Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ayvalik10 Bu dosya sizin aralacılığınızla indirmiştim daha önce , tamamiyle inceleme fırsatım olmamıştı , Kendime İş için sponsor bulup işlemleri yürütmeye geçtiğim dönemdi maalesef anlaşamayınca Greencard Loto’suna bağladım umudu tekrardan , bugün tamamiyle incelerim , bilgilerinizi paylaştığınız için ayrıca teşekkürler

• ⭐⭐

@ayvalik10 Okuldan yana problem yok eğer Gitmek nasip olursa ilk yıl Edgewater’da olacağım , kalacağım bölge nezih ve okul sayısı çok fazla puanlarda gayet tatmin edici

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@travelersofworld @yusuf-çetin günaydın bu soruyu sormadan önce bu sayfanın kaç sayfasını okudun. Çünkü okusan arka arka arkaya 10 defa sorulduğunu ve cevaplandığını görürsün. Sizlere yazmayın demiyoruz ancak araştırmadan okumadan beleşe konmakta hiç hoş değil. Önce okursun daha sonra bulamazsan sorarsın. Nasıl bulucam dersen ahanda sağ yukarıda büyüteç işaretine basıyorsun pasaportum yok cümlesini yada ds 260 erken doldurma yazarsın karşına binlerce yazı çıkacak. Burada bu kadar tembel iken amerikaya siz gitmeyin.

Herkes forum kültürüne hakim olmayabilir. Ne güzel örneklemişsiniz arama kısmını kullanımını. Sadece bunu daha güzel bir uslupla söyleyebilirsiniz. Zira kimse kimseye "siz amerikaya gitmeyin" gibi cümleler kullanamaz. Herkes forum kurallarına uymasınıve bir birine saygılı olması gerektiğini düşünüyorum.

• @gariban, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@paşa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tubytube ve sunuda eklemek isterim ki dünya üzerinde bu şekilde çekiliş yoluyla oturum izni veren tek ülke ☺

@waterman Bu konuda Alexander Hamilton ve Thomas Jefferson başı çektiği kurucu babaların esin kaynağı olduğu kanaatindeyim 🙂

Ne alakası var bu kişilerle çekilişin, ABD kuruluşu ile çekiliş arasında 300yıldan fazla zaman var

@gariban merhaba 🙂 Öncelikle sizin de belirtmiş olduğunuz üzere ilgili tarihler itibariyle bu kişilerin çekilişe direk etki etmesi mümkün gözükmüyor. Sizin de bildiğiniz gibi kuruluş itibariyle ABD on üç koloninin birleşerek Britanya'ya savaş açmasıyla kurulan bir ülke. Yukarıda ismi geçen insanlar hem bu savaşta hem de kişisel hayatlarında çeşitli zorluklar yaşamış ve göçmenliğin zorluklarını doğrudan hissetmiş kişilerdir. Toplumların kuruluşuna öncülük eden insanlardan ilham alınarak yabancılara karşı daha ılımlı olmasının akla yatkın olduğunu içeren bir yorumda bulundum umarım kendimi doğru şekilde ifade edebilmişimdir.

• @Lossantosdy Size de milkshake ısmarlarız artık napalım 😅

• @abrakadabra eyaletimi buldum dalavere 😀

• ⭐⭐

@paşa açıklayıcı oldu bu şekilde bakınca mantıklı 👌🏼

• ⭐⭐⭐⭐

@hasnotben, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra eyaletimi buldum dalavere 😀

Dalavereci seniii.. ne o @MySea nin yakınlarına yerleşip vergi vermeden yaşayıp gidicen di mi? 🙂

• ⭐⭐

@Birgariphayat, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Size de milkshake ısmarlarız artık napalım 😅

alışır o da kahveye alışır, amerikada türk kültürünü yaşatacağız 👏

• herkese selamlar, sizden öncelikle bir konu hakkında bilginize ihtiyacım var çünkü bu konuda çeşitli yorumlar yapılıyor. Pasaportla ilgili birşey soracaktım. Ben ve eşim ikimiz ayrı başvuru yaptık. Benim pasaportum var ama eşimin ve kızımın pasaportu yok. İnşallah hayırlısıyla bize çıktı diyelim ds260 formunu doldururken eşimin ve kızımın pasaportları olmadığı için ne yapabiliriz acaba. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Umarım herkes için hayırlısı neyse o olsun herkese ve bize bol bol şanslar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rmznglr21 öncelikle document type diye bir soru var ds260 formunda işte buraya eğer pasaportun varsa pasaport numarası başlangıç- bitiş tarihlerini yazacaksın. Eğer pasaport olmayanlar için de bu sorunun altında bir kutucuk other travel isimli. İşte pasaportu olanlar bilgilerini olmayanlar ise bu kutucuğu işaretleyip ds 260 gönderdin. Daha sonra sana mülakat tarihi verildiği zaman KCC dediğimiz tüm işlemlerin yapıldığı amerika da ki merkeze mail atıyorsun. Ds260 formunu tekrar aktif hale getirebilir misiniz çünkü bilgi değişikliği yapıcam diye. Onlarda 3-7 gün içinde tekrar sizin oynamanız için aktif hale geliyor bu sefer other travel kutucuğu tiki kaldırıp pasaport bilgilerini yazdıp tekrar kaydet deyip 2. kez geri gönderiyorsunuz. Anlamadığınız yer varsa sorabilirsiniz.

• @rmznglr21 çıktığını öğrendiğin an pasaport başvurusu yapıyorsun. ds dolduruyorsun sonra pasaport bilgini giriyorsun.

arama kısmına "pasaport yok" yazarsan daha detaylı bilgiyi bulabilrisin.

• @rmznglr21 sanırım aynı soruyu soran 100. kişisiniz 🙂 sayfaların biraz gerisine bakarsanız ya da arama kısmına derdinizi birkaç kelime ile yazarsanız cevabı bulacaksınız.

• ⭐⭐

@rmznglr21 Eğer kazanırsanız DS260 formuna kendi pasaportunuzu yazıp devam edeceksiniz (Siz kazanırsanız) Eğer eşiniz kazanırsa Pasaportu olmadığı için Other Travel kısmını işaretleyip formu göndereceksiniz Mülakat için mail aldıktan sonra konsolosluğa mail atıp eşinizin pasaport bilgilerini güncellemek istediğinizi belirteceksiniz, bu kadar.

• @ayvalik10 aynı soruyu 100 kez cevaplamaktan yorulmadınız valla. gönülden tebrik ederim 👏🏻 👏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-dad sabah harladım ama dediler ki su dök kor ol diye ben de kor halimle cevap yazdım.

• ⭐⭐

@ayvalik10 hahahahha 😀 yemin ederim bende diyorum ki nasıl sakin kaldı bu kadar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hdemircanusa benzin dökecek birisini bekliyorum 🙂

• @ayvalik10 selam. ilk kez geliyorum. green card çekilişini nerden alıyoruz? 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MGE bugün cuma tüm camilerin önünde stant açtılar oradan temin edebilirsiniz

Benzer Başlıklar

• 13225
  • 9899
  • 22394
  • 682
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |