Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Dilek-Önder varolan aşı isimlerini yazar misiniz

• Arkadaşlar 16 Mart'ta başvurmuş birisi 34 günde nasıl Noa2 alıyor. Acil durumdan mı?

• @Berkan-Duru Diphtheria, tetanus, pertussis
    DTP,
    DTaP IPV Measles,
    mumps
    , rubella
    MMR
    Hepatitis A
    Hepatitis B
    MenACWY Conjugate Varicella
    COVID-19

• @Dilek-Önder teşekkürler

• @Dilek-Önder çok teşekkürler. bunların hepsi için aşı kartınız var mıydı? yoksa antikor testi mi sundunuz bazıları için? çocukluk aşılarımın kartını bulamıyorum da o yüzden sordum.

• Merhaba;

K-1 vizesine başvurdum, sırada konsolosluk aşamaları olacak. Ancak yönergelerde askerlik durum belgesi isteniyor, USCIS'i beklerken tecilim bitti. Şu an yoklama kaçağı durumundayım.
    Aslında diversity visa konusunda bir çok yoklama kaçağı var, ve sayın @gucarslan 'ın cevapları var. Ancak K1'de bu konu hakkında konuşulduğunu göremedim. Askerlik haricinde bütün gerekleri karşılıyorum ve USCIS'ten onay aldım. Bu belgenin önemi nedir? Korkum askerlik eksik olduğu için olumsuz yanıt almam, kağıtta da (uzak tarih)'e kadar askerlik ile ilişiği yoktur veya hizmetini tamamlamıştır yazmasının istenilmesi.

Düşündüğüm çözüm yolu yoklamanın zamanlamasını ayarlayıp atıyorum Temmuz ayındaki vize görüşmesinde Ağustos ayına kadar askerlik ile ilişiği yoktur yazan bir kağıt sunmam. Bunda da bunun yakın tarih olacağı için sorun teşkil etmesinden veya başka aksilikler çıkıp bakaya durumuna düşmekten korkuyorum; bunun onların gözünde "suç" teşkil edeceğini düşünüp yine panikliyorum.
    Sorum şu; benzer durumda olup vize almış insanları tanıyan var mıdır? Artık askere gitmek gibi bir lüksüm yok (aslında hiç olmadı, en erken tarihte askere gitsem Eylül'de dönerdim) çünkü vize ve askerlik çakışıyor, askere gidersem randevu için ayrılan zaman aralığını aşabilirim. Yanlış hatırlamıyorsam I-129F'nin konsolosluğa ulaştıktan sonra süresi var.

Şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

• Bu ileti silindi!

• @bambi_10 asi kartimda vardi antikor testinde pozitif olanlarda birlikte goturdum ben biraz titizdim o yuzden bu cabaya girdim yoksa antikor test ucretleri daha pahali orda karma asi yapiyorlar o yuzden strese girmenize degmez bence

• NO1 onaylandıktan sonra evrağın Türkiye'ye gelmesi yaklaşık 2 ay sürüyordu o hala devam ediyor mu? yoksa elektronik ortama geçildi mi?

• @Dilek-Önder çok teşekkür ederim

• merhaba, foruma yeni katıldım, nişanlım ile 1 eylülde nişanlılık vizesine başvurduk, I-129F processing sayfasına girip baktım mart dosyalarına bakıyorlar görünüyor hala, buna göre hesaplarsak aşağı yukarı 6 aya noa 2 onayı alabilir miyim? bir de noa2 den sonra dosyanın ankaraya ulaşma süresi ne kadar tahmini? şimdiden teşekkürler

• @edanurhk Noa2 icin 1 yılı gozden cikarsaniz iyi olur. sonrasında nvc surecini geçip turkiyede randevu durumuna gelmeniz içinde 2-4 ay arası düşünebilirsiniz.

• @suleo sizin de 14 ay sürmüş ben de öyle tahmin ediyorum, teşekkürler

• @batuhanminik Eksik evrakınız ile ilgili bir gelişme oldu mu acaba? Ne kadar sürede geri dönüş yaptıklarını merak ettim.

• @findiklahmacun merhabalar, geçmişteki hastalıklara dair belgeleri getirin diyorlar ya, daha basit sayılabilecek hastalıkların da belgelerini götürmek gerekir mi? reflü, romatizma ağrısı, ya da viral enfeksiyonlar gibi? bir de 5 aşı hangileriydi ve aynı anda olunca bir yan etki hissettiniz mi?

• @bambi_10 Sanoyorum bahsettiginiz hastaliklar icin herhangi bir evrak goturmenize gerek yok. Ben doktor muayenesinde daha once demir anemisi tedavisi gordugumu, kan takviyesi yapildigini bildirdim fakat benden herhangi bir evrak istemediler. Bildigim kadariyla daha cok ameliyatlar icin ve guncel kullandiginiz ilaclarin hastaliklari icin raporlar istiyorlar. Yine de yanlisim varsa daha iyi bilen birileri duzeltsin. Asi sayisi da kisiden kisiye degisiyor olabilir bana 4 asi yapmislardi. Herhangi bir yan etki gormedim sadece kolumda biraz agri vardi.

• image.jpeg herkese merhaba bu süreçten sonra ne yapmamız gerekiyor henüz bir cevap gelmedi daha?

• selam boşanma belgesini e devletten alıp nişanlım amerikada çevirtmişti başvuru yapmak için o belge hala geçerli olur mu yoksa vize başvurusu yaparken yeniden mi çevirtmeliyiz ?

• Bildiğim kadarıyla yeniden çevirtmeliler gerek yok ama mülakata giderken yeniden götürmemiz gerekiyor diye biliyorum orijinalini..

• @sadık01 orada 4 nisana kadar taraflarindan mesaj almazsaniz belirttikleri adrese mail atin yazmislar. O kisma bakmadiniz mi?... uzerinden cok gecmis. Zaman kaybetmeden inquiry olusturun ucsis hesabınızdan. Daha sonra dosyaniz nvc ye gonderilecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |