Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Minoshka-Feliçita Bnaka hesap dökümü gösterdiniz mi ?

Bankaya gidip vize için 6 aylık imza sirkülü hesap dökümü istiyorum demeniz lazım . sonra onu mali evrak olarak eklemeniz lazım. kişi başı 10000 CAD göstermenizde fayda var. fakat sizin durumunuz biraz komplike hale gelmiş.

• @emrsvt evet 6 aylık banka dökümü hesamında 10.000 dan fazla para vardı onlarda daha coktu çünkü otel han sahibi ve anlık yatırılan para değildı şirket hesaplarıda verıldı …hesap dökümümüz harakatlıydı … ıstanbulda ikiz 4 yaşinda çocukları var onlara basvuru yapmamıştık .buna rağmen geri gelıcagınıza ınanmıyoruz malı fokum aıle bağı falan diye gelmıs vallah hec bır şey anlamadık

• Merhaba benim Amerika Work and Travel vizem vardı, Avusturya'da Erasmus için vize almıştım ve şimdi Kanada'da merkezli bir şirkette çalışıyorum, Kanada'ya davet ettiler ticari vizeye başvurdum, davet mektubunu da yükledim. 3 Mayısta parmak izi verdim ve 20 Haziran'da Kanada'da olmam lazım sizce yetişebilir miyim?
    Teşekkürler!

• @kutuka Ticari vize başbaşka bir konu, ben turist vizesine başvurdum onunla ilgili bilgi verebilirim.

• @Minoshka-Feliçita Çok üzüldüm red almanıza, geçmiş olsun, umarım bir yol bulabilirsiniz. Tapu ve kredi kartı limitinden ziyade, hesabınızda var olan yüksek tutarlı nakit önemli olabilir mi? Yada maaş hesabı gibi aktif para yatan, biriken bir hesap olması.
    Ne kadar süre kalacaksanız, o kadar ay sizin konaklama ve geçim maliyetini nakit görmek istiyorlar diye biliyorum. Hatta kişi sayısına göre bu rakam artıyormuş.
    Siz hesabınızda kaç kişi için ne kadar göstermiştiniz? Belki ona takılmışlardır

• @emrsvt emre bey selamlar bizde kanada vizesine başvuruda bulunucaz amerika vizemiz var giriş çıkışlarımız mevcut merak ettiğim niyet mektubu için ne yazdınız turistik gezi amacınızı nasıl belirttiniz

• Arkadaşlar, yaklaşık 3 ay önce Kanada turist vizesine başvurdum. Halen bir sonuç gelmedi, bu durum normal mi sizce?

• Herkese iyi forumlar.
    Benim de merak ettiğim bir konu bu.
    Turist vize başvuruları ortalama kaç günde sonuçlanıyor?
    Not: Depremzede isek galiba daha hızlı oluyormuş.

• @esslck

Merhaba ;

Özel birşey yazmadım. internetten sıradan bir niyet mektubu bulup kendi bilgilerimle düzenledim. niyet mektubu içerisinde gidiş dönüş tarihleri nereleri ziyaret etmek istediğimi, hesap dökümlerinde toplam gösterdiğim paraları açıkça belirttim.

• @emrsvt teşekkür ederim

• Arkadaşlar selam kanada vize başvurum az önce onaylandı! Umarım bekleyen herkes hızlıca sonuç alır parmak izimi 4 mayısta vermiştim ve CAN+'a dahil olabilecek aktif amerikan vizem bulunuyordu. Sizlere sorum pasaportumun teslimi için tekrar VFS'e gitmem mi gerekiyor bu kısmı anlayamadım. Mektupta istenen şartlar şu şekilde.

Passport requirements
    • Please provide your passport or travel document, with a copy of this letter.
    • There must be at least one blank page in your passport.
    • Your passport must be valid for the duration of your expected length of stay in Canada.
    • Please note that we cannot issue a visa beyond the expiry date on the passport.
    Your passport must be received by Immigration, Refugees and Citizenship Canada within
    30 days from the date of this letter. Failure to do so could result in the refusal of your application.
    Please ensure that a copy of this letter is included with your passport.
    To find out where to send your passport, visit our website:
    Thank you for the interest you have shown in Canada.

• @About-You Merhaba ;

• size gelen mektupların çıktılarını alın.

• Başvuruyu sadece kendiniz yapmış iseniz mektup ve pasaportunuz ile VFS ye gidip ( randevu almanıza gerek yok ) " pasaport teslimi için geldim" deyip direk canada bölümüne geçiş yapın.

• Eğer aile başvurusu ise , diğer katılımcıların pasaportlarını da siz teslim edecekseniz " yetkilendirme yazısı" imzalatmanız gerekiyor. Bu yetkilendirme yazısı mektup ve pasaportlar ile aynı şekilde VFS ye gidin.

bunun için (https://visa.vfsglobal.com/tur/en/can/passport-submission ) kısmını okuyun.
    Bu bölümde "A duly filled out VFS Global Consent Form. Please ensure the authorized representative sections are completed." formu doldurmanız gerekiyor. Eğer diğer aile üyeleri de bizzat teslim de orada bulunacaklar ise bu formu doldurmaya gerek yok.

• Eğer aile başvurusu ise ve biyometri vermeyen birey var ise ( çocuğunuz ) yanınızda nakit 198 TL para bulundurun. o anda parayı nakit tahsil ediyorlar.

Daha sonra pasaportunuz Ankaraya gidecek ve Konsoloslukta pasaportlarınız basılacak. Bu bir süreç sürecin adımlarını aşğıdaki paylaştığım linkten takip edebilirsiniz. Sizin başvurunuz onaylandığı için siz zaten şu anda 4. adımı tamamlamışsınız. ( bu link sadece size e-mail ile gelen bildirimlerin ne anlama geldiğini içeriyor. Başvurunuz hangi aşamada olduğunu öğrenmek için vfs glolabalin sitesinden takip etmeniz gerekiyor. )

Gelen e-maillerin ne anlama geldiğini anlatan yazı : https://www.am22tech.com/ca/vfs-message-meaning/

Pasaport tesliminden sonra Başvurunuz güncel durumunu takip edebileceğiniz link :

https://www.vfsglobal.ca/IRCC-GPTWave1/Track/Index?q=shSA0YnE4pLF9Xzwon/x/CQ1P0LBKn66dLdNUfueK+wgQK15FNs3yVpXjESPsPIkYqDL56on8vfAnBfe7K1ejg==

• @emrsvt Cok tesekkur ederim hocam 🙏

• Merhaba arkadaşlar,

Kanada vizesine başvurmak istiyorum ancak hangi vizeye başvursam konusunda kararsız kaldım. Niyetim Vancouver'a gidip 2 ay civarı orada kalıp orada yaşayıp yaşayamadığımı görmek. Eğer yaşayabileceğime kanaat getirirsem Türkiye'ye dönüp işten istifa edip, kirada olduğum evi kapatıp oraya yerleşmek hedefindeyim. Bu süreçte tekrar vizeye başvurabilirim sakıncası yok.

Mevcut Amerika turist vizem ve 5 yıllık C1 çalışma vizem var. İş dolayısıyla Amerika ve Kanada'ya birçok kez giriş yaptım. Kanada'ya girişlerim yasal yoldan vizesiz olarak gerçekleşti. Bir çok tarihleri bitmiş schengen vizem mevcut. Hem iş dolayısıyla, hem turist olarak dünyanın farklı bölgelerinden bir çok ülkeye giriş çıkış yaptım. Maddi olarak da bu seyahatimi karşılayabilecek durumdayım.

Turist vizesine başvurup niyetimi açıkça yazsam çok abuk mu kaçar? Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐ Yasaklı

Study Permit ne kadar sürede çıkıyor bu aralar acaba bilgisi olan acaba?.

• @fikide Turist vizesine başvurmanız gerekiyor. Belirttiğiniz bilgilere göre güçlü bir dosyanız olacaktır.

• @fikide Niyetinizi hiçbir zaman açıkca yazmanızı tavsiye etmem. Turist vizesi ise turistik amaçlı, öğrenim vizesi ise de öğrenim amaçlı gidip döneceğinizi belirten standart bir niyet mektubu, geçmiş schengen vizeleriniz ve seyahat geçmişinizle birlikte bence vize almanıza fazlasıyla yeterli olacaktır. Memur geri döneceğinizi yazdığınızı görmek isteyecektir. Vize konusunda bendeki izlenim bu yönde. Başarılar.

• @fikide evet @loremipsum un dediği kısmı atlamışım. kesinlikle hangi vizeye başvuruyorsanız ona uygun bir niyet mektubu yazmalısınız.

• Süreler ile ilgili merak eden arkadaşların bilgisi olması amacı ile basitçe tarihleri yazıyorum.

Aktif amerikan vizem olduğu için CAN + programından yararlandırmış olabilirim.

06.05.2023 vize başvurusu yapıldı
    09.05.2023 VFS de biyometri verildi.
    17.05.2023 vize onayı geldi.
    18.05.2023 Pasaport VFS ye teslim edildi.
    23.05.2023 Pasaport Büyükelçiliğie ulaştı.
    01.06.2023 Vizeler Basılıp VFS ye gönderildi.

• @emrsvt @loremipsum Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. O zaman hazırlığını yaptığım gibi turist vizesi ile devam ediyorum.

Benzer Başlıklar

• 10
  • 4
  • 87
  • 35
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |