DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@SYTSNGR aşı konusu ds260 ile alakalı değil sağlık muayenesi ile alakalı. Yetişkinlerde aşı belgenizi kanıtlasanız bile unganlar genede işine geleni yapıyor para alabilmek için. Onun için hazır elinizde varsa götürüp şansınızı deneyin ama yoksa hiç kurum kurum gezip uğraşmayın deri

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 bence bir tane konu başlığı açın DV24 Pozitif Enerji Bekleme Odası gibi içerde sadece pozitiflik basmak isteyen girsin pozitif düşüncelerini bassın konu başlığına sizde rahat edersiniz 😄

• ⭐⭐⭐

@Riethian tırmalayan sayısı arttı demek doğru olmaz bence tam istatistiği görebiliyor muyuz bilmiyorum mesela bu 1000küsür sayfada kaç farklı kişi yazmış önemli olan o. Bu sene biraz daha wp grubu gibi konu başlığı geçmiş senelere nazaran onun içinde mesaj ve sayfa sayısı artmış durumda

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar daha 1 ay kadar önce sadece DV sürecinde gerçekte olan kötü ilerleyen bir iki konuyu yazdım diye linç yemiştim bu konu başlığında kötü enerji çekiyormuşum, burada yazmamalıymışım vs gibi batıl düşüncelerle benim buradaki şansı azalttığım için bir çok kişi tepki göstermişti. O zaman bir kişi bile şu yazdığınız tarzda bir cümle ile forumun açık bir platform olduğunu ve herkesin fikrini yazabileceğini söylememişti. En azından hala gerçekleri destekleyen varmış teşekkürler

• @Riethian onun bi 150 sayfası houstonda mangal partisi ile ilgili😂

• Bu ileti silindi!

• @Emre-Kurtulmuş cevap icin teşekkürler bu nasil bir olay aydinlata bilirseniz seviniriz kardesim teşekkürler.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş enerji sinerji totem vs bunlar gereksiz seyler cikacaksa cikacak cikmayacaksa cikmayacak Allah goruyor herkesin dilegini Istegini kotu enerji yayiyor olman yada olmamanin surece Hic bir etkisi yok o yuzden Dert etme kardes

• ⭐⭐⭐

@kaanayhan83 şöyle örnek vereyim mesela ben ilk defa turist vizesine başvuracak olayım bana mayıs için atıyorum 150boş slotun hepsini gösteriyorsa sen yemi red yemiş biri ol sanada belki mayıs ayında 10 tane boş slottan seçim imkanı vericek. Verdiğim ay ve sayılar tamamiyle örnek tabii ki

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş emre bey siz gittiniz değil mi nasıl gidiyor hayat

• ⭐⭐

IMG_1282.jpeg
    Oksijen deposu pensilvania

• @Emre-Kurtulmuş Dostum selam,
    Yerleşebildiniz mi, iş konusunda neler planlıyorsunuz, güzel haberlerinizi bekliyorum valla 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar daha 1 ay kadar önce sadece DV sürecinde gerçekte olan kötü ilerleyen bir iki konuyu yazdım diye linç yemiştim bu konu başlığında kötü enerji çekiyormuşum, burada yazmamalıymışım vs gibi batıl düşüncelerle benim buradaki şansı azalttığım için bir çok kişi tepki göstermişti. O zaman bir kişi bile şu yazdığınız tarzda bir cümle ile forumun açık bir platform olduğunu ve herkesin fikrini yazabileceğini söylememişti. En azından hala gerçekleri destekleyen varmış teşekkürler

Emre bey, ben yillardır forumun müdavimiyim. 20 yildir GC başvurusu yapıyor 16 yıldır E2 arastırıyorum. Her sene konusulan seyler bunlar. Bikmadan usanmadan yeni gelen arkadaşlara yol gösterip yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çalısan da onlarca kisi var. Bazen biri "o sorduğun forumun konularında var, sormadan araştır önce" diue tersliyor. Yaw bazen ben forumda aratarak kendi yazdığım konuyu bulamıyorum. Bazen kelimesi kelimesine yazmak gerekiyor. Bazen sorulan sorunun iceriği belli ama örnegin konusu adjustment of status ve ya re entry permit ile alakali olsun. Soran kisi neyi arayacağını bilmiyor ki. Ya o konunun linkini yaz o adama. Ya konunun adını söyle araştırsın. Ya da hic bir mecburiyetin yok cevap yazmaya. Okuyup ya da okumadan geç git. Bu arkadaşımız için söylemiyorum, o saka ile karışık sıkıldık falan yazmış, bunda bir sey yok. Ben de tavsiye babında cevap verdim. Ama bazıları vardı ki bu araştırmayıp sormuş kişilerle durumu kavgaya dönüstürmüs. Küfürlesecek neredeyse. Bir müddet tartiştım onlarla. Artık engelledim. Forumun boyle guzel bir ozelligi var. Surekli begenmediginiz seyler yazan biri oldugunda onu engelliyorsunuz. Onu goremediginiz gibi o da sizi goremiyor. Büyük konfor.

Bir ay onceki konunuza gelecek olursak, tabi forumun pek çok yöneticisi ve gediklisi var ama gözlerinden kaçmış olabilir. Ben de o dönem dükkanımda büyük bir tadilatım vardı. Daha bir iki haftadır düzenli girebiliyorum foruma. Görsem muhakkak ayni seyi soylerdim. Fakat bazen söylediklerimiz karşımızdakinin anlama kapasitesi kadar.

Burada bankada gösterilmesi gereken para konusunda, GC icin vize pasaport doktor uçak bileti ilk gidildiğinde yerleşme vs gibi masraflar sebebiyle 3 kisilik bir aile icin 25 - 30 bin dolar garantili ve gercekten gerekli olabilecek bir para dediğimde dünyanın linçini yemiştim. Milletin aklını ne bulandırıp korkutmaya çalışiyorsun. GC parayla değil vs diye. Neyse ki anlata anlata ikna oldular. Bu işin parasız olmayacağını herkes öğrendi.

• ⭐⭐

@ibrahimasar Vay 20 yıllık bir yoldaş görmek güzel. Aslında değil. Çektiğimi bir ben bir de Allah bilir diyordum ama yalnız değilmişiz :)) Umarım şeytanın bacağını kırdığımız sene olur :)) 50 yaşıma kadar devam 🙂 Bu arada dediğin gibi para şartoğlu şart.!

• ⭐⭐⭐⭐

@Riethian, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar Vay 20 yıllık bir yoldaş görmek güzel. Aslında değil. Çektiğimi bir ben bir de Allah bilir diyordum ama yalnız değilmişiz :)) Umarım şeytanın bacağını kırdığımız sene olur :)) 50 yaşıma kadar devam 🙂 Bu arada dediğin gibi para şartoğlu şart.!

Valla 50 den sonra da gitmeyiz artık herhalde. Allah biliyor ben bu sene başvurmayacaktım bile. Schengenn icin resim cekilmistik zaten. Kızım dedi başvuralim ne kaybederiz diye. Fotografciya 2x2 inç yaptirdim dijital olarak. O salak da 80 kb bisey yapmis. Resimler cözünürlükte normal gibi gorunuyor ama gecen gun ds 160 doldurmayi deniyim dedim. Resmi yukledim, ilk sayfada normal, sonra formu imzalama sayfasina gelince resim kare kare oluyor. Çozunurlugunu artirdim duzeldi. Gc basvurusunda o resim ilk ekranda normal gorunup aslinda dusuk kb den dolayi kare kare olduysa gitti basvuru. Bu fotografcilara hic guvenmemek lazim. Her sene kendim cekiyorum normalde resmi..

• @debbieLA77 anaaa günün linc yiyeni de sen mi secildin 😃 biraz agresif bi yazi olmus okey de yav eksi 11 oy da vermeseydiniz keske be ayiptir debbieede biliyoruz yani mangal tayfamizdan ucak da bulur bizi dilinden düsmeyiz bakinn bi de kac saat yol eyvah eyvah 😃

• @ibrahimasar green card için yaklaşık 2 kişi hesapladığımız harcama tutarı 1 adet orta segment çok kaliteli olmayan ikinci el bir araç ile 55 - 60.000 dolar gider kalemi olarak çıkardık biz araştırırken. Bunu daha önce bu konuda yazdığımda sizim gibi bende linç yemiştim… daha pasaport çıkarmak için vereceği parayı veremeyen insanların green card alıcam amerikaya gidicem demesi ve kendisinin cebinde hiç parası olmamasının suçunu green card a tamamen hazır halde baslayıp bu süreci hazır ve büyük beklentilerle bekleyen insanların üstüne yıkmasına çok seyirci oldum…
    Bankada örneğin 15.000 dolar neden gösteriliyor bu saçma uygulama ben o parayı nereden bulacağım cümleleriyle geçen süreçte en acı kısmıda bu sanırım..
    15.000 dolar dediğiniz para orada aile olarak gidiyorsanız tutacağınız evde background check ve kredi skorunuz olmadığı için belkide sadece ev kiralamaya gidecek paradır.. 2 kira depozito 6 aylık kira peşin ve eyalete duruma göre + emlak komisyonu ödeyen insanlar var.. kimse size kucak açmış gel demiyor green card almış olmanız ev sahibi yada emlakçı gözünde hemen güvenilir insan rolüde biçmiyor..

Hadi evi kiraladın eşya almadanmı yaşayacaksın.. eşyalarada gidecek para..
    Hadi eşyayı aldın bir şekilde yettirdin sonra ? Adama soruyorum hangi eyalet diye bağıra bağıra houston diyor duymuş sağdan soldan yemekte vergi yok diye.. diyorum ki arabayı nasıl alacaksın ? Taksitle alırım ne olacak cevabı veriyor.. gider gitmez taksitle ayarladı hemen arabayıda ne güzel… sonrada ekliyor gerekirse toplu taşıma kullanırım orası amerika…

İnanın diyecek birşey bulamıyorum bazen kelimeler kifayetsiz kalıyor.. toplu taşımanın en olmadığı en kıtlık yaşandığı eyaleti seçip kaldırımın dahi sıkıntılı olduğu houstonda arabasız yaşayacak bir süre.. bir ton sıkıntı çekecek… yoktan yere burada kendi ülkesindeki fırsatlar için biriktirdiği parayıda orada hiç edecek…

Üzülüyorum bizim ülkemizdeki bu yapıya araştırmayı sevmeyen ancak araştırıp birşeylerin doğruluğunu paylaşanları ise sürekli linç eden zihniyete… inanın acıyarak değil merhamet duygusuyla tertemiz düşeceği durumdan korktuğum için üzülüyorum..

Bir çok kişi görüyorum etrafımda bize green card cıktı ama biz gitmedik… niye gitmedin abim ? Parasal olarak iyi değildik yada burada bu işleri nasıl bırakalım cevapları..
    Niye başvurup insanların hakkına girdin ozaman ?
    Green card bedava dediler…

Green card başvurusunun bedava olması kesinlikle olmaması gereken birşey bence.. hatta amerika birleşik devletlerinin bir başvuru ücreti karşılığında tüm dillerde çevirisi olan aydınlatma metni sunması gerek diye düşünüyorum çünkü malesef bazı eğitim seviyesinin süründüğü ülkelerde araştırma ve okuma alışkanlığı yok.. en azından başvuru ücretinden sonra insanlara ülkesine göre ortalama sağlık ve aşı için kaç dolar / konsoloslukta kaç dolar / uçak biletine kaç dolar / gittiğinde telefon hattından tutunda airbnb yada farklı barınmalara kadar ortalama ne kadar harcama yapabileceğini anlatsa ne iyi olur..
    Bu sayede hem boş beleş başvuru yapıp çıksa bile asla gitmeyeceklerin bir kısmı vazgeçer hemde insanlar biraz olsun bilinçli yaklaşır diye düşünüyorum..

Green card cıkacakmış gibi hareket etmek güzeldir bu arada insanı hayalden hayale sokmasının yanı sıra sürekli bilgi açlığı ile devam edersiniz hayatınıza.. hep yeni şeyler katarsınız ve bence bu sürecin en karlı yanıda budur.. bugün amerikaya yüzlerce araştırma yapmış ve turist olarak gitmiş olsanız dahi bunların faydasını göreceğinize hiç şüphe yok.. en azından sudan çıkmış balığa dönmemek çok güzel bir olay…

Veee yabancı dil konusunda sürekli green card cıkarsa hallederiz demek yerine bence türkiyedeyken başlayıp ilerletmeye çalışın.. okadar çok yabancı dilden dolayı işe giremeyen adaptasyon sorunu çeken sosyal çevre yapamayan insan gördük ki forum genelinde inanın o durumlar orada daha zor oluyor.. ehliyetini alamayan amazon gibi bir firmada önüne koyulan 5 soruyu cevaplayamayıp işe alınamayan arkadaşlar oldu.. sadece türkiyede boş vakitlerinizi yabancı dil çalışarak geçirmemek sebebiyle bu durumları yaşamak istemezsiniz.. ve tabiki o dilin size ne zaman nerede yarayacağınıda bilemeyeceğiniz gibi zaten yaptığınız yatırımıda kendinize yapıyorsunuz lütfen kendinizi hayatınızın her alanında donanımlı ve hazır tutmaya özen gösteriniz.

Floridada şöyle güzel bir kumsalda yürüyüş hayallerine 24 gün 18 saat kaldı..

IMG_3663.jpeg

• ⭐⭐

• @ilkerkaynar90 sonunda Floridaaa 😃

• @Zelene $889,900 görünce sayfadan cikis hizim 😃 😹

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.8k

| | | |