Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ekiin dedigim o zaten,kendinizi garantiye almiyorsunuz.
    Herkes ekstra belge yolladiginda isler yavasliyor. Bunu da soylediler zaten 🙂

• 21 Martta belgeleri ptt'ye verdim. 24 Martta application recieved'e döndü. Bugün ayın 29u hala aynı şekilde duruyor. Gerekli belgeler dışında hiçbir şey göndermedim. Acaba bir sıkıntı mı olmuştur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Kabadayi telaş edecek bir şey yok, sorun olsa mail alırsınız.
    yoğunluktan dolayı bu bekleyiş.. en geç önümüzdeki haftabaşına kadar haber alırsınız.

• Merhaba, ben DV2023 kazananlarındanım. 2021 Mayıs ayında eşimle 10 yıllık turist vizemiz bitti. Öncesinde Amerika’ya giriş yaptık ve 1 buçuk ay kaldık. Şu an mülakat öncesi yeniden turist vizesi başvurusu yapsam talihli olduğum için vizeyi yenileme ihtimalim olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bernat merhaba. ben de aynı durumdayken, mülakatsiz vize yenileme başvurumu mali yıl bittikten sonra (30 eylül sonrası) yapmış ve vizemi sorunsuz yenilemiştir.

normalde sorunsuz bir şekilde yenilenmesi gerek, çünkü siz göçmenlik süreç başvurunuzu (DS260 doldurmak) USCIS'e yapmıyorsunuz ama; tavsiyem eğer elzem değilse bu başvuruyu 30 eylül sonrası yapmanız.

• @gucarslan anlıyorum, çok teşekkürler cevap verdiğiniz için.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Merhaba herkese.Burada yeniyim.
    Eski pasaportumdaki B1/B2 ABD vizem eylül 2023te bittiği için yeni pasaportumu ABD istanbul konsolosluğuna posta ile gönderdim.CEAC sisteminde 5 Nisan tarihinde approved olduğunu gördüm.Bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim approved olması vizemin onaylandığı anlamına mı geliyor?Halen issued yazmıyor.Bir de 5 nisandan beri pasaportumun halen gelmemesi normal mi?Çünkü kurye ile şirket adresime teslim edilmesini seçmiştim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megadeth merhaba. vizeniz approved olduysa sorun yoktur, gecikmenin sebebi de tamamen konsolosluk yoğunluğundandır. postalandığında sms alacaksınız..

• @gucarslan teşekkür ederim bilgi için.

• Merhaba herkese tekrar.Ben posta yoluyle 27 mart tarihinde eski ve yeni pasaportumu ABD konsolsluğuna göndermiştim.5Nisan tarihinde CEAC sisteminde approved oldu. Ve dün Issued durumuna geçti ve PTT'den mesaj geldi.Bugün de eski ve yeni pasaportum teslim edildi ve 10 yıllık yeni ABD vizemi aldım.Eski pasaportumdaki ABD vizeme(bitiş tarihi eylül 2023 idi) ''cancelled without prejuidice'' kaşesi basmışlar.Herkese kolaylıklar dilerim.

• Merhaba 28 Nisanda Pasaportumu gönderdim. 5 Mayısta REFUSED durumunu gözlemledim. 8 Mayısta mail geldi ve yüzyüze görüşme için randevu oluşturmam istendi.

• ⭐⭐⭐

@aey şu sıralar çoğu kişi için bu oluyor, bence sizlik bi durum degil

• İnşallah öyledir, mülakat için de pasaport hariç evrak istememişler
    Turuncu kağıt göndermişler Vize görüşmesinden muaf olarak başvuru yapma hakkından yararlanamazsınız lütfen randevu alın yazıyor.

• @waterman bunun bir sebebi var mı bildiğiniz? ben de başvuracaktım ama biraz daha mı beklesem dönemsel bir şey midir sizce

• bir de henüz bitmemiş bir vizeyi yenilemek için başvurmak ile bitmiş bir vizeyi yenilemeyi talep etmek arasında konsolosluğun bakış açısını etkileyen bir fark olur mu? benim vizem ekim ayında bitecek şimdiden mi başvurmak daha iyi olur yoksa vize bitince mi diye düşünüyorum. henüz vizem varken başvurursam "zaten şu an vizesi var göçmek istese kalkar giderdi, demekki niyeti dönmemek değil" gibi bir iyi niyet göstergesi olur mu acaba.

• @n-cavit aynısı bana da oldu, sebebi önceki vizenin karadağdaki abd elçiliğinden alınmış olması diye zannediyorum. Parmak izlerini paylaşmıyorlar çünkü.
    Parmak izi verdim, vizeyi aldım çıktım gibi bir durum oldu işimle alakalı 1 2 sorudan sonra(c1d ve b1'e aynı anda başvurdum).

• @n-cavit Ben yakın zamanda yeni pasaportuma basılı yeni ABD vizemikonsolosluğa gitmeden posta yolu ile aldım.Eski pasaportumdaki abd vizem eylül 2023'te bitiyordu.Yani 6-7 ay öncesinden aldım yeni vizemi.

• @charon teşekkür ederim cevabınız için

• @Megadeth teşekkür ederim cevabınız için, ben de bugün başvurdum bakalım göndereceğim evraklarımı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |