DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@kemallacin kardeşiniz için başvurunuzun sonuçlanması yaklaşık 13-15 sene sürüyor. Anneniz içinse vatandaşlıktan sonra 1-2 sene içinde sonuçlanıyor

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY Abi geçen sene sonuçlar açıklandıktan sonra ben ortalıkta görünmeyince bana yazmışsın , yeni görüyorum 😂😂😂 Tarihe bak

B1971904-CCD1-4F88-8EE2-B253AA03F991.jpeg

• Merhaba olurda eğer green card çıkarsa diye bir soru sormak istiyorum.
    Ds 260 formunu her kişi için ayrı ayrı doldurun deniliyor.Fakat talihliye green card cikti bundan ailesi de faydalanacak .Herkese ayrı ayrı bir case numarası veriliyor
    Bilgilendirebilir misiniz?

• Merhaba. Ben geçen yıl pasaport almıştım sonra da evlendim. Başvuru yaparken pasaport bilgilerime eski soyadımı yazdım. Başvuru isim soyisime de yeni soyadımı yazdım. Eğer green card çıkarsa pasaportta eski soyadım olduğu için değiştirmem gerekir mi?

• @Emre-Kurtulmuş Çok çok uzun bir süreymiş kardeşim için, bunun yerine annem için greencard'a başvurup onun da dahil olacağı şekilde gelmeleri daha kolay olur

• Tekrar merhabalar herkese,
    Pasaportum henüz yok Ds260 hemen doldurun ve pasaportu aldığınız da görüşmeye yakın güncelleyin deniliyor. Ancak bu eksiklikten ücret ödenir mi? Ve hala vize görüşmesine sırası gelmeyen insanlar var. Pasaportsuz ds260 formu doldurup giden var mı?

• @melihguney Bu yıl forumda gördüğüm en güzel dileklerden birisi. İnşallah hepimizin için hayırlısı olur

• Arkadaşlar devlet memurluğundan istifa edip gidecek olan var mı?

• 3 gün kalmış. Yüce rabbimmmm bize DV2024 Sohbet Odasından DV2024 Mülakat Deneyimleri Odasına geçmeyi nasip etsin 🙏🎉

• ⭐⭐⭐

Herkese şimdiden başarılar diliyorum bu yıl süreci biraz daha geriden izlemeye karar verdim, talihli olursam haber veririm herkese bol şans dilerim umarım herkesin hayatta istediği herşey gerçekleşir. 🙂

• Benim olur da kazanırsam mülakat esnasında problem yaşayabilir miyim diye halâ aklıma takılan bir sorum var. Liseden mezun olduktan sonra diplomamı almamıştım. Sonrasında lisem (Özel Lise) kapandı ve greencard durumu olunca diploma konusunda ne yapacağım bilemedim. Daha öncesinde forumda sormuştum ama yine de belki bir hatamız olmuş olabilir diye tekrar sormak istiyorum. Lisemin aynı yerinde, aynı yönetim ile açmış olduğu kursu arayıp durumu görüştüm, kendileri diplomamı bulamadıklarını ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile görüşüp oradan ilgili belgeyi alabileceğimi söylediler. İlçe milli eğitim müdürlüğü ile yapmış görüşmede ise aldığım bilgi e devlet üzerinden alabildiğimiz mezuniyet belgesini tarafıma verecekleri yönde oldu. Bu mezuniyet belgesini mülakat esnasında lise diploması niteliğinde sunabilir miyim? Bir de lisem kapandığı için yine de DS260'da aynı yerde olan kursun adresini yazmayı planlıyorum, bu bir problem yaratmaz değil mi?

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş o zaman bu dosya taşıma işi de çok riskli vizen yoksa yan yatar suya batarsın resmen... garipmiş Zimbabwe amerikan büyükelçiliğinden mail aldım diyelim 2 gün sonra da çağırır o zaman bunlar...ışınlanma daha icat edilmedi derim artık cevap olarak yapacak birşey yok:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kemallacin mülakata giderken mahkeme evrakları haricinde her evrağı e devletten alıyoruz senin mezuniyetin 2008 sonrası ise aşağıda ki linkten çıktısını alırsın çünkü karekod olduğu için resmi evraktır. Ayrıca diplomalar arşivde olur. Sen onlara arşiv kayıtları yerinde durmuyor mu diye sorarsın. Eğer arşiv ile ilgili olarak bir sonuç çıkmaz ise ankara konsolosluğuna diye bir üst yazı ile durumu anlatan dilekçe alırsın. Diploma yerine e devletten alına mezuniyet belgesi verilmiştir şeklinde ozaman hiçbir sorun çıkmaz. Okuldan üst yazı dilekçeyi alırken imza kaşe yaptırırsın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selimix istifa etmek yerine herkes ücretsiz izin alıp gidiyorlar. Eğer hoşlarına giderse ozaman istifa ediyorlar bence sende aynı yolu seçebilirsin. Konsoloslukların sistemleri noter sistemlerine bağlı yani noter üzerinden istifanı gönderirsin.

• ⭐⭐

@kemallacin benim de lise diplomam kayıp o zamanlarda yenisini vermiyorlardı bana milli eğitim bakanlığı onaylı aynı şekilde diploma bilgileri olan bir kağıt vermişlerdi hala onu tutuyorum

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim ücretsiz izini biliyordum ama konsolosluktan istifa edildiğini bilmiyordum saolun

• Herkese iyi günler iyi öğlenler 3 gün kaldı bile daha dün gibi burada ramazandan önce muhabbetini yapıyorduk hakikaten geçiyor zaman 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selimix yada buradan giderken tüm herşey için birisine vekalet verirken de ona istifa mektubunu da teslim edersin. Hangisi senin kolayına gelirse.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berolika eskiden bu resimden doldururlardı. Orada da aynı şekilde koğuştaki kişinin izinden gelme tarihi bayram seyran gibi tarihler takip edilirdi

03e41e363ec84c4281b87224077e4325.jpg

• ⭐⭐

@kemallacin inşallah allah ne ara geldik amerikaya da bir sene geçti demeyi nasib eder en kısa zamanda:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

186

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |