DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene senin imzanda evrene olumlama var değil mi? Işe yarayacak mı 😱 bir bayan vardı instagramda bir bakayım bulursam gonderirim homeopati gibi birşey diyordu gitti dallasta yaşıyor şimdi demek onda işe yarıdı

Zaten hayalperest bir insandım olumlamalar tam bana göre fazla kaptırıyorum ama olsun sanki burada geçici yaşıyorum gibi asıl evim orada gibi hissediyorum

• ABD ye gidince YouTube kanalı açmayı düşünen var mı 🙂

• @alplion sanırım onu yapmayanı almıyorlar Amerika'ya 😂

• @alplion geride kalanlara gerçekten yol gösterecek ve gerçekleri yansıtacak olan açsın artık kanal gerçekten yalan yanlış hayal satan ve sponsorlu yayın yapanlar can sıkıyor. Adam sanki herkes kendisiyle aynı konumdaymış gibi video çekiyor, yayınlıyor bizim çaresiz bırakılmış gençlerimizde elde avuçta ne varsa verip kaçak olarak hiç bir güvencesi olmadan oralara gitmeye çalışıyor. GC talihlileri bir tık daha şanslı ama gerçekten yol gösteren kanal sayısı az.

• ⭐⭐

@alplion Kalmayı düşündüğüm bölgede hiç youtuber denk gelmediğim için kesin açarım, anlıyorum edit v.s işlerinden havalimanından çıkarken kayda girmiş olurum muhtemel 🤩

• ⭐⭐

vsefgs.jpg Son 7 - Hayalim karşımda...

• Selamlar tekrar. Mülakat esnasında yanımızda bulunması gereken evrakları usembassy.gov adresinden kontrol ettim ve bir kaç sorum ve teyit isteğim olacak.
    1- Formlar başlığında net bir şekilde DS-260 formunun çıktısına gerek olmadığı, görevlinin bu forma elektronik olarak tam erişimi olacağından bahsedilmiş DS-260 ile ilgili hiçbir kağıt parçasına mülakat esnasında ihtiyaç yok doğruysam?
    2- Pasaport teslim alma yeri kaydı başlığında bahsedilen yine doğru anladıysam vize için mülakattan sonra konsoloslukta bıraktığımız pasaportun gönderileceği adresin belirtilen web sitesinden kaydı sanırım.
    3- Nüfus kayıt örneği başlığında için Nüfus Müdürlüğü'nden alınmalı ve kırmızı damgalı olmalı demiş e-devlet üzerinden alınan evrak geçersiz mi? Bildiğim kadarıyla bu evraklar karekod doğrulama ile tamamen elektroniğe geçti.
    4- Askerlik belgesi başlığında sadece İran vatandaşları için demiş yani bizim DS-260 formu esnasında cevapladığımız askerlik yaptın mı evet hayır haricinde başkaca bir belge ve bilgiye ihtiyacımız yok anladığım kadarıyla?
    5- Polis belgesi başlığı ile kastedilen nedir? E-devlet üzerinden temin etmek mümkün mü?
    6- Evraklar İngilizce ve Türkçe değilse yeminli tercüman gerekiyor anladığım kadarıyla?
    7- Mali belgeler başlığının açıklamalar kısmında "Birleşik Devletler’deki akrabaların veya yakınların başvuru sahibinin geçimini sağlayacağını
    gösteren evraklar sunarak" diye bir kısım var. Orada bulunan akrabamdan nasıl bir evrak talep edebilirim?
    8- Son olarak; DV-2024'de daha önce mülakatta istenen evrakların ayrıca mülakat öncesi e posta ile gönderilmesi olmayacak sadece elden mülakata fiziken götürülecek diye bir bilgi edindim doğru mu?

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim. Umarım aynı şeyleri merak eden kişilere yardımı dokunur.

• ⭐⭐⭐⭐

@ytrbilgisayar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

..::: Şafak 0️⃣7️⃣ :::... Antalya
    Trump Gelmeden Gitmek Lazım
    Ortalık Karışacak ✅

Ortalık karışacak, Vaziyet alın !!!

• ⭐⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene senin imzanda evrene olumlama var değil mi? Işe yarayacak mı 😱 bir bayan vardı instagramda bir bakayım bulursam gonderirim homeopati gibi birşey diyordu gitti dallasta yaşıyor şimdi demek onda işe yarıdı

Zaten hayalperest bir insandım olumlamalar tam bana göre fazla kaptırıyorum ama olsun sanki burada geçici yaşıyorum gibi asıl evim orada gibi hissediyorum

Olumlamalar sayesinde, orada mangal partisi yapacağız.

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Offf hemde ne parti arada vegan olasım geliyo kuzulara çok üzülüyorum ama çok lezzetliler sonra diyorum Amerika da mangal partisi yapacağız olma

• ⭐⭐⭐⭐

İnsanlar hain, bir araya geldiklerinde sana karşı ne düşmanlıkları varsa yüzüne kusuyorlar. Bire bir kaldığında herkes en iyi dost görünüyor. Hannibal Lecter'in dediği gibi, kimse seninle ilgili gerçek fikrini söylemez. Takılıp düşmeni bekler sadece... Kimseye güvenmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Offf hemde ne parti arada vegan olasım geliyo kuzulara çok üzülüyorum ama çok lezzetliler sonra diyorum Amerika da mangal partisi yapacağız olma

Bu saatte burada bizim hislerimizi paylaşan bir yorum var mı diye gezmemize sebep olan konjonktüre yazıklar olsun. Ne diyim..

• ⭐⭐

Hepimizin hayallerinin gerçek olmasını , 5 mayıstan sonra sevinç çığlıkları atmayı ve güzel bir uyku çekmenizi temenni ediyor , hepinize iyi geceler diliyorum.

• @alplion Benim YouTube kanalım var ordan devam etmek istiyorum 😂

• ⭐⭐

Trajikomik mizah 🙂
    alt metni

• ⭐⭐⭐

@Ballistix kazanan kim olursa olsun sisteme giriş yaptığında hem kendi formunu görücek hemde eşinin formunu görücek ikinizde form dolduracaksınız. Amerikaya sizle gelecek her aile bireyi form dolduracak

• ⭐⭐⭐

@mr-dad bir şey indirmiyorsunuz zaten. Siteye bilgilerle giriş yapıyorsunuz önünüze hem sizin hemde aile bireylerinizin formu çıkacak onları dolduracaksınız

• ⭐⭐⭐

@mukavemet uzun süredir bu fikir ortaya atılmamıştı bak tekrardan hortlatmış oldunuz 😄

Greencard almak için bir çok yol var bunların çoğu zaten bahsettiğiniz tarzda niteliklerle ilerleyen süreçler adamların niteliğe bakmadığı tek bir yöntem var oda Diversity Visa Lottery. Neden yapılır amacı amerika içindeki göçmen sayısının dağılımını dengeli şekilde tutmaktır. Yani nitelik aramaz nitelik arıyor olsaydı 60yaşında talihli seçmezlerdi, nitelik arıyor olsaydı işsiz talihli seçmezlerdi, nitelik arıyor olsaydı dil seviyesi bakarlardı vs. Bir çok neden sıralayabiliriz seçme olmadığına dair

• ⭐⭐⭐

@gariban bkz. DV21, DV22, DV23 süreci. 1 senedir heyecanla gitmeyi bekleyip umutları tükenen bir çok talihli var. Süreç resmi olarak sonuçlanınca gidemeyenler için daha da üzücü bir durum yaşanacaktır

• ⭐⭐⭐

@ismgokce yok yok sorun çıkartmadılar merak etmeyin 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |