Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @samsa bu bilgiye nasıl erişebilirim

• "...Tabii bu süreler ortalama değerler, eğer randevuların açılma sıklığı azalırsa tek kişi için yeni tarih bulma süresi 5 güne kadar uzayabiliyor. Bu durumu, artan aile üyesi sayısıyla beraber artan ücretin nedenini herkesin anlaması için ayrıntılı anlatmak istedim..."

Bu açıklamalar @crazycells tarafından rushvisanow başlığında yazılan ifadeler. Buradan hareketle su sorular kafamda canlandı.

1-) Randevu sistemi her 5 günde bir açılıyor diyebilir miyiz?
    2-) Açılmıyorsa sorun yok ama eğer bu süre zarfında sistem randevu için ekran açıyorsa neden hala haftalarca randevu kovalayan insanlar var?

Rushvisanow konusuna gelecek olursak.
    Halihazırda alınmış vize randevusunu öne çektiklerini söylüyorlar. Çünkü ben kullanmadım. Detaylı bilgi için forumdaki girdileri okuyabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Not: Ben kullanmayı düşünmüyorum.

• @MertHRB Visa journey forumundan takip edebilirsiniz. "March 2022 K1 fillers" tarzı başlıklar oluyor genellikle.

• @samsa 1- hayır , 2- açılan randevu çok kısıtlı bekleyen çok kişi olduğu için hemen bitiyor Talep çok arz az 🙂

• @Yeşer-Kaya Hata almanızın sebebini muhtemelen isim soyisim kısmında türkçe karakterler kullandıgınız için olduğunu düşünüyorum. Sadece ingilizce karakterler kullanınız.

Umarım faydalı olur.

• Türkiye'nin komşularından vize randevusu almak isteyen kişilere duyurulur!

Türkiye'nin bütün komşularına mail attım.
    Kendilerinden vize randevusu alma şansımızın olup olmadığını öğrenmek için. Şart ya vatandaşı olmak ya da residency izni. Bunun dışında randevu alınamıyor.

• ⭐⭐

@samsa tesekkurler

• @emirgenco rica ederim.

• @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Yeşer-Kaya hocam tekrar söylüyorum kullanacağız kart Amerikalı birisinin kartı ise onun adresini birebir girmeniz lazım aksi takdirde ödeme yapamazsanız , onun dışında Türkiye’de ki bir bankanın kartında sorun yaşamazsınız eğer yaşıyorsanız yaptığınız yanlış bişey vardır , onun dışında aklıma gelen bir şey yok.

Ben yurtdışında yaşayan nişanlımın kart bilgilerini adrese ise kendi Türkiye ikamet adres bilgilerimi yazdım, ödeme yaptı. Hatta mülakata gittim vizemi bile aldım. Bu konuda herhangi bir kurum veya aşamada herhangi bir mağduriyet yaşamadık. Lütfen deneyimlemediğiniz yanlış bilgileri paylaşmaktan kaçının.

• Ödememe problemi ANK ile başlayan sıra numarasından kaynaklı olabilir, numarası sizden önce olan kişilerden henüz size sıra gelmemiştir. PUHSDFUASHDGAJSDGASNGAJDGHASDG

-ironi.

• Vize mülakatına girecek arkadaşlar için deneyimim;

04.04.2023 tarihinde vize mülakatım vardı. En yakın ve yürüme mesafesinde (10dk) olan The Greenpark Otel'i tercih ettim. Gerçekten kötü yorumlara aldanmayın, otelde inanılmaz rahat konakladım. Otel kahvaltısını migrenim olduğu için sabah kahvaltı yeri aramamak için aldım ancak civarda bir çok kahvaltıcı vs mevcut.

Konsolosluğun yanında sabah uğramak için Starbucks mevcut. Ben çantamı otele bıraktığım için emanetçi aramadım. Konsolosluk girişinde üzeri kapalı bekleme alanları mevcut. Kızılay tarafından gelecekler için ise Söğütözü metro istasyonunda inerseniz yine yürüme mesafesinde.
    İlk girişte güvenlik taramasından geçtim; telefon, usb, çanta vb alınmıyor. Sadece evraklarınız ve siz. İçeri girdiğinizde pasaportunuza etiket (nereden almak istediyseniz) yapıştırılıyor ve geliş amacınıza göre size bir numara veriliyor. K vizeleri için V ile başlayan bir numara verilecek. Daha sonrasında numaranız yandığında bir hanımefendi sizden evrakları teslim etmenizi istiyor. Bir çok evrağımız hazır olmasına rağmen benden istedikleri;

İlk önce mülakat istediğim dili sordu, Türkçe diye yanıtladım.

2 adet fotoğraf,
    Pasaport,
    Nişanlımın intent to marry (mail'de orijinal yazmışlar ama fotokopi götürdüm sorun olmadı) mektubu,
    İlişkiye dair kanıtlar,
    I-134 formu, 2021 tax trans. ve 2022 W2 belgeleri,
    Sağlık raporumu yırtıp açarak teslim ettim, CD ve aşı karnem bende kaldı.
    İki taraf da birer kez evlenip boşandığı için boşanma dokümanlarının orijinalleri ve fotokopileri,
    Askerlik belgem, Vukuatlı nüfus kayıt örneğim ve Arşivli adli sicil kaydım,

Dokümanları teslim ederken şeffaf dosya ile kabul etmiyorlar, zımbalı ve sıralı olması gerekiyormuş. Bu ve benzeri sebeplerden çalışan oldukça sert ve kaba davrandı. Ayrıca bu banko ve buraya kadar çalışanların hepsi Türk ve benzer nitelikte yaklaşımda bulunuyorlar.

Tekrar beklemeye geçtim ve numaram yandığında iki kişi (bir adam ve bir kadın) beni bekliyordu. "Türkçe mülakat istemişsin, ingilizce bilmiyor musun?" dedi.. Ben de ingilizce olarak ingilizce bildiğimi ancak çok gergin olduğumu, istiyorlarsa ingilizce devam edebileceğimi ilettim. İkisi de güldü, aralarında bir şeyler konuştular ve kadın çalışan uzaklaştı. Doğruyu söyleyeceklerime yemin ettim, parmak izi verdim ve mülakatımız başladı.

-Nişanlının adı?
    -Nasıl tanıştınız?
    -Kaç kez görüştünüz?
    -Çalıştığı yer?
    -Ne iş yapıyor?
    -İkiniz de daha önce birer kez evlendiniz değil mi?
    -İlk evliliğinden olan çocuğun seninle yaşayacak mı?
    -Oraya gittiğinde ne iş yapacaksın?
    Bu arada ilişki kanıtlarını ve bazı orijinal dokümanları (boşanma sertifikaları) bana iletti.

gibi basit sorular sordu ve vizeniz onaylandı dedi. Vize mülakatını yapan kişi inanılmaz kibar ve rahattı. Teşekkür ederek iyi günler diledim ve ayrıldım. Kapıdan içeri girmem (toplam aramalar, sıra almam, evrak teslimi vs) ve vizemi almam neredeyse 45dk sürdü. Ayrıca bana sıra gelmesine 4 kişi daha varken birden benim numaram yanmıştı. Bu kadar basit ve kısa olacağını tahmin etmiyordum. 2gün içerisinde ise pasaportum ve sarı zarfım İstanbul'a ulaştı.

Doldurduklarınız ve beyanlarınız neyse onun üzerinden kısa sorularla geçiyor. Sanırım bu bekleyişin en kolay ve hızlı aşaması mülakat oldu diyebilirim. Bekleyen arkadaşlara sabırlar ve kolaylıklar.

• ⭐⭐

@findiklahmacun hayirli olsun

• Merhaba. Mülakat randevusunun ödemesini kendi banka kartımız ile yapmak gibi bir zorunluluk varmı? Başka birisinin kartından ödesek olurmu? Teşekkürler.

• ⭐⭐

@suat-mavi evet sorun yok odeyebilirsiniz
    Kart bilgileri kime aitse onu girin sorun olmaz

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, yakın zamanda randevu alabilen oldu mu?

• Noa 2 hala gelmedi nisan 22 tam 16 ay olacak benim gibi sorun yaşayan var mı benim noa 1 22 Aralık 2021

• ⭐⭐

@tgy59 yakinda sonuc alirsin insallah

• @tgy59 benim 18. Ayda gelmisti, gelicektir bekleyin...

• @tgy59 Malesef 14 ayda alanda var 18 ayda alanda var. Bunu duymayı istemediğini biliyorum ama sabırlı olmalısın. Tünelin sonu her zaman ışıktır. Allah yardımcın olsun.

Benzer Başlıklar

• 116
  • 1476
  • 57
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |