Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

İyi akşamlar. İsteyen herkesin dilekleri gerçekleşsiN

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra bize çıkmaması nedeni bu idi. Amerikayı bize hazırlıyorlar. Önce pandemi oldu çıkmadı. Sonra mülakat tarihi vermicez dediler ondan size çıkartmadık dediler. Sonra pandemi sonrası enflasyon yüksekti siz zaten bunaldınız ondan düşürelim ondan sonra sizi kabul edicez dediler ondan bu sene çıkacak bize 🙂

@ayvalik10 işte olumlu düşünce işte moral işte motivasyon 😄

• @karaçay vize alırken sorun yaşamışlar mı ya da ne gibi süreçten geçmişler sorduğunuz kişiler bahsetti mi, bir de viyana dan başka deniye bileceğimiz yerler yok mu acaba onu da düşünmek lazım.

• @Murat-4 hepsi dv2023 mülakat deneyimlerinde viyana deneyimlerini paylaşan kişiler. Oradan da okuyabilirsiniz ama gördüğüm kadarıyla viyana gayet pozitif. Vermek için çabalıyorlar. Normalde kosolosluklar, o ülkede oturum izniniz olmadan dosya taşımayı kabul etmiyorlar. Herkesin viyanaya yönelme sebebi, viyananın bu kpnuda insiyatif kullanıp dosya taşımalarını kabul etmesi.
    Ben sırbistanı zorlamayı düşünürüm eğer çıkarsa. Hali hazırda o ülke ile ticaret yapıyorum. Orada bir şirket kurulup oturum alınabiliyor. Herkesin bilgisine…

• @karaçay dv2023'e bakımdım fakat viyanadan başkasını göremedim bende, araştırmak lazım, teşekkürler.

• @Murat-4 Afrika'da bir ülkeden alan vardı sanırım dv2023 mü bilmiyorum ama o tarz birşey okumuştum. Bir de Ürdün'den alan vardı diye hatırlıyorum. Buralarda talep az olur insiyatif gösterirler bence.

• @teddydaniels iyi aklımda olsun, oralarda vize sorun olmaz heralde dil işini de halledersek sorun yok, teşekkürler.

• İlk defa başvuru yapmış ve fotoğraf konusunda aklında kaygısı olan arkdaşlara söylemek istiyorum. Sistem zaten size bir onay numarası vermişse fotoğrafınız ve başvurunuz kabul olmuş demektir. Sistem o onay numarası ile çekiliş yapıyor zaten. ''Fotoğraf yüzünden daha çekiliş sonuçlanmadan birçok kişi eleniyor'' diyenlere aldırış etmeyin. Aynı fotoğraf ile 3 sene üst üste başvuru yapıp kazanandan tutun birçok kişi var bu tarz kazanan. Fakat sorsanız '' aynı fotoğrafla katılmak direkt elenme sebebidir'' derler. Zaten çekmiş olduğunuz fotoğraf aşırı absürtse ancak o zaman mülakat zamanında elenirsiniz. O yüzden içinize kurt düşürmeyin. Katılan sayısı vs. de önemli değil. Nasibiniz varsa zaten kazanan ve giden tek kişi bile olursunuz. Ki zaten ilk sene kazanmasına rağmen farklı sebeplerden gidemeyip sonraki sene tekrar katılıp kazanıp Amerika'ya gideni de gördük. Her şey nasip. Hazır tarih yaklaşıyorken söylemek istedim bunları. İnşallah bu sene kazanmak nasip olur bana da. Hepimizin Allah yardımcısı olsun 🙂

• Nasipte ne varsa o dedik bizde. Eşimle birlilte ilk kez katıldık. Bu koca çekilişte iki kişi hakkımız var. Başvurduğumızdan beri binlerce mesaj, yüzlerce vize görüşmesi ve süreç deneyimi okuduk. Çok mesajımız olmasa da epey bilgi birikimi sahibi olduk. Rabbimiz neyi nasip ederse o. Olursa da eyvallah olmazsa da eyvallah. Olmazsa pes etmek yok. Her türlü yolu deneyeceğiz. Tek yolu DV değil. Elbette en kolay yolu bu. Ama tek yol bu değil. Bunu da bilmek lazım.

Sadece tek bir soru var kafamızda. CN dediğimiz şey. Yani case number. GreenCard sonucu çekiliş sonucu açıklanınca orada mı yazıyor? Yoksa ds260 formunu doldurduğumuzda mı veriliyor. Bu konuda kafamız epey karıştı.

Yani CN doğrudan sonuçta görülüyor ve aşağı yukarı mülakat alıp alamayacağımızı kestirebilecek konuma gelip ds260 tan umudu kesmeli miyiz? Yoksa onu da erkenden gönderip her şeyi hızlıca halletmeye çalışmalı mıyız?

Bunun bir avantajı var mı? Bu konuda bilgi sahibi olan varsa ve bilgi verirse çok memnun oluruz.

• ⭐⭐

İyi akşamlar arkadaşlar,

• ⭐⭐

@GizemYılmazz yani

• .jpg formatında
    • dosya boyutu 240 kb geçmeyen
    • 600 x600
      kedi, köpek, yılan, başkuş, muhabbet kuşu, deve, at, böcek ve akla gelebilecek herhangi canlı türünün fotoğrafını koysak oluyor yani nasıl olsa sistem kabul ediyor. keşke ayakkabı resmi veya camaro resmi kullansaydık

• fotoğrafı onaylamak için bu siteyi kullandım sanırım resmi bir site https://tsg.phototool.state.gov/photo

• ⭐⭐

@Murat-4 evet site doğru hatta bir tane fotoğrafı istenen özellikte çıktı aldım
    cropped-44 kopya - Kopya (1).jpg

• Şafak Denizli Nasipse Adana’ya 20 gün kaldı

• @diablo_ercan Keşke demeye gerek yok seneye bir camaro resmi koyup denersiniz bakarız bakalım sistem kabul edecek mi? 🙂

• ⭐⭐

@GizemYılmazz istenilen özellikleri ayarladığınızda sistem kabul ediyor. isterseniz sebze meyve fotoğrafı olsun istenen özellikleri ayarlayıp Greencard başvurusunda hata alınmaz.
    Amerika bugüne kadar her sene göçmen vize (greencard) çekişi düzenliyor.
    Her sene başvuru kılavuzu yayınlar haberinizin olduğunu düşünüyorum.
    Başvuruyu düzenleyenler bir kural koymuş kurallar uyulsun diye. bizim ülkece bir sorunumuz var kural tanımamazlık o, şu, bu, şöyle demiş, böyle demiş demekle olmaz kılavuzda ne yazıyorsa o. aksini yapmak isteyenler sıradaki çekilişte yapsın.
    sonuçta neyden elendiğiniz hiç bir şekilde açıklanmıyor.
    DV-2024-instructions-Turkish
    Screenshot_11.jpg

• All My Dreams All My Dreams
    Yesil Kart Çıkacak ve Abdye gideceğim Allahin izni ile
    Bu sefer sadece pozitifim

• @diablo_ercan Bende farklı bir şey yazmamışım zaten. Yazdıklarımı dikkatlice okursanız aynı şeyleri söylediğimi anlarsınız. Zaten demişim ki fotoğrafınız aşırı absürt olmadığı sürece ve sistem tarafından kabul edildiyse sorun yok demektir küçük detaylara takılmayın. Üst üste aynı fotoğrafla katılıp kazanan tanıdığım var şu an Amerika'da. Yeter ki siz olduğunuz belli olsun fotoğraftaki demişim. Bunları yazma sebebimde birçok kişinin fotoğraf konusunda aşırı ama aşırı tedirgin olması. Bir nebze olsun rahatlamaları için yazmışım. Yani bazen sırf yazmak olsun, muhalefet olabilmek için yazmayın lütfen. Sözüm sadece size değil. Yazılanları lütfen anlamadıysanız tekrar ve tekrar okuyup öyle muhalefet olun lütfen. Daha fazla yazmayalım birbirimize bu şekilde ki şu güzel bekleyiş zamanlarında gerginlik olmasın. İyi akşamlar 🙂

• @diablo_ercan hocam haklisin aynen katiliyorum kurallar var ama su yuzde muhabbeti cok can acitiyo her kurala tum kurallara uyan bir resim dusun sadece kafa haizasi %50 ila %69 arasinda degilse eleniomusun yani ona inanmiyorum

• @onurito Tam olarak demek istediğim bu. Zaten kimse kurallara uymasın demiyorum ama aynı fotoğrafla katılıp kazanan tanıdığım var Kimse fotoğraf konusunda tedirgin olup canını sıkmasın demek istediğim buydu sadece

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |