Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün itibari ile deneme amaçlı Amazon Flex Delivery sistemine dağıtıcı olarak başvuru yapmış bulunmaktayım ve şuan background check aşamasında. Tahminim yarın tamamlanmış olur. Hafta sonu ilk denemeyi yapmayı planlıyorum. (İptal - Maalesef yakın zamanda yapamayacağım - fakat gelen teklifleri bilgi olması açısından arasıra bu mesaj üzerinden ekleyeceğim ).
    Bölge : Charlotte, NC

Kısaca “Amazon Flex Delivery” nedir?
    Belirli çalışma saati blokları arasında kendi uygunluğunuza göre seçmekle, Amazon depolarından ürün paketlerini alarak müşteri adreslerine bıraktığınız bir sistemdir. Kazanç $18 - $25 arası olmakla birlikte hızlı davrandığınızda, saatlik kazancınızın $50’ları gördüğü internet üzerinde yorumlanmakta.

Tüm adımlar Amazon Flex uygulaması üzerinden yönetilmekte ve insan iletişimi minimum düzeydedir. Uber, Lyft, Doordash vb insan iletişimi gerektiren iş dallarını tercih etmeyenler için alternatif bir kazanç kaynağı olabilir.

Kabul sonrası çıkan teklifleri aşağıda görebilirsiniz

alt text
    alt text

• Yakın takipteyim .
    şimdiden başarılar. 👍

• Bol kazanclar dilerim. Bende takipteyim. Yapmaya baslasinca kisaca anlatirsaniz cok mutlu edersiniz. Bende cok duydum bunu ama nasil isliyor hic bilmiyorum.

• youtube da amazon flex yapan bir türk arkadaş var 1 adet videosu var izleyebilirsiniz çok güzel anlatmış.

• Bol kazançlar. Benimde merak ettiğim bir konuydu. Yukarıdaki videoyu izlemiştim ancak türk youtuberlardan başka videolar bulamamıştım. Kolay gelsin.

• Allah kolaylık, bol kazanç versin bize de nasip olur inşallah gidip yapmak 😊

• Hocam hangi bölgedeydiniz acaba? Merakla bekliyoruz kazanç durumunuzu.Çıkarsa inşallah ilk dönemlerde bizde bu tarz işler yaparak masraflarımızı karşılama düşüncesindeyiz.Zorlukları kolaylıkları vs. açıklayıcı bilgiler paylaşırsanız seviniriz.

Hayırlı kazançlar olsun.

• Hayırlı olsun.

• Houston bölgesine bakmıştım geçenlerde. Ama ihtiyaç yoktu sanırım. Ihtiyaç olan bölgelerde yapılabiliyor. Bol kazançlar. Tecrübelerinizin devamını bekliyoruz.

• Yasaklı

Bunu TR de yapma imkanı var mı dersniz? Gidene kadar güzel bir para biriktirme yöntemi olur bizler için. 🙂

• Yasaklı

FreeWoRLD ayrıca hayırlı olsun bol kazançlar. 🙂

• @freeworld Hangi eyalette o dediginiz saatlik ucretler kazaniliyormus acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Amazon'un kendisi o sekilde belirtmis sayin @Zeki-Inci

An itibariyle 50 sehirde yapilabiliyor bu is, fakat zamanla yeni sehirler eklemek istiyorlarmis, sehirlerin tam listesine suradan ulasabilirsiniz:

• Yaptığınız işe ve aynı işi yaptığınız eyalete göre ücret değişir. Amazon front-end developer için yıllık brüt 130k artı eksi 20k ödüyor.

• @crazycells Tesekkurler her sorumuzla ilgilendiginiz icin.

• ⭐⭐⭐

Kabul sonrası çıkan ilk iş tekliflerini fikir vermesi açısından ilk mesaja ekledim.

• Bende yaklasik bir aydir falan Indianapolis`de Amazon Flex yapiyorum. Gunde 4 saatlik bir is aliyorum genelde, standart fiyat 72 dolar ama bazi gunlerde driver olmayinca 100 dolara ciktigini da gordum. Genelde depodan paketleri alip bitirmek 3 saat suruyor, fakat evden cikis ve giris saatim hep 4 saat civari oluyor. Aldiginiz kutulari sehrin hangi bolgesine gotureceginiz tamamen sans. Siradaki blok ne ise onu aliyorsunuz. Ben sehrin kuzeyinde oturuyorum. Bu bolgeye alinca 40-70 mil arasi toplam yol yapiyorum. Eger ters taraflara gidersem su ana kadar en fazla 120 mil yaptim. 4 saatlik bir isin mil ortalamasi 80-100 mil gibi dusunulebilir. Kazanc/Mil orani genel olarak iyi. Bu isin guzel yani saati belli, is sonunda alacagini para belli. Kafaniz rahat. Kotu yani ise block almak cok kolay degil, islerin listelendigi saatleri bilmek gerekiyor. Isler listelenince ekranda bazen 1 saniye kalip kapiliyor. O yuzden telefon basinda biraz is beklemeniz gerekiyor. Bu bilgiler Indianapolis icin benim tecrubelerim. Farkli sehirlerde durum degisebilir.

• ⭐⭐⭐

Böyle tekliflerde geliyor bazen. Bu teklifi saatlik olarak aldığımızda $27 oluyor.

Açıkçası Uber, Lyft veya Doordash gibi kazanç yollarında uğraşmak zorunda kaldığınız insanlarla gelen birçok sorunu göğüslemek yerine Amazon Flex ciddi bir alternatif olabilir.

alt text

• Uber/Lyft, Doordash ve Amazon Flex arasinda kendi tecrubelerime gore bir karsilastirma yaparsam:

En kazancli is siralamam : Amazon Flex>Doordash>Lyft (Uber im yok)
    En kolay is siralamam : Lyft > Doordash > Amazon
    Ingilizce gelisimine katkisi en fazla olan : Lyft > Doordash > Amazon (sifira yakin)

Bunlari ornekler ile aciklamam gerekirse mesela bugun 6 saat Lyft yaptim, 93 dolar kazandim ve toplamda 170 mil yol yaptim. Sadece 4 ride yaptim, sicak arabamdan inmek zorunda kalmadim.

Amazonda 4 saatte 72 dolar kazaniyorsunuz. Genelde 20 ile 40 arasinda adrese gidip in-bin yapiyorsunuz. Bu kadar in-bin insani yoruyor. Ortalama yapilan mil 80 mil.

Doordash de saatte 2 yada 3 order teslim ediyorum. Bir order icin genelde 5-6 mil yol yapiyorum. Saati en az 10 dolara geliyor ama Doordash surprizi bol bir is, yuksek meblagli orderlarda yuksel tip alma olasiligi var. Tek seferde aldigim en yuksek tip rekorum 38 dolar 🙂

• Teşekkürler. Çok değerli bilgiler sayın @mehmett

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |