Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Türkiye'deki sitelerde ABD kredi kartı ile alışveriş yapma problemi

• Iyi gunler,

Ya gecen sene temmuz 2022'den sonra yasalarda bir degisiklik mi oldu? Kiz kardesime Turkiye'den bir spor ayakkabi alacaktim bir aydir alamiyorum. Once Nike.com uzerinden almaya calistim ABD kredi kartlarim ile 3'uyle de hata verdi (Citi-Visa, Amex, Yerel Bank - Mastercard).

Sonra Beymen'de buldum ayni ayakkabiyi yine hata verdi aldirtmiyor.

Bugun musteri hizmetleri canli chat'a yazdim, gorunen o ki Beymen yurtdisi odeme almayi kapatmis.

Email attim Beymen'e cevap bekliyorum. Gecen sene Temmuz 2022'de anneme parfum almistim citi-visa kartim ile sorun olmamisti Beymen'den.

Yasa mi cikardilar Turkiye'de, ya da ustu kapali bir uygulama mi var? Ulkeye doviz girisini neden engellesinler gerci de neyse.

• Bir yasa çıkmadı. İlgili websitelerinin kendi kararıdır. Trendyol, turkcell ve migros websiteleri üzerinden sorunsuzca bir çok alışverişlerim oldu.

• Beymen'e email attim, artik yabanci kredi kartlari ile alisverise izin vermiyorlarmis. Gecen sene veriyorlardi. Sebebini de sordum ama email'de yanitlamadilar.

• Eğer mümkünse Papara gibi sanal cüzdan hizmetlerini kullanabilirsiniz.
    Dediğiniz gibi bazı siteler yurt dışı kartlarla işlem yapmayı engelliyor. Türk kartı bulmak dışında çok bir imkanınız yok gibi.

• @gamefry Merhaba ben Türkcell ve migros tan alışveriş yapamıyorum. Siz hangi kartınızla yapabildiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buay yurtdışına açık mı amerikan kartınız onu uygulamadan kontrol ederseniz sorun çözülür çünkü güvenlikten dolayı kapatılmış olabilir

• Beymen'e email atmistim verdikleri cevap yurtdisi kredi karti kabul etmedikleri. Yeni bir degisiklik sanirim dedigim gibi gecen sene Temmuz'da yapmistim alisveris ABD kredi kartim ile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eire siteye ozel bir durum diye tahmin ediyorum. Master Card veya VISA yazdigi surece normalde calismali.

Privacy'den sanal kart olusturup, fatura adresi olarak Turkiye'yi yazarsaniz belki duzelir... Maalesef aklima baska bir yontem gelmiyor.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3536/sanal-kredi-kartı-uygulamaları

• @buay Bank of America debit ve Visa kredi kartlarının ikisi de çalıştı bende. Ödeme sırasında onay sms’i geliyor.

Yurtdışı alışverişi için bir kapama var mı kartınızda kontrol edin bence.

• @gamefry Türkiye’ ye tatile gittiğimde orda ki harcamalarım için kullanmıştım. Teşekkürler bir daha deneyecğim.

• Merhaba ben iskenderunda yaşıyorum deprem bölgesinde ağabeyimi depremde kaybettim evimi ve her şeyimizi yaklaşık 6 ay önce amerikadan döndüm elimde kalan tek şey discover it kredi kartı içerisinde 3000 dolara yakın bir bakiyesi var kredi limiti benim bu limiti türkiyede nakite çevirebileceğim bir yolu var mıdır

• @Batıkan-digili Online işlemlere açıksa yardımcı olmaya çalışırım.

• @Batıkan-digili turkiyede discover olmadigi icin sorun yasamaniz cok olasi ben discover ile turkiyede hic alisveris yapamadim. visa yada mastercard ile genel olarak bir problemim olmadi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |