşme bir yandan yaşamaya devam edeceğiz. Herkes kısa sürede bir yolunu bulur ve bu simülasyondan çıkar diye umuyorum ve temenni ediyorum.

• @selamibasaran sizin de geçmiş bayramınız kutlu olsun hocam

• ⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Mübarek herkes de eb3'e başvurmayı düşünüyor yahu. 35 bin dolar bu kadar kolay bulunabilecek bir paraysa ülkeden bu kadar şikayet etmeyin bence😄 Hayır o parayı biz bulamayanlar ne yapalım peki şikayet dahi etmeyelim o zaman 😄

hiç sorma ya , bi ben fakirim galiba şu memlekette 😞

• ⭐⭐ Yasaklı

@Lossantosdy Hayır parayı bulmayı da geçtim insanlar birde gözden çıkarıyor yani bu parayı 😃 Yahu 35 bin dolar amerika'da ki milyonlarca insan için bile bulması zor bir miktar 😃 Gel gör ki bir anda herkes eb3 vizesi düşünür oldu 😃

• @Emre-Kurtulmuş dediğiniz gibiyse iyi, arada iyi şeylerde oluyor demek ki, schengen vizesi içinde aynısı geçerlidir umarım.

• @Atlantis00 Düşünmek ile faaliyete geçmek arasında bir fark var, şuan çoğu insan garanti yollarla kaçmak istediğinden dolayı bu yollara dönmelerini mantıklı buluyorum. İstenen miktar elbette ki az değil ancak gücü yeten yine bir şekilde başvuruyor. Türkiye'de ikinci elde en kötü arabalar bile 1m+ olmuş durumda. Güncel kura göre beş yüz bin lira verip gitmek insanların aklına yatıyor. O süreç içerisinde yine çalışmaya devam edip bir yandan birikimini yapar bir şekilde devam eder, fakat tavsiye ettiğim şey ise ekstra yanda duran para ile müracaat edilmesi. Yaşım 25 ve ben burada her sene dv lottery ile gitmeyi düşünüp ardından Mayıs ayında baş çıktığını gördüğüm zaman geçen yılları geri alamıyorum. Ailemle EB3 hakkında uzlaşmaya varabilmek için kısa zaman içinde konuyu masaya yatırmayı planlıyorum, üç sene sonra kendimi Türkiye'de bir şeye sahip olamadan aynı yerde sayacak olarak bulacaksam ne anlamı kaldı dv lotterynin. Özet olarak bu şekilde belirteyim, yine de imkanı olan herkese öneriyorum

• ⭐⭐

İki ay oldu sonuçlar açıklanalı hala çok üzgünüm.

Bu green card işine gerçekten bel bağlanmaz arkadaşlar, diğer vize alternatiflerini de maddi durumunuz uygunsa kesinlikle deneyin. Biraz cesaretli olan da sınırdan atlasın geçsin. Bu ülkede ömür geçmez...

• @Chromium Kesinlikle öyle ve hatta siz bu konuda canlı örneksiniz hocam, x8 has not been selected gördükten sonra beklemekle ömür geçmez. Aynı şekilde @Riethian 'da senelerdir başvurup has not been selected görenlerden, yıllar geçip giderken uzaktan el sallamak çok üzücü oluyor..

• @Uçan-hollandalı Söylediklerinizin çoğuna katılıyorum. Şöyle bir durumda var tabii. Biz genciz. Hatta direkt yaşıtız. Fakat düşündüğümüz zaman babadan dededen zengin biri olmadığı sürece bizim yaşımızda ki bir gencin o 1 milyon liralık arabalara binebildiğini sanmıyorum. Ki zaten binebiliyorsa TR'de rahat bir yaşamı vardır o ayrı. Demek istediğim genellikle bu parayı gözden çıkarabilecek kesim 40 yaş üstü insanlar oluyor. Çoğunun da burada yıllardan beridir kurmuş olduğu bir düzeni oluyor ve daha da önemlisi çoluk çocuk olmuş oluyor ve hadi deyip20 bin doları firmaya verip 2-3 yıl sonra da Amerika'ya gidip bir sene ortlamanın üstünde olan eyaletlerde burger tarzı yerlerde çalışma fikri çok zor gelebilir. Ben sırf bu yüzden Türkiye'de eb3 vize türünün aşırı ilgi göreceğini düşünmüyorum. İlgi görür ama başvuran sayısı çok olmaz. Olay sadece 20 bin dolar olsa ne ala ama oraya gidip 1 ay hiç çalışmadan ev kirası + depozito hatta 2 depozito + emlakçı komisyonu + ev eşyaları + çocukları okula yazdırma, eşinizde mecbur çalışacağından çocukları kreş tarzı yerlere yazdırma gıda vs. derken ortaya bir anda 2-3 katı fiyat çıkıyor. Başında dediğim gibi gençlerin çoğunda da bu para olmadığı için ortaya böyle bir sonuç çıkacak bence 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

@GizemYılmazz Mesela wendy's charleston'da gidip 1 sene çalışacak kişi aylık 2300 dolar gibi bir para kazanacak ve orada ki kira fiyatlarına baktığımızda en ucuzları 2000 dolardan başlıyor. Ki ailesi ile giden biri daha güvenli yerlerde kalmak isteyeceğinden daha fazlasını gözden çıkarmak zorunda. Bir nevi kazandığı paranın tamamı kiraya gidecek. Dediğin gibi olay 20 bin dolar ile kalsa çok iyi olurdu ama ciddi ciddi o 1 yıl özellikle çocuklu aileler için çok zorlu bir süreç olacak gibi duruyor. Artık bekleyip göreceğiz. Umarım hepsi gönüllerince giderler

• ⭐⭐

@Atlantis00 charleston benim radarımda.Ev kiralarına bakmamıştım. Ama eb3 işleri çok küçük şehirlerde zaten, ufak şehirde 2 çocuklu benim gibi bir aile iyi bir okul bulamaz bunun yanında ek gelir için ekstra iş bulamayabilir. Artısını eksisini deftere yazıp, tablo yapıp, işaretleyip ona göre karar vermek gerekecek. Sene sonunda kazancım giderimden fazla ise kar yazar sonraki sene free olacağın için ona göre pozisyon alırsın. Sene sonunda kazancın giderinden az ise aradaki farkı kompanse edebilecek gücün var mı ilerde toparlayabilir misin ona bakarsın. Benim için şu anda sadece bu yaşta göçmek korkutuyor (43). Yoksa bilenler biliyor daha önce uzun süre yurt dışında yaşadım zaten. Orda başımıza gelecekleri aşağı yukarı kestirebiliyorum. Ki burada da dünya kadar tecrübe var , okuyoruz.

Ez cümle türkiyenin şu anki durumuna bakarak kesinlikle gidilmeli diyorum.Gençler için az çok finansal okur yazarlığı olan bir birey olarak bu riske girmenizi tavsiye ediyorum. İlk şirketimi kurduğumda 30 yaşımdaydım , battım. Sonrasında tekrar risk aldım devam ediyorum. Genç bireyler için borçla krediyle girilebilecek bir risk olarak görüyorum EB3 vizesini.Yalnız tek sıkıntılı yanı bekleme süresi tabiki. Umarım herkes istediğine ve hayallerine kavuşur.

• ⭐⭐ Yasaklı

@selamibasaran Hocam en önemlisi olarak adım atmışsınız. Allah yolunuzu açık etsin. Her şey gönlünüzce olsun ve umarım bir gün hep birlikte Amerika'da kahvenizi içmeye gelebiliriz 🙂 Hayal etmek bir adım, adım atmak bir adım. Ufak adımlarla en kıza zamanda hayallerinize kavuşacaksınız inşallah

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

336

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.3k

| | | |