Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 akşam eve geçince ilk işim onu hazırlamak olacak

• @ebaris86 her ne kadar maaşı iyi olsada Türkiye'de trafik kurallarının gevşekliğine alışmaktan dolayı orada zorlanılabilir diye düşünüyorum.Buna koca aracın manevraları eklenince caydırıyor 🙂 Tabi nihai karar sizin.

• @MrtGnr ben de Türkiye Gönüllüleri'nden İyi Parti için sandık görevlisi olacağım. Umarım vatanımız ve milletimiz için hayırlara vesile olur

• ⭐⭐

Arkadaşlar öncelikle geçmiş ramazan bayramınız kutlu olsun.23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımızda kutlu olsun. 5 Gündür foruma girmiyordum. Bu bayram süresince çocuklarla beraber gökçeada ve bozcada gezisi yaptık. Amerikaya gitmeden bir görelim dedik. 🙂
    Ama gördüm ki adadaki işletmeler gelen nasıl olsa bir daha gelmeyecek gözüyle baktığından Yunanistan'dan daha pahalıydı. Bu kısmı hariç iki ada da çok güzeldi.

Bugün ofise geçince forumda ki sayfaları okudum. Genel olarak çok tartışılan ve konuşulan konu olduğu için yazmak istedim, ben kazanmazsam çok dert edeceğimi düşünmüyorum. Yani kendimi GC ya göre şartlandırmıyorum. Bu sene ilk başvurum,99 yılındaki posta ile başvurumu saymazsak. Kazanamazsam hayatıma devam ederim. Ama gc çekilişini kurtuluşu olarak görenler için kötü bir sonuç üzücü olabilir.

Ama hayat dersi vermek değil amacım ama kazanamazsanız da çok dert etmeyin. Gurbette yaşamak çok kolay değil ve hatta hiç kolay değil. Bunu ne kadar yazsam da yaşamadan ,tecrübe etmeden kimse anlayamaz.

Kalın sağlıcakla.Herkese bol şanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cthax @clourpoint bir ara tır kullanmıştı sana gelirse ne kadar rahat bir araba kadar kısıtlı manevrası olmadığını söylücek. Araba kullanmak daha zor tır kullanmaktan

• Biliyorum 🙂 1.Karavanım VW LT35 Şimdi yaptığım ise Iveco Eurocity midibus Araba büyüdükçe ilginç bir şekilde kullanımı kolaylaşıyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Aşağıdaki kanalın abone ol butonunu çökertiyoruz çünkü @denizci10 kanalıdır.

• @cthax ben de yat ve ges sektöründe çalışmayı düşünüyorum. Neden tersane deneyimi varken karavan?

• @selamibasaran evet kesinlikle kolay değildir onda hem fikiriz. Ama üste işletmeler için yazdığınızı tekrar okudum ve gitmenin ne kadar doğru olduğunu tekrar anladım. Ne yazık ki her zaman ortadoğu olarak kalmaya devam edeceğiz. Umarım herkes için hayırlısı olur.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Aşağıdaki kanalın abone ol butonunu çökertiyoruz çünkü @denizci10 kanalıdır.

ohoo çoktan abone olup beğendik bile abi 🙂

• Eşimi seviyorum...

• Herkese selamlar, nasılsınız? heyecan arttı mı? Bizde umutla bekliyoruz evde 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

IT ‘de çalışanlara yeni iş olanakları

• @denizci10 çok sevindim

• @GYATist Kar marjı diyelim. Ben 12,5 metre Motoryat yaptım (%85'ini ) 2 seneyi buldu. 2 Senede 15 Karavan yapılabilir. Daha kolay geliyor

• Genelde okuyorum, çok az yazıyorum. Ancak şunu fark ediyorum yazılanlardan herkes GC çıkıp Amerika'ya giderse çok rahat UBER şoförü, paket-yemek dağıtım elemanı, TIR şoförü falan olacağını düşünüyor. Sanki planlar buna göre yapılmış gibi. Orada yaşayan arkadaşlara sormak istiyorum, kolay mı böyle hemen bu işlere sahip olmak?? Ben valla çıkarsa ne yaparım diye şimdiden düşünmeye başladım. Hele bir de GC kazanırsam, gidene kadar olan minimum 1 yılı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. İngilizcemi "advance" seviyesine çıkarmak, bir el sanatı öğrenmek (belki), uzaktan online yapabileceğim eğitimlerde uzmanlaşmak gibi.

• @mr-dad Genel olarak Doordash yapanlar cok var. Hatta Boston’da Prius kullanan ve delivery yapan kisinin Turk olma ihtimali yuksek:) Uber ile yolcu tasimak icin 1 yil Amerikan ehliyeti sarti var. Ingilizce yeterli degilse genelde bu tarz islere yoneliyor kisiler.

• ⭐⭐

@mr-dad Ben de aynı düşüncedeyim, daha önce yazdım bu konuyu.
    Bu uber,doordash,amazon deposunda çalışmak ve tır şöförlüğü yapmak tabiki kolay değil.Uber için en az 1 senelik ehliyet istiyorlar.Lyft için kimi zaman hemen hesap açıyorlarmış kimi zaman ihtiyaca göre bekleme oluyormuş.Aktarılan tecrübeler bu yönde.Amazon deposunda çalışmak içinde çok dayanıklı olmak gerekiyor.Keza diğer işler içinde geçerli.Tır şöförlüğü başlı başına uzun hikaye.

Hedefim kazanırsam önümüzdeki 1 senede amerikada geçerli olabilecek sertifikaları toparlamak , yapabileceğim işlere yönelik çalışmak ve kurs görmek ve ingilizce seviyemi yükseltmek.Benim planım bu yönde.

• ⭐⭐

@mr-dad Şöyle söyliyeyim , Öncelikle Uber gider gitmez yapabileceğiniz bir iş değil prosedür gereği 1 yıllık ABD ehliyeti istiyor , Bölgesel istisnai durum yaşanırsa 6 aylık D.lic kabul edebiliyor , çoğu kişi daha önce kaydı olan ve hesabı pasif olanların hesaplarını kiralıyor , onunda önüne geçmek için ansızın görüntülü arama ile doğrulama istiyor , Lyft vs gibi firmalar açık olduğu taktirde Eyalete göre TR ehliyeti ile işe alım yapabiliyor , Bı tarz işlerde arabada tek başınıza olacağınız için adaptasyon olarak + olabilir birde İngilizce seviyesi düşük birisi için daha + hissedebilir , gider gitmez kredi skoru olmayan birinide düşünürsek ya direk nakit alacak arabayı yada olması gereken fiyattan daha yüksek vadeli şekilde aşacak ama Ne kadar çok diyalog o kadar çabuk İngilizce gelişir diye düşünen birisi olarak Wallmart a başvuru yapıp reyon yada depo da görev almak benim için daha mantıklı , Sigortanız şirket üzerinden yatıyor ,mortage sistemi için bu en büyük + güzel bi ekonomik özgürlük yakaladıktan sonra , ben emir almak istemiyorum , saatlerim free olsun araba kullanmayı da seviyorum derseniz o zaman Uber lyft gibi şirketlerde çalışılabilir

• @ayvalik10 @denizci10 a desteğimiz +1 abone olundu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |