DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, 2015 Green card talihlisi bir arkadaşla az önce görüştüm case number 21binlerde imiş mülakatta tarih almada sıkıntı olmamış bizde mülakatta tarih almada o dönem hiç sıkıntı yoktu dedi. Umarım tüm case numberlar kotaya takılmadan mülakat tarihi alabilir

• ⭐⭐⭐

@Gamer Merhaba, tebrikler. Imzanizda ifade ettiginiz 2023'u 2024 yapmalisiniz eger 2024 talihlisiyseniz (:.

• ⭐⭐

@lumos DS260 gönderdiği tarihe bak 😊 23 talihlisi

• Merhabalar. Evlilik konusu ile ilgili bir sorum olacak. Evlenme ile ilgili başlığı okudum ancak çelişkili bazı cevaplar gördüğüm için kafam karıştı. Şimdiden teşekkür ederim.

DV-2024 talihlisi oldum. Erkek arkadaşım ile evlenerek birlikte gitmek istiyoruz. Dün gece buradan aldığım tavsiyeler doğrultusunda sadece kendi adıma DS-260 formunu doldurarak gönderdim. Bundan sonraki aşamada evlilik yapıp mülakata birlikte gidecekmiş gibi hazırlık yaparak bekleyeceğiz. Asıl sorum şu, Forumda gördüğüm bir mesajda şu yazıyordu:
    "Evlenir evlenmez esinizin DS-260 formunu 'add applicant' olarak sisteme ekyeceksiniz.
    Mulakat aldiginizda konsolosluga evliliginizi belgesini de ekleyerek kendi formunuzu actirmak ve guncelleme yapmak istediginizi belirtmek uzere mail atacaksiz."
    Bu önerilen yöntem doğru mudur acaba? Mülakat tarihi henüz gelmemişken add applicant yapmak başvuru sırasını sıkıntıya sokar mı? Yoksa evlenince add applicant yapıp eşimi eklesem, mülakat tarihi alınca da kendi formumu güncellesem tamam mıdır?

Bir de bu konudan bağımsız fikrinize danışmak istediğim başka bir sorum daha var. Forumda gördüğüm kadarıyla banka hesabında bulunacak paranın kazanan kişinin hesabında durması gerektiği belirtilmiş. Örneğin 30 bin dolar para, çekilişi kazanan kişinin hesabında dursun ve diğer kişide 0 dolar olsun, sizce bunda bir sorun olur mu? Yoksa parayı 15-15 bölerek iki kişinin hesabına ayrı ayrı mı koymalıyız? Ne tavsiye edersiniz? Bir de geriye dönük kaç aylık banka hesap dökümü istiyorlar acaba? Mülakattan kaç ay önce hesapta para bulundurmalıyız bunu öğrenmeye çalışıyorum.

Ayrıca burada kazanan insanlara yol gösterip yardım eden, belirsizliklerine çare olan herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

• Arkadaşlar herkese merhaba

Benim kafama takılan ve tedirgin olduğum önemli bir soru var.

Şimdi ben 16 yaş sonrası hem yurtdışında hem Türkiye'de yaşadım, Yurtdışındaki adresleri zaten ingilizce gireceğiz (Alley - Street gibi)

Ben youtube'dan değişik kanallara istinaden, kayıt formundaki adresi Türkçe girdim, (sokak - mahalle gibi)

Şimdi SD-260 formunda sıkıntı olmaması için Türkiye'deki adresleri nasıl girmemiz daha sağlıklı. Türkçe mi ingilizce mi?

Bir de üniversite ve adreslerinde de bu geçerli mi?

• ⭐⭐

@Detroit2222 O yıllarda 28-29 -30 binler gitti zaten , pandemi ve sonrası tüm süreç maalesef bozuldu ve bu hale geldi

• Kendimde sağlıkçı yım, geçen hafta dsö covidi küresel salgın listesinden çıkardı inşallah tekrar eskiye döner

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Formentor öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

o numaraları yazabilirsiniz, zaten onlar size ne vize verdiklerini sizden iyi biliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asper merhaba,

Mülakat tarihi henüz gelmemişken add applicant yapmak başvuru sırasını sıkıntıya sokar mı? Yoksa evlenince add applicant yapıp eşimi eklesem, mülakat tarihi alınca da kendi formumu güncellesem tamam mıdır?

sokmaz. bu şekilde yapabilirsiniz.

ayrıca evli kişilerin hesaplarında paranın kimin hesabında olduğunun önemi yok. tek kişide de olabilir, eşlerin her ikisinde de.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@asper merhaba,

Mülakat tarihi henüz gelmemişken add applicant yapmak başvuru sırasını sıkıntıya sokar mı? Yoksa evlenince add applicant yapıp eşimi eklesem, mülakat tarihi alınca da kendi formumu güncellesem tamam mıdır?

sokmaz. bu şekilde yapabilirsiniz.

ayrıca evli kişilerin hesaplarında paranın kimin hesabında olduğunun önemi yok. tek kişide de olabilir, eşlerin her ikisinde de.

benim de kız arkadaşıma cikti, kendisinin Turkiye'de bir banka hesabi da yok ve son 1 bucuk senedir kendi banka hesabini da hiç kullanmadı. Biz evlendikten sonra mülakatta bize sıra gelir ise (çünkü numaramiz maalesef cok büyük) benim bireysel hesabımın hesap dokumunu belgelere eklesek bir sorun olur mu? Yoksa hesabıma esimi de ekletip ortak hesap mi yapmaliyim bunun icin.

icimde neden esinin bireysel hesabini getirdin, bu banka hesabi senin adına degil derler diye bir korku var...

• Arkadaslar herkese hayirli olsun. Resmen zamanda yolculuk yaptim. Ciktigini ogrendigim an geldi gozumun onune ve heyecaninizi o kadar yakindan hissettim ki. Umarim dilediginiz hayata bir an once kavusursunuz.

• İyi günler, çekilişte çıkan herkese hayırlı olmasını dilerim. DS260 formuna telefon numarası girerken başa ne getireceğiz, +90 yazdım kabul etmedi. Bir de şirket ve okul isimlerini Türkçe ( …. sanayi ve ticaret anonim şirketi yada ….. meslek lisesi gibi) olarak mı girilecek?

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Gamer eger formları submit ettiyseniz yapmanız gereken sadece bültende aktif olan numaranız için mülakat beklemek.

sorunuzla ilgili cevaba da bu iletide kolayca ulaşabilirsiniz. aklınızda takılan farklı bir nokta var bu mesajı alıntılayıp cevaplayıp yanıtlanmasını bekleyin lütfen.

Hocam, submit ettiğimi düşünüyorum. Aşağıdaki uyarı submit ettiğimi gösteriyor mu sizce? Bir de Confirmation No da verildi bunun akabinde.

Thank You
    Your Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260) was sent to the Kentucky Consular Center (KCC) for review.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   G Gamer 

• @lumos İmzada nedense 2023 girmişim, uyarınızla imzayı düzenledim. Çok sağolun.

• ⭐⭐

@darkhidden şu an resmi evli misiniz? Ukraynalılar başka bir yerde mülakata giriyor olabilir. ve case numaranız orda mülakat alabilir. @gucarslan daha doğrusunu yazacaktır.

• ⭐⭐⭐

@Gamer Rica ederim, DS-260’ın tarihi de eğer bugün gönderdiyseniz 2023 olacak ☺🙃.

• ⭐⭐⭐

@hdemircanusa Hayır 2024 talihlisi ve düzeltti, sanırım siz kaçırdınız bir detayı.

• Bu ileti silindi!

• 2024 çekilişini kazananlardan biriyim. Bu seneki kazananlar için açılan bir telegram grubu var mıdır? Seçildiğim sayfanın ekran görüntüsünü sizlerle paylasabilirim. Simdiden teşekkür ederim

• @selamibasaran evli degiliz ancak evlenmek icin gerekli dokuman toplama surecine girecegiz DV-260 submit ettikten sonra. DV-260'da da Ankara yaziyor. Tabii bizim numaramiz hayli yuksek 26bin civarinda, Ukrayna'da savas oldugu icin gorusme olmuyor olma ihtimali yuksek. Belki sira gelmez ise baska bir ulke icin tasima istememiz gerekebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.7k

| | | |