Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evet bugun itibariyle ceac issued oldu. Evraklar 9 mayista teslim edilip herhangi bir guncelleme olmayinca pazar gunu [email protected] a emali atmistik. 2 haftadir bir gelisme yok diye. 2 gune issued oldu. Sanirim evraklarin ulasmasina mutakip email ile bilgilendirmekte fayda var. Darisi butun bekleyenlerin basina arkadaslar. Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Upwind93 tebrikler.

• Merhaba bana şöyle bi mail geldi;

Dear Sir/Madam,

Your case is still undergoing required administrative processing. Once it is complete, we will contact you with further instructions.​

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    Ap nin sonuna mı gelindi daha önce böyle bi mail alan oldu mu?
    Teşekkür ederim saygılar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐

@Hormek, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

Merhaba bana şöyle bi mail geldi;

Dear Sir/Madam,

Your case is still undergoing required administrative processing. Once it is complete, we will contact you with further instructions.​

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    Ap nin sonuna mı gelindi daha önce böyle bi mail alan oldu mu?
    Teşekkür ederim saygılar.

Cok vaktin kalmadığını yakın bi zamanda onaylanacağını düşünüyorum sadece sabır. 🙂

• @waterman Teşekkür ederim İNŞAALLAH🤲🤗

• ⭐⭐⭐

@Hormek haber vermeyi unutma bol şans 🤞

• @waterman Tamam unutmam😊👍

• @Hormek @gucarslan sizde yorum yapabilir misiniz bu sorum hakkında?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek halen devam ettiğini belirtiyorlar, umutlanacak ya da umutsuzluğa düşecek bir durum yok.
    sabırla bekleyin ve eğer bittiyse sağlık muayenenizi yenileyin.
    30 eylül'e kadar vizenizi alacaksınız.

• @gucarslan Cevap için teşekkür ederim sağlık muayenem bitti maalesef tekrar yenilicem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek zaman kaybetmeyin derim.. bir an önce yenileyin.

• @gucarslan 30 Eylül’e kadar olacağını nereden tahmin ediyorsunuz? Bu AP’ye kalan tüm göçmen vize başvuruları için geçerli mi? Benim babamda IR5 kategorisinde AP’ye kaldı 13 Nisan’da. Teşekkürler.

• @gucarslan Evet haklısınız ama ya vize yetişmezse ?

• ⭐⭐⭐

@asa, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

@gucarslan 30 Eylül’e kadar olacağını nereden tahmin ediyorsunuz? Bu AP’ye kalan tüm göçmen vize başvuruları için geçerli mi? Benim babamda IR5 kategorisinde AP’ye kaldı 13 Nisan’da. Teşekkürler.

Bu dediği DV kategorisi için geçerli 30 eylülde mali yılda bitiyor..

• Merhaba arkadaşlar, buraya bir süre önce yazmıştım. 9 mayısta mülakatım vardı. ABD'de bulunduğum süre içerisinde oda arkadaşımla yaşadığım bir tartışma sonucunda mahkemeye çıkmıştım. Mülakatta bu davaya ilişkin evrakları görmek istediler. Bende de evrak yoktu. Dolayısı ile vizeyi vermediler. Eve pasaportum ve sarı kağıt geldi. Sarı kağıtta 221(g) maddesi gereği vize başvurumun geçici olarak ret edildiği yazıyor. Eksik ekranlarınızı pasaport ve sarı kâğıt ile beraber bize gönderin yazıyor. Evraklar tamamsa 1-2 hafta içerisinde vizeniz onaylanacaktır, değilse yeni bir bildirim ile pasaportunuz size tekrar gönderilecek yazıyor. Şuan eksik evrak belirttikleri mahkeme evrakını temin etmeye çalışıyoruz. Bu arada mahkemeye nişanlım sordu ve benim davada suçsuz bulunduğum ve ceza almadığımı söylemişler. Evrağı hazırlayıp bana kargolamalarını bekliyorum.

Acaba evrakı konsolosluğa gönderdikten sonra tahmini ne kadar süre beklerim? Evrak tamamlandıktan sonra 1-2 hafta içinde vizeniz onaylanır diyor ama bu bana özel değil de genel bir ibare gibi. Bu bilginin yazdığı kağıdı alan ama evrakını gönderdikten sonra daha uzun süre bekleyen arkadaşlar var mı aramızda?

Birde burada bazı arkadaşların yazılarında Ds5535 diye bir form görüyorum. Benim böyle bir form doldurmam gerekli mi? Gerekli ise hangi aşamada bana bilgi verilir? Sarı kağıtta böyle bir bilgi görmedim. Sanırım benim durumum henüz AP değil, sadece eksik evrak.. Yani belki o evraktan sonra AP olabilir yada direk vize basılabilir. Benim anladığım bu ama sizlerin de yorumlarını merak ediyorum. Teşekkürler,

• @waterman Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Eşim çifte vatandaşlığı var. Amerikan vatandaşlığını sonradan aldı. Biz türkiyede evlendiğimiz zaman diğer vatandaşlığıyla nikah kıyılmıştı. Eşimin abd vatandaşlığı var. Yani sorum şu şekilde bebeğimiz doğduktan sonra eşimle direk abd ankara konsolosluğa gidip pasaport çıkarttırabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asa yorumum DV kategorisi için geçerli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek o zaman yapabileceğiniz bir şey yok, DV için kural bu ne yazık ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aycadan ilk olarak size DS5535 formu gelmediyse doldurmanıza gerek yok. eksik evrakları tamamlayıp gönderdiğinizde, konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak belirttikleri süre zarfında vizeniz basılır.

• @gucarslan Teşekkür ederim👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |