DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Serap-2 çok teşekkür ederim 🙏

• @pacaveli ds260 formunu doldurduydaniz sikinti cikar.

• @charon, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@pacaveli ds260 formunu doldurduydaniz sikinti cikar.

evet doldurmuştum, 2017 yılı idi. sıra gelmedi o dönem tabi 😣

• @feuerx Teşekkür ederim.Oldukca yararlı bilgiler vermişsiniz.Vizeniz ve gezini hayırlı olsun.

• @kartalveat çok teşekkürler

• @pacaveli ds260i doldurmak gocmenlik niyeti oldugunuz anlamina gelir.
    . Hos tamamen profilinize bagli bu is. Eski bir tarih cunku.

• Merhabalar, 23 Haziran Ankara’da gerçekleşen ailecek vize mülakatımız ONAYLANDI ✅
    F4 kardeş sponsorluğu Green Card başvurumuz olduğu için onay almamızı beklemiyorduk ama bizim için çok kolay bir görüşme oldu. Göçmenlik başvurumuzu sormadı bile. Maaş, Amerikadaki abimiz, tanıdıklar vs hiçbirşey sormadı.

9 aylık bebeğimiz olduğu için içeriye onun oyalanacağı bir kitap ve bir ağız mendili (sonradan iyi ki! dediğimiz) sokmamıza izin verdiler. Bebekli aile olduğumuz için de sırada en öne aldılar bizi. Pasaportlarımıza yeşil sticker yapıştırıldılar ve 20-30 kişilik sırada en öne geçtik.

V: Vize Memuru
    B: Ben
    E: Eşim

V: Amerikaya nereye gidiyorsunuz?
    (Eşimin cevap vermesi gerekiyordu, heyecandan sustu ben cevap verdim)
    B: Eşim işiyle ilgili bir fuara katılacak Las Vegasta, daha sonra eşimin abisini ziyarete gideceğiz Columbus’a.
    Eşimin abisinin size hazırladığı bir mektup var görmek ister misiniz?
    V: Hayır şeklinde el hareketi yaptı.
    B: Fuar belgelerini görmek ister misiniz?
    V: Yine aynı hareketi yaptı.
    V: Ne iş yapıyorsunuz? (Eşime bakarak)
    E: ben Çince tercümanım ve 3 yıldır Satış Müdürlüğü yapıyorum.
    V: Daha önce Amerikaya gittiniz mi?
    B: Hayır
    E: Hayır
    V: Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    E: evet ben Çinde okudum ve çok kez Çin’e hem turistik hem iş amaçlı gittim. Geçen sene de Ürdün’e gittik
    B: Ben Erasmus öğrencisi olarak Polonyaya gittim, Almanya ve Avusturyaya gittim. Geçen sene de eşimle beraber balayına Ürdün’e gittik.
    O ESNADA BEBEĞİMİZ AĞIZ DOLUSU KUSTU 🙈
    Vize memuru güldü, “ benim de 3 çocuk var sorun yok “ dedi, biz de yüz kızarık gülücükler attık.

Sonra “tebrikler vizenizi onaylıyorum” diyip beyaz kağıdı verdi. 🙏

Bu forumdaki bilgilerden çok yararlandım, öncelikle böyle bir platform kurulmasına sebep olduğu için @crazycells ‘ e çok teşekkür ederim. 🙏
    Sorularıma yanıt veren, destekleyen birçok arkadaşım var, başta @tolgasatir olmak üzere hepinize tesekkür ederim 🙏

• ⭐⭐

@Bberturk tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @Bberturk hayırlı olsun vizeniz 🙂 tebrikler👏

• @tufank tesekkür ederim🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bberturk tebrikler, hayirli olsun. simdiden iyi yolculuklar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 
  • ⭐⭐⭐

@Bberturk Tekrar tebrik ederim elimizden ne geldiyse onu yaptık, evren de desteklerini esirgemedi sağolsun 😃 kusmasa belki uzatırdı görüşmeyi 😃

• Merhaba herkese haftaya turist/ziyaretçi vizesi için randevum var, eşim abd de, adıma green kart başvurusu yapıldı belirttim ds160 da, çalıştığım avukatım vize alma ihtimalin düşük dedi ama şansını deniyebilirsin dedi ve deniyecem, danışmanlıklar boşuna başvurma red yersin dediler, bir tavsiyeniz var mı?

• @kıvanç youtubeda bir çift var eski talihlilerden. Eşlerden biri gc sahibi ise diğerine başka hiç bir vize türü çıkmıyor dediler başlarından geçen olayı anlattıkları bir videoda deniz ve meltem isimleri

• Merhabalar, 5 Temmuzda gerçekleştirdiğim mülakatım sonucu B1/B2 vizem onaylandı. Forumdakilere de yardımcı olması açısından herhangi bir danışmanlık almadan tek başına vize almış biri olarak deneyimlerimi paylaşmak istedim.

-Öncelikle iyi İngilizce bilmiyorsanız ,benim şahsi görüşüm, kesinlikle zorlamayın ve türkçe mülakat yapın. Eğer İngilizce biliyorsanız da İngilizce yapmanızı tavsiye ederim kesinlikle. Ben iyi İngilizce biliyorum ve mülakatın çok daha akıcı ve rahat geçtiğini söyleyebilirim.
    -Görüşme esnasında sakin olmakta fayda var. Ben 2 gün önceden arkadaşımla olası sorular hakkında pratik yapmıştım ve cidden de yararlı oldu.
    -Mülakatı yapan kişi sizden dosya istemediği sürece dosya vermeyi teklif etmeyin derim. Ben bir ton dosya götürmüştüm, mülakatı yapan kişi sadece pasaportuma baktı. Zaten merak ettikleri bir durum olursa sizden talep ediyorlar.
    -Durumunuzu iyi anlatmak önemli. Önümde bir kişi vardı ve eşini sonradan tatilde yanına alacağı şeklinde bir açıklama yaptı. Tatil planını da anlaşılır şekilde açıklayamayınca sanırsam red yedi.
    -Geri döneceğinize dair olan bağlantıları belirtmek çok önemli. Ben Almanya'da üniversite okuyacağımı ve Almanya'ya gitmeden önce boş zamanımda tatil yapmak istediğimi belirtmiştim.

Sonuç olarak; şüpheli davranmadığınız, durumunuzu ve geri dönüşünüzü kanıtlayacak bağları açıkça ve sade bir şekilde açıklayabildiğiniz ve rahat olduğunuz sürece onay almamak için bir sebep yok. Ben de red almaktan çok korkmuştum ama gördüğüm kadarıyla çok fazla red alan insan olmadı. 10 kişide 4 kişi gibi diyebiliriz red oranları için 🙂 Herkese bol şans

• Merhaba, Ds160 formunu doldurmuştum randevu tarihim ağustos ayında. pasaportumu yenilemem gerekti süresinden dolayı. Form güncelemesi yapacağım ek birşey gerekiyor mu. Yanlış birşey yapmak istemiyorum

• ⭐⭐

@ugurtpl randevuyu iptal etmeden 1 sefere mahsus AIS üzerinden pasaport numaranız ve DS-160 form numaranızı güncelleyebilirsiniz. DS-160 formunu yeni pasaport bilgilerinizle tekrardan doldurmanız gerekiyor.

• @tufank çok teşekkür ederim . O zaman başka birşeye gerek yok söylediklerinizi yapsam.

• @tufank çok teşekkür ederim.

• @captain35 ben de red alacam diye düşünüyorum da bakalım, teşekkür ederim videoya bakacam.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

202

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |