DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goyro666 alligator sevgisi sınır tanımıyor gerçekten 🙂 şu sahilde dolaşırken şöyle yanımızda tasmasını takıp dolaştıracağımız minik timsahçıklar… neyse nazar değmesin 🧿 🙂

• @ilkerkaynar90 satin alma sahiplen 😃 ev de yer acicam onlara yeerrr sirf bu yüzden bize cikacak abi gc bak görrr timsahh sansi 😃 😃

• @goyro666 tek istedikleri şey sevgi.. 1 kap su 1 kap mama koyarız kapımıza of ya 😂😂

• ⭐⭐⭐

@Zelene @sinandogan teşekkürler evet 6 nisan günü geldik San Franciscoya. Şu anlık ufak ufak ev turları yapıyoruz başvuru yapmak ücretli olduğu için öncelikle biraz seçenekleri görüp içlerinden eleyeceğiz. İş konusunda daha önce çalıştığım yerle filan görüşeceğiz onu çok dert etmiyorum bu 1 hafta içinde başvurumuzu yaparız büyük ihtimalle. İş ve evide ayarladıktan sonra göçmen vize ile ilk ay deneyimi konusuna zaten detaylıca hem ülkeye ilk girdikten sonra kaldığımız oteli vs, hem banka hesap işlemleri, hem telefon ve hat işlemlerinide detaylıca yazacağım

• @debbieLA77 pasaportun gelmesi 2-3 ay süreceğinden bu pasaport ile ds-260 formunu doldursam sonra yenilesem bir sıkıntı olmuyormuş sanırım öyle diyorlar videolarda. 2 pasaportu birden götürmek gerekiyormuş ankara'ya bu doğru değil mi?

• ⭐⭐

@ilkerkaynar90 %100 katılıyorum. Yılın bu dönemleri şahsen benim için hayale kapılma dönemleri ve çıkmadığında üzülsem de bıraktığı tat güzel :)) Bu arada kesinlikle başvurular paralı olmalı. Ama bu da lottery çıkış mantığına aykırı. Bol şans 🤞

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş sende de hep bir negatiflik var zaten olumsuzluk ve en kötüsünü seçme sende aynı odanın negatifini yapabilirsin... yazdığın 20 cevaba bak içindeki olumsuzlukları görebilirsin ama biz seni böyle sevdik 🙂

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@goyro666 linç olarak kabul etmiyorum insanlar aynı konuları 50 bin kere konuşmaktan zevk alıyolar...
    keşke başvurular paralı olsa ya:)
    pasaportun kaldırılması çok kötü oldu
    bu sene kaç kişi katıldı?
    kazanma şansımız çok düşük (ıq muzda tabi:)
    fotoğrafım geçen sene çektirdiğimdi kendim çektim bişey olur mu acaba fotodan elenir miyim 🙂

• ⭐⭐

@ilkerkaynar90 önce verdiğin cevaba sonra yaşına baktım hemen biliyor musun? bir bağlantı kurmaya çalıştım:) en son lise de oluyordu böyle... birinin bir şeye karşı tahamülsüzlüğü yada isteksizliği varsa inadına üstüne gitmek 🙂 ergenlik tepkileri :))) ama güzel cevap

• ⭐⭐

@ibrahimasar en kin kusan cevabı siz yazmışsınız... yazımda kimseye hakaret yok... kimseye tavır yok sadece fikir beyanı var... aynı sizin yaptığınız gibi... kim neyi isterse onu düşünmekte ve yazmakta özgür fikrimi yazdım ve olumlu düşünmeye davet ettim... sizin yazınız apaçık saldırı niteliğinde... 🙂 ''sana mı sorucaz? kimseye soracak değiliz'' vs... bende bunları yazarken kimseye sormadım işte özgürce düşüncelerimi ifade ettim isteklerimi belirttim... ister kabul edersin, ister etmezsin... beğenmiyorsanız okuyun geçin... bana da onu önermiyor musunuz? söylediklerinizle ters düşüyorsunuz... 🙂 ifade özgürlüğü var fikirlerimizi ortaya atıyoruz amaç kavga çıkarmak için değil, ama kavgacılar var olmaz mı?... yazı dilimde sert falan değil, aynı mevzular temcit pilavı oldu diyorum olay bu kadar... sizde bunun gibi konulardan şikayetçisiniz... yeri geldiğinde ''bu konuyla ilgili bilmem nerede bir başlık var onu oku demeyi biliyorlar döver gibi'' bu konulara özellikle denmiyor, bayılıyorlar konuşmaya onu diyorum bunda bir şey yok... saldırıya da gerek yok 🙂 sağlıcakla kalın... kendi önerilerimizi başkasına uygulaması için söylerken, sonrasında bizde uygulayalım lütfen 🙂 pozitif olalım 🙂 her yer gülücük bak 🙂

• ⭐⭐

@BigbyWolf aynen öyle sonra bilgilerini yenilemen lazım ama unutma bunu yapmayı yeter... yeni pasaport aldığında bunu uygun bir zamanda forma eklemen gerekiyor yeni bilgilerini yani 🙂

• ⭐⭐

@BigbyWolf iki pasaportu götürmekte bir zorluk yok ikisini de al yanına ne olacak... yeterki çıksın 🙂

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş gerçekçilik ile olumsuz düşünme şekli arasında çok ince bir çizgi var bunu zaman zaman karıştırabiliyoruz.. ben böyle biri ile yaşadığım için bunu çok iyi biliyorum... gelip her şeyin en kötüsünü söylüyor bunun kendince benim yararıma olduğunu düşünüyor, ama kendince tabi... ve sürekli bana negatif yüklüyor her şeyin ve hiçbir şeyin istediğim gibi olmayacağını bana söylüyor ve bunu ''gerçekçilikle'' adlandırıyor bunun doğru olduğunu düşünmüyorum... sürekli pollyannacılık oynayalım da demiyorum ama tam tersi de olmamalı söylenen bu... kimse sizi linç etmedi o zaman da söylediklerinizi hatırlıyorum....yazdığınız yazıyı yani ona atıfta bulunum üstüme geldiller kimse çıkıp bişey demedi demişsiniz de... faydalı bilgiler veren ve tecrübelerinizi direkt ve güzel bir dille aktaran birisiniz yazdıklarınız hep okuyorum ayrıca 🙂

• @ilkerkaynar90 greencard çekilişinin ücretli olması konusu dışında hepsine katılıyorum, özellikle araştırma yapmak ve maddi açıdan hazırlıklı gitmek konusu çok önemli. Buraya gelince en önemli konu barınma meselesi bence, otelde ya da airbnb de kalsan bütçeyi çok zorluyor o yüzden ev kiralamak gerekiyor. Ev kiralamak için de birçok eyalette ev sahiplerinin büyük çoğunluğu ssn, daha da önemlisi kredi skoru soruyorlar olmayınca da bir kaç kira peşin vermek gerekiyor. Biz beğendiğimiz eve depozito+3 aylık kira diye teklifte bulunduk kabul etmedi, sonra 6 ay Peşin dedik yine olmadı, en sonunda eşim zaten bu para bizden çıkacak yıllık kirasını verelim en azından kafamız rahat eder dedi ve o durumda kabul etti ev sahibi😅
    Araba desen mutlaka gerekli, uzun süre kiralamak maliyetli oluyor ee yolda kalmayalım diye de çok kötüsüne gidemiyorsun. En önemli 2 kalem için bile en azından 20-25bin gerekiyor. Ama daha sonrasında kira bir kaç ay peşin ödenince, araba ve eşyalar alınınca rutin giderler bir şekilde karşılanıyor diye düşünüyorum. Önemli olan ilk gidince yapılan büyük harcamaları karşılayabilmek. O yüzden maddi manevi hazırlıklı olunmalı konusuna ben de katılıyorum 👍🏻

• ⭐⭐

@goyro666 yazıyı bi daha okudum hiç agresif değil valla 🙂 algılar değişik oluyor demek... güzel şeyler konuşalım 25 gün kaldı diyorum... pasaport, foto, kim gitti, kim kaldı, şansımız yok yada çok az sürekli bu konuşuluyor diyorum yani... bu mu agresif 🙂 valla cevaplar daha agresif 🙂

• ⭐⭐

@dytmelek çok bilgilendirici şeyler okuyorum yazdıklarınızda öncelikle teşekkür ederim... ama merak ettiğim bazı şeyler var mahsuru yoksa sormak isterim cevap verip vermemekte karar sizin paylaşmak istemediğiniz bilgilerde olabilir... siz turist vizesi ile gittiniz bildiğim kadarıyla (6 aylık izniniz var) ev sahibi buna karşılık bir tavır alıyor mu? bu tavır ondan mı sadece ssn numarası için mi sizce? bir de 6 ay sonunda kaçağa mı düşeceksiniz yoksa bu süreçte bir iş girişiminde bulunup statü değişikliğine mi başvuracaksınız yada öğrenciliğe mi geçeceksiniz... çaresiz kalıp turist vizesi ile giriş yapmak durumunda kalırsak sponsorluk arayışı içine girmeyi planlıyorum bazı yerlerle ama çok zor ve uzun bir süreç sizin fikirlerinizi merak ettim... önünüzü görebiliyor musunuz? allah ne verdiyse şeklinde mi ilerliyorsunuz... 🙂 ev ve araba kısmını anladım... en merak ettiğim iş güç ve 6 ayın bir ayı neredeyse dolmak üzere kalan 5 ayda neler yapılabilir legal olarak orada kalabilmek banka hesaplarını hala kullanıyor olabilmek yada hastalandığınızda rahatça doktora gidebilmek için... teşekkürler

• ⭐⭐

@Zelene ohhhh! çok pahalı ama hayal edilebilir... neden olmasın ki?... sadece bu evleri görünce o kadar hızlı para nasıl kazanabiliriz onu düşünüyorum, sonrasında da diyorum ki; bu ikinci başvurum olmasaydı keşke daha öncesinde başvurmaya başlasaydım kesin oralardaydım şimdi diyorum ve belki de böyle bir evimiz o zaman çoktan olurdu diyorum... ama sonra da kader diyorum kısmet diyorum her şeyin bir zamanı var diyorum... diyorum da diyorum işte 🙂 güzel ev valla siz böyle arada güzel evleri paylaşın insanın içi açılıyor...

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek çok bilgilendirici şeyler okuyorum yazdıklarınızda öncelikle teşekkür ederim... ama merak ettiğim bazı şeyler var mahsuru yoksa sormak isterim cevap verip vermemekte karar sizin paylaşmak istemediğiniz bilgilerde olabilir... siz turist vizesi ile gittiniz bildiğim kadarıyla (6 aylık izniniz var) ev sahibi buna karşılık bir tavır alıyor mu? bu tavır ondan mı sadece ssn numarası için mi sizce? bir de 6 ay sonunda kaçağa mı düşeceksiniz yoksa bu süreçte bir iş girişiminde bulunup statü değişikliğine mi başvuracaksınız yada öğrenciliğe mi geçeceksiniz... çaresiz kalıp turist vizesi ile giriş yapmak durumunda kalırsak sponsorluk arayışı içine girmeyi planlıyorum bazı yerlerle ama çok zor ve uzun bir süreç sizin fikirlerinizi merak ettim... önünüzü görebiliyor musunuz? allah ne verdiyse şeklinde mi ilerliyorsunuz... 🙂 ev ve araba kısmını anladım... en merak ettiğim iş güç ve 6 ayın bir ayı neredeyse dolmak üzere kalan 5 ayda neler yapılabilir legal olarak orada kalabilmek banka hesaplarını hala kullanıyor olabilmek yada hastalandığınızda rahatça doktora gidebilmek için... teşekkürler

Ev sahibi herhangi bir tavır takınmadı ssn de sormadı ama kredi skorunu sordu ya da maaş bordrosu gibi bir bir evrak, biz yeni geldiğimiz için sunamayacağımızı söyledik yani turist olarak burada olduğumuzu bilmiyor bile olabilir. Zaten kendisi de emlakçı da Hintliydi, bence onlar bu konulara çok takılmıyor çünkü onlarda da çok fazla göçmenlik durumu oluyor. Sadece önceki kiracısı 3 ay peşin ödeyip sonra sorun çıkarmış sanırım emlakçı onun gibi birşey söyledi o yüzden temkinli davranıyor dedi. Yoksa turist olarak kalmamızla ilgili bir konu geçmedi.
    Biz yatırımcı vizesi ile kalmayı düşünüyoruz o yüzden kaçağa kalmayacağız. Zaten hiç öyle bir riske giremeyiz 2 kızımız var bu durum bizim huzurumuzu kaçırır, yani yasal yollarla devam edeceğiz hayatımıza.
    Ben E2 statüsündeyken eşim de yasal olarak çalışma hakkı kazanıyor, eşim mühendis kendi mesleğinde iş aramayı düşünüyor ama biz de bir yandan sponsor bulabilirsek onu da denemeyi düşünüyoruz bunların hepsi zamanla şekillenecek, zaten geleli daha 1 ay olmadı bunun 1 haftası gezme, 1 haftası ev aramayla geçti kalan 2 haftada da anca yerleşme, eşya alma, çocukların okulu gibi konuları hallettik. Bundan sonrası için de E2 planımızın üstüne düşeceğiz. Allah ne verdiyse düşüncesi pek bizlik değil maalesef. Planlı olduğumuzda kendimizi daha rahat hissediyoruz ama tabi hayat bize ne gösterir bilemiyorum zamanla netleşecek bakalım.
    Banka hesapları konusunda bir sorunumuz yok hem buradaki hem Trdeki hesapları sorunsuz kullanıyoruz, hastalık durumu bizi de en korkutan durum ama o da çözümsüz değil ücretli muayene olunabilir basit durumlar için. Kronik olmayan rahatsızlıklar için de gelmeden 3 aylık seyahat sigortası yaptırmıştık Allah korusun bir kaza vb olursa da o karşılar diye düşünüyoruz. Ama onun dışında büyük hastalık vb olması en büyük korkumuz o durumda bütün planlar değişebilir tabiki.

• ⭐⭐

@dytmelek çok teşekkür ederim harikasınız cevap verdiğiniz için en azından kimse samimi bilgileri açık açık yazmıyor bunun için çok teşekkürler yada oradayken asıl merak edilenlerin neler olduğu unutuluyor belki... belki biz de gitsek unutucaz orada normal gelen burada bir sürü ayrıntıya tekabül ediyor 🙂 teşekkürler tekrar sizden haberler bekliyoruz:) biz miami ye yerleşmek istiyoruz ben bir bakery açmayı planlıyorum ilk önce herşey ben çıkaracağım sonra eleman vs düşünürüm diyorum küçücük bir yer bile yeter bana ilk etapta hayalim bu oralarda olursanız tanışmakta isterim:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

178

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.5k

| | | |