Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Furkan-Aydın Emre Bey deneysel sıvıyı zorla tatbik ettirecek birisi olmadığımı düşündüğünü söyleyip konuyu tatlıya bağlamış siz de mevzuyu bir adım öteye taşımışsınız. Evet, aynı şeyi ben de düşündüğümden mümkün oldukça seçici davranmaya çalışıyorum ve alışverişimi çoğunlukla paketli ürünlerden yapıyorum veya bilindik yerleri tercih ediyorum. Alışverişi bir kenara bırakın kimi yaşam formlarına temas bile edilmiyor artık, tebrikler...

• @tubytube hayır yakışıksız olan birşey yok.
    Sağlık raporunu veren kim? Unganlar.
    Kuralları koyan kim? Unganlar ve ABD.

Google mi? Değil.

Olay gayet basit. Nesi yakışıksız, nesi sıkıntılı onu anlamadım?

Sizin covidle alakalı düşünceleriniz unganları ve abd'yi ilgilendirmiyor. Eğer ki başka ülkeye göçmek istiyorsanız o ülkenin yasalarına uymak zorundasınız.

• @charon Aman tanrım, inanılır gibi olmayan bir yazım tarzı bu ve maalesef Green Card forumunda da görülünce dehşete düşürüyor. Ben de kurallara uymak adına eğer ki deneysel sıvıyı kabul etmiyorsak ABD'nin resmi olarak kabul edebileceği şeyleri yazdım. Aksini arzu etmiyorum, göçmen olarak gidip yasalara uymamak veya oradaki hayatı saygın kılan düzenlemelere karşı gelmek mide bulandıran bir küstahlık olurdu...

• @tubytube ABD'nin resmi olarak kabul edebileceği
    EDEBİLECEĞİ, ETTİĞİ anlamına gelmemekte.
    bu konudaki yönetmelik gayet basit ve açık.

hayir basit şeyleri gayet net anlatiyoruz, bu kafayla nasıl hayatta kaldınız onu anlamadım ben.

insanların yazım tarzından ziyade(ki yazım tarzımda bir sıkıntı yok), size ne anlatmak istediğine odaklanın derim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tubytube, içinde söyledi: Saglik kontrolu asilar

@charon Aman tanrım, inanılır gibi olmayan bir yazım tarzı bu ve maalesef Green Card forumunda da görülünce dehşete düşürüyor. Ben de kurallara uymak adına eğer ki deneysel sıvıyı kabul etmiyorsak ABD'nin resmi olarak kabul edebileceği şeyleri yazdım. Aksini arzu etmiyorum, göçmen olarak gidip yasalara uymamak veya oradaki hayatı saygın kılan düzenlemelere karşı gelmek mide bulandıran bir küstahlık olurdu...

Herkesin "aşı" olarak adlandırdığı bir şeyi ısrarla "deneysel sıvı" olarak ifade ediyorsunuz. Bu üslubunuzun alt metninde bizim gibi aşı olanlara geri zekalı demiş oluyorsunuz. O nedenle anlamsız sorularınıza karşı insanların asabi yanıtlar vermesi normal.

Sizi ikna etmek gibi bir vazifem yok ama bir sağlıkçı olarak bu konuda her zaman yazdıklarımı yazayım. Bir şey yüz milyonlarca (belki milyar) insana uygulanmışsa artık "deneysel" olmaktan çıkmıştır. İstediğiniz komplo teorisine inanabilirsiniz, ama 1 ml'lik bir sıvıyla size büyük zararlar verebileceğine inandığınız bir üst akıl varsa eğer neden bunu size aşı gibi şüphe çekecek bir yolla vermeye çalışsın? 1 ml'lik sıvıya bunu sığdırabilen bir teknoloji varsa başka her şeye de çok kolay sığdırabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tubytube, içinde söyledi: Saglik kontrolu asilar

@charon Aman tanrım, inanılır gibi olmayan bir yazım tarzı bu ve maalesef Green Card forumunda da görülünce dehşete düşürüyor. Ben de kurallara uymak adına eğer ki deneysel sıvıyı kabul etmiyorsak ABD'nin resmi olarak kabul edebileceği şeyleri yazdım. Aksini arzu etmiyorum, göçmen olarak gidip yasalara uymamak veya oradaki hayatı saygın kılan düzenlemelere karşı gelmek mide bulandıran bir küstahlık olurdu...

deneysel sivi dediginiz madde su an dunya uzerinde milyonlarca hatta belki milyarlarca insanin hayatini kurtardi ve hayatin tekrardan normale donmesini sagladi, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐

@tubytube malesef kısaca bulamazsınız o istisnayı...

• ⭐⭐⭐

@tubytube abdnin resmi olarak kabul ettiği bir şey yok bunu anlamanız lazım Tuba hanım, siz DV ile göçmen olarak gitmek istiyorsanız ister deneysel sıvı, ister aşı diyin bu şeyin adına yaptırmak zorundasınız. Kesinlikle yaptırmam diyorsanızda ilk başta ki cümlemi tekrarlıyorum umarım şansınızı bu sene harcamamış olursunuz

• @tubytube Yani bu son okunanları gördükçe hafif gülerek, hafif kızarak " Ya sev , Ya terket " :)) diyesim geliyor. Kime neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz anlamadım.

Ortada bir kural var.

Aşı olmak istemeyişiniz oldukça normal ve insani bir hakkınız. Ama öte yandan Amerikaya giriş için sağlık raporu almalısınız. Sağlık Raporunu Türkiye' de sadece bir kuruluş veriyor ve bu kuruluş " Aşı" şartını hali hazırda zorunluk olarak koşuyor.

Şu durumda elinizde 3 seçenek var ;

1- Kesinlikle aşı olmam diyebilirsiniz ve herkes size saygı duyar. Amerika rüyasından vazgeçersiniz.
    2 - Aşı olmadan şansınızı deneyebilirsiniz ki %100 red alırsınız.
    3- Aşı olup öyle şansınızı denersiniz.

Önceliklerinizi kurallar çerçevesinde belirleyip karar vermeniz gerekiyor.

Bu arada deneysel sıvı falan değil " Aşı"

• Deneysel sıvı tabirini internet bize öğretti, kimseyi aşağılamak gibi bir niyetim yok ki böyle bir şeyden zevk almam. Ne yalan söyleyim abartılı tepkiler düşünmeye sevk ediyor...

Şu yaklaşım doğru; deneysel sıvıya mı taktın daha neler var diyor iseniz kötülükte savaşanların biri de eksik olsun diyeyim artık değil mi? Bir Hatay insanı olarak deneysel sıvıyla ilgili haberlerde Hatay'ın adının geçmesi çok tatsız bence...

Uzatmasak iyi olur, gerekenin yapılması arzusuyla, çünkü sizler de bu karşıtlığı destekleyecek ölçüsüz bir eleştiri yağmuruna tutuyorsunuz benim gibilerini...

• ⭐⭐

@tubytube Novak Djokovic 2022 US Open'ı kaçırmıştı aşı inadı yüzünden. Gerçi şimdi o zorunluluğu esnetme durumları var ama o zaman ikna edememişti ABD'yi.. Çok akıllı sanıyordu kendisini.

• @tufank Olsun, dik duruş sergilemiş. Yaradan insanı böyle zorunluluklara düşürmesin ki ünlü şahısların sorumlulukları da bir başka oluyor. Bakın Türkiye'deki deneysel sıvı taraftarı kamu spotuna malzeme olmuş ünlüler nasıl rezil oldular...

• @tubytube ben de sizin gibiyim. bekliyorum. umarım sıra gelene kadar kalkar şart.

• ⭐⭐⭐

@nyclover cdcdeki son güncellemeye göre şartın kalkmasını geçtim daha küçük yaştakilerden bile aşı olmasını öneren bir bildiri geldi geçtiğimiz haftalarda, henüz Unganlar böyle bir yaş güncellemesi yapmadı kısa vadede yapacağınıda sanmıyorum ama aşı kaldırırlar umarım diye beklediğiniz için yakın dönemde pek sanmıyorum

• Selamlar, Bizde DV 2024 talihlisiyiz. iki çocuğum var 13-14 yaşlarında, onlar için covid aşısı isteniyor mu. Bilen biri yardımcı olursa memnun olurum.

• @kenan1564 Merhaba, 12 yas uzeri herkesten 2 doz Covid asisi isteniyor. Sinovac da kabul ediliyor. Bilginize.

• ⭐⭐⭐

@kenan1564 unganların sitesini takip edebilirsiniz 12 yaş üzeri herkes için en az 1 doz Covid aşı şartı var

• @Emre-Kurtulmuş
    Teşekkürler. Belirttiğiniz gibi sitesinde gördüm. Ayrıca Unganları arayıp teyit ettim. 12 yaş üzeri 1 doz yeterli.

• Gecen hafta saglik muayenesi olduk ve gecen haftaya kadar 2 doz asi isteniyordu. Bu hafta yenilendi sanirim. Cocuklar icin sevindim bu gelismeye.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |